Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...
 La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 

problema sistem 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
invoque

invoque

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.01.2007
Salut,

Am si eu o intrebare pentru cei care au mai patit asa ceva.
Am o placa 5.1 creative luata noua.

La testul pe care il face placa pentru boxe se aud toti satelitii din sistemul 5.1 dar orice as asculta altceva de pe calc nu imi merg satelitii din spate.

Va multumesc anticipat pentru ajutor.

#2
Seahawk

Seahawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 25.04.2006
N-ai specificat ce placa ai. Creative produce multe modele, care din ele e ? Pentru Creative Audigy SE, ca sa ti se auda toti 5 satelitii trebuie sa selectezi din speaker settings 5.1 speakers, apoi trebuie sa bifezi in EAX console la CMSS 3D "Enable CMSS 3D Surround".

  Si o problema personala: carcasa pc-ului meu are iesiri frontale pentru microfon si casti. Placa audio (Creative Audigy SE) o am legata la un sistem audio 5.1 Genius. Cum pot conecta placa audio la panoul frontal pentru a nu mai schimba mufele de cate ori am nevoie de casti sau de sistemul audio 5.1 ? Multumesc

#3
Seahawk

Seahawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 25.04.2006
Am gasit un spliter audio aici. Foloseste cineva asa ceva ? Pot sa-l folosesc pentru a avea semnal si pe casti si pe sistemul 5.1 ? Castile au potentiometru de volum pe fir, daca dau volumul la minim se mai aude ceva in sistemul 5.1 ?

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,477
  • Înscris: 08.12.2006
Se poate folosi splitterul respectiv. Dacă dai casca la minim sistemul se va auzi, și invers, dacă dai sistemul la minim se va auzi în cască.
Pentru conectare la panoul frontal am găsit aicio șmecherie, nu știu dar e foarte posibil ca pin out-ul să fie la fel, poți încerca.
Sau, dacă ai și placă audio integrată pe placa de bază, conecteaz-o pe aia la panoul frontal (vezi prin manualul plăcii de bază cum) și cu Virtual Audio Cable poți trimite semnal în ambele.

#5
Seahawk

Seahawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 25.04.2006
Multumesc, antinari. Schema aceea am gasit-o si eu dar placile sunt diferite. S-ar putea sa mearga, dar nu am mufa pentru acel conector si nu vreau sa fac improvizatii. De Virtual Audio Cable nu stiam, o sa incerc diseara.

#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postantinari, on Sep 11 2008, 01:46, said:

Pentru conectare la panoul frontal am găsit aicio șmecherie, nu știu dar e foarte posibil ca pin out-ul să fie la fel, poți încerca.

Cum de ti-ai mai adus aminte de ea :)?

#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,477
  • Înscris: 08.12.2006

View PostSuperDuper, on Sep 12 2008, 00:07, said:

Cum de ti-ai mai adus aminte de ea :)?
:vampire: toate posturile te vor bântui (până pe 21 octombrie)  :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate