Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

Problema abonament Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Cole_qkd

Cole_qkd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.06.2008
Buna,
   In Iulie mi-am prelungit abonamentul cu inca 24 de luni si am trecut la oferta noua(abonament de 3 E + 300 minute Orange oricand + 25 minute nationale - lucru recomandat de 2 operatori Orange si o vanzatoare de la Orange Shop ,vanzatoare  care mi-a semnat si actele) pentru ca imi expirase oferta cu Orange Student.

    Pe data de 6 August am observat ca nu am primit minutele pentru care semnasem si cand am sunat la ei au spus ca optiunile nu sunt compatibile intre ele si ca nu au ce face.

    Am trimis o plangere scrisa impreuna cu una telefonica (asta era pe data de 7 August).Dupa data de 7 August  am ramas numai cu 25 minute nationale pentru toata luna , minute care le-am folosit cu taraita pana acum :(

   Astazi 27 August ma suna o persoana sa ma prezint in Iasi ca sa discutam ce alte optiuni sa-mi aleg pentru ca nu se poate sa am pe cele pentru care am semnat.(mentionez ca pe perioada vacantei sunt in orasul natal)


Mi s-a dat de inteles ca nu-i intereseaza faptul ca nu este vina mea pentru aceasta incurcatura si nici faptul ca eu am ramas fara minute intr-o luna in care aveam nevoie sa comunic mult.Mentionez ca am incheiat aceasta prelungire numai pentru simplu fapt ca mi s-a parut buna oferta,altfel ma treceam de mult pe alta firma de telefonie.


Va rog daca aveti idei despre ce as putea face sau ce alte optiuni as putea incerca sa le scrieti aici.Cred ca mai mult as vrea sa le dau o lectie pentru tot discomfortul creat. :angry:

#2
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
1. Unde- i optiunea de 25 min nat ca eu nu o gasesc?
http://www.orange.ro...bo3euro-ro.html
2. Cele 25 min nat sunt cele din programul OTY care la primesti dupa 4 ani?

3. Sa inteleg ca abo de 3 euro nu poate fi activat impreuna cu optiunea 300 min in reteaua orange anytime la  pretul de 8.33 euro TVA inclus? Total 3x1.19+8.33=11.9 euro tva inclus.

Edited by crisstian, 28 August 2008 - 11:16.


#3
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006

View PostCole_qkd, on Aug 27 2008, 14:47, said:

Buna,
   In Iulie mi-am prelungit abonamentul cu inca 24 de luni si am trecut la oferta noua[...]
Va rog daca aveti idei despre ce as putea face sau ce alte optiuni as putea incerca sa le scrieti aici.Cred ca mai mult as vrea sa le dau o lectie pentru tot discomfortul creat. :angry:
Din momentce tu ai semnat pentru ceva, iar acum ei spun ca nu mai e valabil, contractul de prelungire semnat este nul. Deci poti cere foarte usor rezilierea, daca vrei sa treci pe alt operator. Daca nu vrei asta, iti alegi alta oferta.

#4
Cole_qkd

Cole_qkd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.06.2008
Faza este ca aveam activate optiunea de 300 minute orange anytime plus inca 25 minute nationale cu 1.5 euro cred pe langa cele 20 nationale din abonament.In total aveam 300 minute orange anytime si 45 nationale cu ....calculati voi.
Oricum am fost sunat de 3 ori ieri (prima data au fost negocieri,a doua amenintari din partea lor iar a treia mi s-a prezentat o oferta generoasa: 300 minute orange anytime plus cele nationale din abonament cu 11.9 euro  PLUS 20 NATIONALE IN FIECARE LUNA TIMP DE 24 LUNI GRATIS).
M-am gandit ca nu ajung nicaeri pentru ca sunt prea mari si am acceptat.
In schimb cand am fost astazi sa semnez nu au pomenit nimic despre faptul ca eu luna aceasta am avut doar minutele din abonamentul de baza si nimic altceva.Vroiau sa le platesc intreg desii am avut toate optiunile dezactivate.A ramas sa ma mai bat inca o data cap in cap cu ei cand va venii lista completa de convorbiri si sa vad ce va iesii.
Un singur lucru am de spus :

TRAIM INTR-O TARA IN CARE CONSUMATORUL INCA MAI ESTE PERCEPUT CA O MODALITATE PRIN CARE POTI SA FACI BANI SI NIMIC ALTCEVA.SUNTEM CEEA CE CONSUMAM SI SUNTEM TRATATI CA ATARE ....MENTALITATEA LASA DE DORIT:(

#5
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
E adevarat ce spui, legat de relatia furnizor consumator, insa confunzi putin lucrurile.
In cazul de fata problemele au aparut din cauza incompetentei unor oameni care habar nu am ce cauta in posturile respective.

Fiecare extraoptiune face parte dintr o grupa, iar softul lor e setat sa nu permita activarea simultana a doua optiuni din grupe diferite.
Operatorii+vanzatoarea cu care tu ai vorbit probabil au fost slab pregatit si nu au stiut acest lucru, in momentul in care au negociat cu tine, insa cand au trebuit sa faca activarea, au vazut ca nu se poate.
In acel moment tu aveai 2 optiuni: fie alegeai altceva, fie renuntai la contract si treceai pe alta retea. Tu ai ales prima varianta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate