Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Cele mai bune romane de dragoste

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#127
korky97

korky97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 22.04.2010
ADELA - Garabet Ibraileanu

#128
dantelina

dantelina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.07.2011
1.Maestrul si Margareta-Mihail Bulgakov
2.La rascruce de vanturi-Emily Bronte
3.La paradisul femeilor-Emile Zola
4.Moll Flanders-Daniel Defoe
5.Lorelei-Ionel Teodoreanu
6.Marile sperante-Charles Dickens
7.Maitreyi-Mircea Eliade
8.Idila pe un turn-Thomas Hardy
9.Enigma Otiliei-George Calinescu
10.Marea bucurie-Henriette Yvonne Stahl
11.Adela-Garabet Ibraileanu

Si as mai putea enumera cateva romane care m-au impresionat(nu neaparat de dragoste):Nana-Emile Zola,Therese Raquin-Emile Zola,O pagina de dragoste-Emile Zola,Gervaise-Emile Zola,Germinal-Emile Zola,Portretul lui Dorian Gray-Oscar Wilde,Robinson Crusoe-Daniel Defoe,Ghetele fericirii-Gabriela Melinescu.
Spor la citit!

#129
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View PostAcea-Roxana10, on 24th November 2010, 22:08, said:

Sunt un adolescent intarziat mental care nu are capabilitatea de a intelege o carte pentru oameni normali. Ma simt pe naiba. Am citit seria "Amurg" inainte de a citi "Pe aripile vantului" si sincera sa fiu, chiar am inteles-o coltisor cu coltisor :D. Am citit si  "La rascuce de vanturi" si recunosc, am priceput-o ceva mai greu, dar nu pentru ca "Amurg" sau "P.S Te iubesc" m-a influentat, ci pentru ca stilul scriitoarei mi se pare ca lasa putin de dorit, dar povestea in sine e inexplicabil de frumoasa si dramatica totodata.
Stiu! Sunt multi care acum vor sa fie vampiri sau mai stiu eu ce, dar ar trebui sa stii ca mereu sunt exceptii si sa mai stii ca n-ar trebui sa condamni  cartile astea pentru acest fapt...

Cartile sunt o porcarie si la nivelul literaturii de consum, daramite comparate cu literatura inalta.

#130
Adelaide5

Adelaide5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2013
1.Jane Eyre
2.Dama cu camelii
3.Pe aripile vantului si continuarea Scarlett

#131
alexnicol

alexnicol

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
nicholas sparks : walk to remember, the notebook,miracolul,nunta,accidentul,dragoste la prima vedere,nopti in rodanthe,talismanul norocos. Aceste carti le-am citit ca le-am gasit la biblioteca,restul le citesc in engleza de p net in format pdf.
james ellory -blak dhalia
e.Voynich - taunul
barbara taylor -femeile din viata lui
corine hofman-indragostita de un masai+ continuarile

#132
alexnicol

alexnicol

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2010
intre timp am citit jane eyre si dragostea in vremea holerei si mi-au placut mult

#133
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
"Turnirul"  de George Șerban. Am citit-o acum vreo 20 de ani cred (împrumutată), și nici n-am mai reușit să dau de ea.

#134
Adelaide5

Adelaide5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2013
Invitatia la vals-Mihail Drumes
Scrisoare de dragoste-Mihail Drumes
Maitreyi-Mircea Eliade

#135
buligoaneaconstantin

buligoaneaconstantin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2013

View Postknight, on 05 ianuarie 2005 - 01:40, said:

Am cautat pe Internet sa vad o lista cu cele mai apreciate romane de dragoste .. dar n-am gasit mare lucru.
Va rog sa-mi dati niste sugestii. Dar nu orice. Ceva care v-a rascolit pana in adancul inimii...
In lista celor mai tulburatoare romane de dragoste un loc de frunte il ocupa romanul "Indragostit din interes de serviciu", situat pe primul loc in topul preferintelor cititorilor mehedinteni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate