Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Muzica electronica romaneasca

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
aistob

aistob

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.01.2007

View Postnasenbluten, on Jan 12 2007, 13:31, said:

Mare problema in Romania cu muzica electronica. sunt foarte putine formatii de electro care fac ceva frumos dar acestia au si ceva ani in spate (suie paparude, dj vasile). curentul se manifesta foarte greu la noi pentru ca termenul de muzica electronica nu e inteles de toti cei care se pretind ca o asculta. de aia nu avem nimic special, nimic nou..ce sa mai zicem de un hardcore romanesc ..gabber..terrorcore...darkstep...speedcore sau macar un rave...poate ca vor fi, dar mult mai tarziu.

pai abia m-am inregistrat pe acest forum si am dat pe forumul de muzica electronica... si ce sa vad, primul thread sticky era despre hituri din cluburi... mai jos este un thread despre Tiesto... asta spune multe despre cei care cred si se bat cu pumu in piept ca asculta muzica electronica si cand colo, e altceva

#20
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005
În curând un nou album UNU', detalii aici. Se mai şi lucrează, vedeţi? Se pot asculta cateva melodii si la http://myspace.com/unul

Edited by ghyo, 01 February 2007 - 17:03.


#21
ILoveMyBunny

ILoveMyBunny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.04.2007
Mi-a placut foarte mult muizca unori baieti de la tm06base- P-Nal...si bineinteles Aria Urbana care au piese adorabile

Edited by ILoveMyBunny, 07 April 2007 - 11:25.


#22
chilling

chilling

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.04.2007
pe cine am vazut eu si chiar mi-au placut a fost injectah si blanoz distruzos...sunt misto.in romania sunt si dj destul de buni de muzica electronica...si MC avem....eh....nu ducem lipsa :)

#23
cpsthrume

cpsthrume

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.01.2006
nu prea am ascultat muzica electronica romaneasca, nici nu prea am informatii dar am descoperit de curand o formatie, care a aparut cu o piesa pe o compilatie alaturi de Sleepthief, Blue Stone :rolleyes: si mai multi dar pe care nu i-am ascultat http://music.barnesa...AN=754863208720
Formatia se numeste DaKsha, probabil voi ati auzit de ea.. daca nu: http://www.myspace.com/daksha
atat cat am ascultat suna placut, dar nu stiu cam pe unde se situeaza pe piata romaneasca.. cred eu destul de bine

Edited by cpsthrume, 25 June 2007 - 16:48.


#24
ugk

ugk

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.09.2007
de petre inspirescu nu stiu daca ati auzit.. este up & comer, un rising star romanesc pe scena minimal / techno.

pe 1 septembrie a fost lansat ep-ul 'tips' un ep lansat la label-ul lui luciano, cadenza records, foarte bine cotat luand nota maxima 5/5 pe resident advisor..

ma aflu la 82% download, nu stiu sa va spun nimic deocamdata, cert e ca de productiile lui anterioare m-am indragostit, de ep-ul sakadat / colesterol scos la Vinylclub din Spania si de alte piese ca De Bou (scoasa pe [a:rpia:r] pe un ep cu inca 2 productii alaturi de Rhadoo si Raresh), Iarmaroc sau Flow.

Tipul are din cate observ sound-ul lui propriu, si asta e cat se poate de bine. ma bucur atat de mult pentru el, de parca le-as fi produs eu :)) sper sa ajunga cat mai sus, daca si dj este la fel de bun ca si producator, atunci va fi sigur inca un nume de roman alaturi de Raresh spus pe buzele a multora de pe afara (in romania, nu stiu cat de cunoscut este, scena inca este frageda).

#25
white noise

white noise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 27.04.2005
in romania este cunoscut sub numele lui de dj, adica Pedro (Petre Inspirescu e alias-ul sub care produce). de asemenea este rezident al partyurilor Circoloco @ DC10 (Ibiza) impreuna cu Rhadoo :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate