Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

GOLF VI vs MEGANE III

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

Poll: GOLF VI vs MEGANE III (137 member(s) have cast votes)

Ce model va place mai mult?

  1. Golf VI (72 votes [52.55%])

    Percentage of vote: 52.55%

  2. Megane III (65 votes [47.45%])

    Percentage of vote: 47.45%

Vote Guests cannot vote

#37
Huck_

Huck_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 04.06.2007
Cred ca era interesant sa avem si o a treia optiune in poll: ambele nu imi plac
Se poate adauga?

#38
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Se poate adauga dar nu e nevoie,acest versus trebuie sa fie intre cele 2,vrem sa vedem cum vor evolua voturile.Pentru alte optiuni se poate deschide alt topic. ;)

Edited by catalinmariescu, 06 October 2008 - 23:09.


#39
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
Da, imi displac ambele modele, am votat totusi cu G6, pe asta l-as cumpara daca n-as avea de ales chiar daca Megane-ul e net superior ca aspect.

View Postrichelieu, on Oct 6 2008, 16:19, said:

Pai omul n-a zis ca motoarele respective sunt/erau cele mai bune pe piata in momenutl lansarii lor, ci doar ca, trageau bine. E cam adevarat, tinand cont ca cei de la Renault au stiut tot timpul sa scoata cutii de viteze care sa-ti dea impresia ca masina trage foarte bine, pe primele trepte :)
Da, lasa ca dau cu quote data aviatoare, a editat omul intre timp postul pen'ca in prima faza zicea ca byReno is ceva lideri la benzinare aspirate.

#40
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,503
  • Înscris: 04.05.2006

View Postfastcarjunkie, on Oct 7 2008, 08:19, said:

Da, lasa ca dau cu quote data aviatoare, a editat omul intre timp postul pen'ca in prima faza zicea ca byReno is ceva lideri la benzinare aspirate.

Eh...asta-i altceva...n-am vazut :)

Lideri n-au fost si nu vor fi vreodata la ceva, exceptand poate, variantele RS.

Ontopic: Nici eu n-as cumpara vreuna din cele doua....Reno-ul din principiu..si daca mi-ar da o masina gratis as da-o a doua zi, iar VW nu-mi spune nimic....si nici nu mi-a spus vreodata.

#41
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Dpdv tehnic G6 e peste MIII, daca nu credeti cautati pe net micile hinturi care fac viata mai usoara unui sofer.

#42
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Daca ai gasit deja, pune tu niste link-uri.

#43
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Nu pot, nu e voie ;)

Sunt chestii valabile incepand cu G5. Platforma si dotarile (nu cele uzuale) dicteaza si pretul.

Edited by rotnic, 07 October 2008 - 10:31.


#44
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
De ce nu e voie? Arata platforma in pielea goala sau cum? :) Da-mi macar niste indicii sa stiu ce sa caut.
E vorba de suspensia independenta pe spate?

#45
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Nop, e vorba de alt forum, cel monomarca. :)

#46
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postrotnic, on Oct 7 2008, 11:29, said:

Nu pot, nu e voie ;)
Ba este voie, pt ca tu vrei sa informezi colegii de aici, nu sa faci reclama acelui forum.
Daca scriai :
Colegi, inscrieti-va pe forumul xxxx, atunci era belea, sau cine stie ce incercare de reclama mascata.

#47
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Liber la linkuri! :) Multumim MAK!

#48
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Era liber si pana acum, dar la link-uri, nu la SPAM! ;)

#49
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Ok, Ok, cititi un pic aici, dupa parerea mea, aceste mici chestii fac diferenta:

http://vwforum.vwfor...o...788&hl=hint

#50
paul_s

paul_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 20.01.2007
Sunt interesante numa ca nus convins ca nu exista si la alte marci,  cat despre punctu 11 exista pana si pe supernova :))

#51
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Sunt mai multe marci care mai au asa ceva, ce e drept la VW sunt ceva mai multe chestii de genul care evident nu sunt trecute la dotari.
Apropo de linkul de mai sus , mai este ceva ce nu este trecut acolo , anume frana de mana care are "tarie" diferita in functie de viteza masinii; daca masina se misca se trage mai greu , la viteza mare foarte greu (asta nu am testat pana la capat , dar am vazut ca opune ceva rezistenta) si atunci cand masina este parcata se ridica usor si are cursa mai lunga.
Pe langa link'ul de mai sus ar mai fi si asta care mai ofera informatii suplimentare despre viteza reala, turatia exacta, temperatura exacta a lichidului de racire , temperatura masurata pe zonele masinii si mai multe ... mai ales ca nimeni nu stie ce reprezinta toate canalele alea :) .

Edited by Vlad_int1, 07 October 2008 - 12:57.


#52
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Tocmai, ca la ultima la BMW trebuie sa platesti. Intreaba-l pe Sandy.

Astea sunt mici chestii de suprafata, ca sa spun asa, insa ganditiva dedesupt cate or mai fi.

#53
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008
in legatura cu hint-urile : am activat o perioada in service-ul Mercedes-Benz . acolo nu am vazut nicio masina M.B.(de la A-klasse la S-klasse) care facea ceea ce face un golf 5 . asta inseamna ca aceste hinturi fac diferenta intre benz si G5(nu ma refer la calitate , ci doar la ``feelingul`` ca masina ta face ceva ``extraordinar`` ) ?
sincer , daca iti cumperi masina doar pt asta mai bine mergi cu autobuzul , iar u nu mai faci nimic , ca soferul face tot ce trebuie .



nu ot sa aleg intre cele 2 ; daca as cumpara una cred ca as da cu banul si care pica pe aia o iau   :P

Edited by Above_Gods, 07 October 2008 - 13:02.


#54
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Tocmai ca nimeni nu cumpara masina pentru asa ceva; d-aia nici nu sunt trecute ca dotari ; toate micile detalii trecute mai sus le aflii dupa ce cumperi masina (sunt multi care habar nu au de ele).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate