Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

DIGIMOBIL se lanseaza in .... Spania

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#109
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Muy bien.  :naughty:

#110
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Au marit miza si pentru Digi Mobil Italia: 300 de minute incluse catre Digi Mobil Italia, Spania si Romania + 100 de minute in Romtelecom :naughty:
http://www.digimobil...ta_300_min.html Pactic au facut interconectare intre cele 3 retele, considerandu-se ca apeluri in retea si au adaugat 100 de minute catre Romtelecom. O oferta de nerefuzat.

O idee noua care ar putea fi aplicata si la noi: alegerea numarului de telefon sau portare. Pare a fi un fel de cerere de portare on-line. Priviti cate retele sunt in Spania:

Attached File  untitled1.JPG   43.38K   82 downloads

Edited by danutz1, 22 December 2011 - 12:40.


#111
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postdanutz1, on 22nd December 2011, 12:34, said:

Au marit miza si pentru Digi Mobil Italia: 300 de minute incluse catre Digi Mobil Italia, Spania si Romania + 100 de minute in Romtelecom :naughty:
http://www.digimobil...ta_300_min.html Pactic au facut interconectare intre cele 3 retele, considerandu-se ca apeluri in retea si au adaugat 100 de minute catre Romtelecom. O oferta de nerefuzat.

Oferta asta e de prin noiembrie :D

#112
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Am sunat la RC si mi s-a spus ca serviciul de roaming ar fi in teste si nu mi-a putut oferii informatii despre partenerii de roaming

#113
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Hint: suna la CC la Telefonica si intreaba de roaming pentru prepaid; daca la aia merge, o sa mearga si la Digi.

#114
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postmtest, on 27th December 2011, 10:17, said:

Hint: suna la CC la Telefonica si intreaba de roaming pentru prepaid; daca la aia merge, o sa mearga si la Digi.

Probabil ca roamingul pentru numarul de Romania se face cu IMSI-ul National , iar in rest se foloseste IMSI-ul Movistar , pentru toti operatorii cu care RCS-RDS nu are acord de interconectare directa.

Personal, sper ca din toata aceasta afacere si pentru prepay-urile din Ro sa se dea drumul la Roaming, si sa se faca un acord de interconectare directa si cu Movistar  :peacefingers:

#115
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postvasilemadalincristian, on 27th December 2011, 12:39, said:

Probabil ca roamingul pentru numarul de Romania se face cu IMSI-ul National , iar in rest se foloseste IMSI-ul Movistar , pentru toti operatorii cu care RCS-RDS nu are acord de interconectare directa.
E clar: n-ai avut niciodata in mana un SIM de Spania.

#116
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Sincer nu  :newblush:

Am avut doar de IT  :peacefingers:

Auzisem ceva cu comutare automata intre numere.

Detaliaza te rog , chiar sunt curios ce aplicatie are simul de Spania

#117
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postvasilemadalincristian, on 28th December 2011, 00:25, said:

Auzisem ceva cu comutare automata intre numere.

Detaliaza te rog , chiar sunt curios ce aplicatie are simul de Spania
Ai auzit bine; poti s-o butonezi ca pe SIM-ul de Romania, dar daca o lasi in pace se muta singura acolo unde trebuie.

Diferenta majora este ai 3 optiuni: Spania, Romania si Roaming. In consecinta daca vrei sa butonezi manual, e destul de evident ce trebuie sa faci in international roaming.

#118
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Am inteles.

Multumesc pentru informatii

#119
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Exista prepaid pt digi ce se poate lua din Spania? Sau cu numarul de-aici poti vorbi local in Spania mai ieftin?
Suna interesant ce am citit si pare si ieftin?

Deci eu am digi in Romania si o sa merg in Barcelona. Cum e ca si tarif de roaming sau chiar de vorbiri locale (aka in Spania)?

#120
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
prepaidul de Romania functioneaza doar in Romania.
In Spania merge fie abonament digi in regim de roaming direct, fie prepay digi de Spania cu 2 numere ES si RO

#121
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
In Romania am abonament. Imi inchipuiam ca merge, dar cred ca mai tare m-ar interesa sa iau de la spanioli o cartela cu 5 euro si sa fiu sunat pe numarul romanesc de pe acea cartela.

Din cate am vazut cartela la ei este de 5 euro si cu inca 5 euro pot lua 500 mega de internet pe mobil - ceea ce este ok. Stiti cumva daca cartelele lor de digi cer un aparat anume? Ca mobilul care-l am nu este compatibil cu digi-ul din tara. O fi la fel si in Spania?

Mersi.

#122
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
In Spania poti sa folosesti si un telefon GSM ;)

#123
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Poate fi sunat di Ro in Es pe numarul romanesc? stiam ca atunci cand e in es functioneaza nr de es si cand e in ro cel de ro.

#124
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Din cate citesc aici se pare ca se poate face redirectare gratuita: http://www.digimobil...-...1&idPage=52

Quote

In cazul serviciului de “Redirecționare de apel”, pe care îl puteți activa pentru cartela dumneavoastră DIGI mobil cu doua numere de telefon (cel spaniol si cel românesc), veți plăti Taxa de conectare doar dacă sunteți în România și aveți activat serviciul de redirecționare a apelurilor de pe numărul DIGI spaniol pe numărul DIGI românesc. Nu se platește Taxa de conectare din redirecționarea apelurilor de pe numărul DIGI român pe numărul DIGI spaniol
Am inteles eu gresit?

#125
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Interesant, deci cine are minute rds sau nationale te suna gratis.

#126
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Sau pentru ceilalti la cost apel national si cel mai important - pe mine nu ma costa nimica (decat o cartela de 5 euro - aka 2cafele de-acolo) ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate