Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

Internet in valuri. Care este cauza?

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
Barathurm

Barathurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.01.2009

View PostBobby_ro, on Mar 16 2009, 01:26, said:

Din vina ta! (software / hardware) ce vrei sa iti faca cei de la tehnic?! sa vina sa iti "reinstaleze windowsul" sau sa iti configureze corect acele programe care iti cauzeaza deconectarea internetului?  :huh:



Sa iti taie definitiv conexiunea pentru ca nu stii sa o folosesti.



mare e gradina ta doamne ....
Chiar asa merge ma
Si chiar asa o sa vb merge ca un rahat netul care mi-l oferiti

#38
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Prietene, eu nu iti ofer nimic  ;)

Tu ai contractat acolo o conexiune la internet, nu asistenta in folosirea corecta a unui calculator. Acum daca conexiunea ta cade cand folosesti doar anumite! programe, (dupa cum tu cu manuta ta ai scris mai sus de buna voie si nesilit de nimeni) e strict vina ta si ar trebui sa pui mana sa vezi care e problema. Poti incepe prin a fi sigur ca ai un sistem de operare curat, dupa ce faci asta poti incerca inalturarea limitei de conexiuni tcp/ip a xp sp2 (sau versiunile ulterioare), nu in ultimul rand verificand si instaland ultimele versiuni de drivere ale placii de retea, sau testarea conexiunii cu o alta. Preferabil cu un alt calculator / laptop. Intreaba un vecin / prieten (daca ai vreounul) din blocul in care locuiesti daca intampina aceleasi probleme. RDS-ul nu are ce sa iti faca in astfel de cazuri si tot la randurile de mai sus ajungi, de ce sa nu incepi cu ele?

Edited by Bobby_ro, 16 March 2009 - 02:01.


#39
Barathurm

Barathurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.01.2009

View PostBobby_ro, on Mar 16 2009, 01:57, said:

Prietene, eu nu iti ofer nimic  ;)

Tu ai contractat acolo o conexiune la internet, nu asistenta in folosirea corecta a unui calculator. Acum daca conexiunea ta cade cand folosesti doar anumite! programe, (dupa cum tu cu manuta ta ai scris mai sus de buna voie si nesilit de nimeni) e strict vina ta si ar trebui sa pui mana sa vezi care e problema. Poti incepe prin a fi sigur ca ai un sistem de operare curat, dupa ce faci asta poti incerca inalturarea limitei de conexiuni tcp/ip a xp sp2 (sau versiunile ulterioare), nu in ultimul rand verificand si instaland ultimele versiuni de drivere ale placii de retea, sau testarea conexiunii cu o alta. Preferabil cu un alt calculator / laptop. Intreaba un vecin / prieten (daca ai vreounul) din blocul in care locuiesti daca intampina aceleasi probleme. RDS-ul nu are ce sa iti faca in astfel de cazuri si tot la randurile de mai sus ajungi, de ce sa nu incepi cu ele?
Am inchis utorrent nu se mai poate ma asa ceva da-o in .. de treaba imi pica din 3 in 3 secunde f*m de net

#40
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
Ce chestie, iti cade din 3 in 3 secunde dar tu esti conectat constant pe softpedia de aproximativ o ora  <_< , dea dreptul paranormal fenomen, sa stai pe softpedia fara internet  :mellow:

#41
Barathurm

Barathurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.01.2009

View Postrazyell_3x, on Mar 16 2009, 02:21, said:

Ce chestie, iti cade din 3 in 3 secunde dar tu esti conectat constant pe softpedia de aproximativ o ora  <_< , dea dreptul paranormal fenomen, sa stai pe softpedia fara internet  :mellow:
Ai verificat cu exactitate?,cade din 5 in 5 secunde dar apoi merge iara daia raman conectat <_<

Edited by Barathurm, 16 March 2009 - 02:26.


#42
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 16.02.2008

View PostBarathurm, on Mar 15 2009, 23:44, said:

Spuneti-mi si mie exact ce le-ati zis sa va rezolve problema??
Si mie imi face la el cand am utorrent deschis merge ca pwla mai mult imi dau de vreo 2 ori pe link to rds failed
Daca am utorrent deschis, un calculator din ala mic numai se face albastru pentru 10 secunde din 2 in 2 minute in continuu am ajuns sa inchid utorrent ca sa ma pot juca ceva online!!
Ma puteti ajuta???spuneti-mi ce sa le zic celor de la rds,sunt din bucuresti

Iti recomand sa citesti cu atentie primul post in acest topic.
La mine nu se deconecta conexiunea catre RDS. Iar eu am incercat tot ceea ce tine de mine(TCP/IP, DNS manual/automat, firewall, antivirus, mi-am verificat calculatorul de troieni si virusi), apoi am pus tunurile pe ei. Probleam s-a rezolvat dupa vreo 2 zile, iar vina a fost a lor, a fost o "defectiune la retea"

Verifica-ti calcualtorul mai intai, setarile programului, sa ai un calculator fara troieni si altele, incearca pe alt calculator, etc.

#43
ondila

ondila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 31.12.2008
Pune si tu maximum simultanenos connection 10 , 5 la upload 5 la dl la utorrent si nu se mai deconecteaza. Problema e de la tine 100% garantat.

#44
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
LOL..si eu amavut probleme cu RDS cand dl cu 6+Mbytes/s ...
Am mai avut o problema, dar din cauza mea, daca in vista cablul era bagat in placa de retea integrata, driverele din vista+placa de retea faceau ceva cu swichul RDS si nu ma mai puteam conecta la net.
Am schimbat placa de retea si nu am mai avut probleme.

on-topic: cum vrei sa mearga jocuriile online daca ti dl cu x mb si up la fel?

#45
Barathurm

Barathurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.01.2009
Am la utorrent-preferences-bandwidth:Global maximum number of connections 1000 de la asta imi cade netul?

View PostBarathurm, on Mar 16 2009, 23:48, said:

Am la utorrent-preferences-bandwidth:Global maximum number of connections 1000 de la asta imi cade netul?
Am setat la 500 si tot imi cade netu dar acum din 20 in 20 de minute... :confuzzled:

#46
the_reap3r

the_reap3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.01.2008
In seara asta si mie mi`a mers RDS-ul groaznic... am avut vreo 5-6 deconectari. Chestia mai nasoala e ca se repeta din ce in ce mai frecvent...

#47
Barathurm

Barathurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.01.2009

View Postthe_reap3r, on Mar 17 2009, 00:30, said:

In seara asta si mie mi`a mers RDS-ul groaznic... am avut vreo 5-6 deconectari. Chestia mai nasoala e ca se repeta din ce in ce mai frecvent...
Acum mi-a picat si televizorul(rcs am cablu)

#48
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View PostBarathurm, on Mar 17 2009, 01:55, said:

Acum mi-a picat si televizorul(rcs am cablu)

si cu fixu si mobilu? nu ti-au picat? ;)

#49
Barathurm

Barathurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.01.2009

View Postedyttzu, on Mar 17 2009, 19:29, said:

si cu fixu si mobilu? nu ti-au picat? ;)
Tot merge ca un rahat netu daca am utorrent deschsi e jale :frust:  :crybaby:

#50
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Ce antivirus folosesti?
NOD32 cumva?

#51
Barathurm

Barathurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.01.2009
stai calm, cu antivirus tot la fel face(acum am antivirusul oprit,am ca anitivirus Spyware Terminator)

#52
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Trebuie pachuit protocolul TCP/IP care permite default doar 10 conexiuni simultane.

Daca ai un antivirus mai speriat o sa-ti detecteze ca e virus. Iti recomand chiar sa dezactivezi antivirusul cat rulezi pachul.
Programul e 100% inofensiv.

Attached Files



#53
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007

View PostBarathurm, on Mar 17 2009, 21:01, said:

stai calm, cu antivirus tot la fel face(acum am antivirusul oprit,am ca anitivirus Spyware Terminator)
tu cred ca ai o problema cu windowsul. aceeasi problema am avut-o si eu... cand deschideam utorrent fara sa downloadez nimic, browserul era mort. am instalat windowsul si totul e ok acum.

#54
Barathurm

Barathurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.01.2009

View PostFlorinbv, on Mar 17 2009, 21:33, said:

Trebuie pachuit protocolul TCP/IP care permite default doar 10 conexiuni simultane.

Daca ai un antivirus mai speriat o sa-ti detecteze ca e virus. Iti recomand chiar sa dezactivezi antivirusul cat rulezi pachul.
Programul e 100% inofensiv.
sry nu-mi merge nici evid patch ala
TCPZ-am dat new value 100 si 200 si tot nu face mai nimic

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate