Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...
 ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 

Inmatriculare definitiva - Durata acordare numere

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
adilimbau88

adilimbau88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 19.09.2006
Am o masina la care vreau sa platesc maine taxa de poluare si as dori sa pregatesc dosarul sa il depun daca reusesc tot maine. Doresc sa stiu in cat timp se aloca numerele definitive de la depunerea dosarului in mod normal , mai ales ca este la politia rutiera din Timisoara un afis pe care scrie ca certificatele de inmatriculare se elibereaza in maxim 2 ore parca. Este valabil si pentru placute sau ar trebui sa solicit numere rosii daca vreau sa mai merg cu ea pana imi elibereaza cele definitive ?

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,084
  • Înscris: 24.02.2006
termenul e valabil si pt placute (cel putin in buc asa e)

#3
thomycc

thomycc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.06.2006
asa e peste tot... doar unde nu au program si sambata... daca depui dosarul vineri, e posibil sa primesti acte+numere doar luni .. eu asa am patit... dar poti circula cu chitanta si numere scoase la imprimanta :) ... sau in cel mai rau caz, daca te ploua, mai faci un rand cu markerul :)

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,084
  • Înscris: 24.02.2006
nu-i ok ce zici tu. daca te prinde politia, te poti arde urat. atat pentru "numerele" de pe masina (trebuie sa fie d'astea standard) cat si pentru eventuala punere in circulatie a unui autoturism neinmatriculat (faptul ca ai depus cerere pt numere nu inseamna ca ti-au fost si acordate).

#5
thomycc

thomycc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 29.06.2006

View Post_Smiley_, on Aug 29 2008, 12:25, said:

nu-i ok ce zici tu. daca te prinde politia, te poti arde urat. atat pentru "numerele" de pe masina (trebuie sa fie d'astea standard) cat si pentru eventuala punere in circulatie a unui autoturism neinmatriculat (faptul ca ai depus cerere pt numere nu inseamna ca ti-au fost si acordate).


pai am fost oprit sambata dimineata , de un filtru ... mi-a pus fiola etc... aveam numerele scoase la imprimanta cu chestia albastra cu RO din stanga si stelutele :) etc... iar la mine chitanta cu nr de inmatriculare , carnetul si asigurarea ... si totul a fost ok... si nu e prima data cand am ciruculat cu numere de gen... in fine.. atunci ce sa fac? daca nu aveam numere preferentiale atunci da...

#6
adilimbau88

adilimbau88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 19.09.2006
Multumesc pentru raspunsuri , dar vroiam sa stiu in primul rand daca dureaza mai mult de 1-2 zile pana voi primi numerele. Maine platesc taxa de inmatriculare si depun dosarul la politie, daca trebuie sa astept 1 zi nu ar fi problema dar as vrea sa plec cu masina si ma gandesc sa iau numere provizorii daca dureaza mai mult de atata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate