Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri
 

Cum fac sa readuc o masina in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tolea

tolea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.09.2005
Buna,
Am si eu o problema: am un prieten in Ungaria care are o Dacia SuperNova, inmatriculata in Arad si pe care eu intentionez sa o cumpar. El si-a cumparat alta masina si nu a mai folosit Dacia, dar nici nu a inmatriculat-o in Ungaria, asa ca inspectia tehnica periodica a expirat. Intrebarile mele sunt: cum fac sa aduc masina in tara?, avand in vedere ca nu intentionez sa dau o caruta de bani pe platforma; pot sa-i fac o inspectie periodica in Ungaria care sa fie valabila pana ajung in Romania?
Va multumesc anticipat pentru sfaturile voastre.

#2
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
Te duci si faci verificarea tehnica la unguri intr-un centru autorizat. Masina fiind inmatriculata in afara tarii o sa-ti dea o hartie la mana cum ca masina este o.k. din punct de vedere tehnic, dar nu o sa primesti controlul tehnic, ci doar o hartie valabila cateva zile.

Hartia asta ar trebui sa te acopere in cazul in care ai un accident si daca asigurarea ta ar face ceva nazuri ca n-ai ITP romanesc.

De asemenea hartia ar trebui sa fie suficienta si daca te opreste politia romana in drumul intre granita si casa sau primul centru ITP.

#3
tolea

tolea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.09.2005

View Postalexei, on Oct 1 2008, 10:35, said:

Te duci si faci verificarea tehnica la unguri intr-un centru autorizat. Masina fiind inmatriculata in afara tarii o sa-ti dea o hartie la mana cum ca masina este o.k. din punct de vedere tehnic, dar nu o sa primesti controlul tehnic, ci doar o hartie valabila cateva zile.

Hartia asta ar trebui sa te acopere in cazul in care ai un accident si daca asigurarea ta ar face ceva nazuri ca n-ai ITP romanesc.

De asemenea hartia ar trebui sa fie suficienta si daca te opreste politia romana in drumul intre granita si casa sau primul centru ITP.


Multumesc mult pentru sfaturi, sper sa se rezolve doar cu atat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate