Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Vodafone intra pe piata TV

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Operatorul de telefonie mobila Vodafone Romania a intrat pe piata serviciilor 4-play printr-o oferta comuna cu operatorul platformei de televiziune prin satelit Boom TV, acoperind astfel segmentul pe care celalalt mare operator de telefonie mobila, Orange, a anuntat ca il vizeaza.

“Confirmam existenta unui parteneriat Vodafone Romania - Boom, pentru o oferta comuna de servicii de telecomunicatii si divertisment. In momentul de fata, este un proiect pilot, prin care vrem sa testam interesul pietei pentru pachetele noastre, care contin servicii de telefonie fixa si internet mobil de la Vodafone si televiziune digitala de la Boom”, a declarat pentru Business Standard Lidia Solomon, director of Corporate Communication la Vodafone Romania. Vodafone si-a extins treptat portofoliul de servicii, de la telefonie mobila la internet, telefonie fixa si servicii TV.

In paralel, Orange Romania, cel mai mare jucator de pe piata locala de telefonie mobila, a anuntat, in luna decembrie a acestui an, un parteneriat cu UPC Romania, cel mai mare operatori de cablu tv, pentru furnizarea de servicii de cablu, la pachet cu cele de telefonie mobila si fixa si internet. Potrivit reprezentantilor Orange Romania, acest parteneriat nu mai este valabil din ianuarie. Richard Moat, CEO al Orange Romania, anunta inca de la sfarsitul anului trecut planurile operatorului de a intra pe piata de televiziune, amintind de pasii pe care ii facuse deja concurenta in acest sens.

Oferta comuna Vodafone - Boom, lansata in 18 august, include telefonie fixa, acces mobil la internet in banda larga si televiziune digitala. Vodafone are astfel, in acest moment, pe piata o oferta completa de servicii care include telefonie mobila, fixa, internet si televiziune. Potrivit reprezentantului Vodafone, oferta este disponibila, in prezent, in judetele Prahova, Giurgiu si Calarasi. “In functie de apetitul clientilor pentru serviciile noastre comune, vom decide pasii urmatori ai parteneriatului Vodafone Romania - Boom”, a mai spus Lidia Solomon.

RCS&RDS este primul operator de telecomunicatii din Romania care a lansat o oferta quad-play, compania incluzand in pachet, la sfarsitul anului 2007, serviciile de telefonie mobila ce se alaturau celor de televiziune, telefonie fixa si internet.

Vodafone Romania a anuntat o crestere de 7,6% a veniturilor aferente primului trimestru fiscal, operatorul avea, la sfarsitul lunii iunie, 9,256 milioane de clienti, cu 12% mai mult decat in perioada similara a anului trecut.

Boom detinea, la sfarsitul anului trecut, in portofoliu peste o suta de mii de clienti, cu o cota de aproximativ 10% pe o piata dominata de RCS&RDS si Romtelecom.

Cursa 4-Play

    * Orange
    * 31 octombrie 2007 - Orange Romania - 31 octombrie 2007 lanseaza servicii de telefonie fixa
    * 13 decembrie 2007 - Orange face parteneriat cu UPC pentru servicii de televiziune
    * Vodafone
    * 19 iunie 2007 - Vodafone Romania lanseaza servicii de telefonie fixa
    * 18 august 2008 - Parteneriat Vodafone Romania - Boom Tv pentru servicii de televiziune

Edited by telecomro, 21 August 2008 - 20:39.


#2
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Oferta asta exista doar pentru imagine.Din cele 4 servicii doua sunt inutile pt home-useri decat daca acestia sunt masochisti sau nu prea le folosesc.Ma refer la internet si telefon fix.Nu inteleg de ce si-ar pune cineva telefon fix de la vodafone...mai ales daca sta in zone urbane.In zone rurale internetul e inutilizabil...in zonele urbane internetul este oricum mai slab decat orice oferta a unor ISP cu retea wired.
Sincer oferte 3play exista,si destul de bune la upc si rtc si mai nou apar si altii.4play exista doar la rds care e the best,dar cu acoperire limitata.restul sunt doar prostii...

#3
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Am uitat sa spun ca oferta este doar in anumite zone, cel putin asa am inteles eu. Este oferta "locala".

#4
little_d

little_d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.01.2006

View Posttelecomro, on Aug 21 2008, 22:56, said:

Am uitat sa spun ca oferta este doar in anumite zone, cel putin asa am inteles eu. Este oferta "locala".
intr-adevar este o oferta locala..
mai degraba as zice ca este un test de piata sa vada cam cum s-ar vinde serviciile integrate pt home users
dar ramane de vazut

#5
djhouse

djhouse

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 651
  • Înscris: 05.04.2008
maine sedinta la boom tv in vederea colaborarii cu vodafone pt a aduce clientilor boom internet si telefonie fixa powered by vodafone
asa ca in scurt timp poate chiar de sarbatori vom vedea un 4 play de la vodafone si boom
nu este zvon mi a zis cineva care lucreaza la boom
astept cu interes noua oferta vodafone boom ar fi bine daca ar fi incluse servicile pe factura vodafone
as vrea sa scap de digi tv daca astia vin cu o oferta trasnet
deci sa asteptam...

Edited by djhouse, 05 November 2008 - 20:48.


#6
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Traznet nu pot fi, dar este o solutie buna daca nu ai ca alternativa servicii de telefonie, internet si televiune terestre.

P.S. Este ceva de capul ei daca ai acoperire Vodafone 3G, si cum asta e in mare parte numai in orase, deci nu stiu cat de bine face fata la concurenta

Edited by Blackhawk, 05 November 2008 - 21:09.


#7
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
mai bine ar lansa dracului un portal unde sa putem urmari programe tv la un bitrate mic....100 kbps sau posturile de radio romanesti convertite la 12 kbps pentru zonele unde nu avem decat gprs.

#8
RICARDO

RICARDO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 02.05.2004

View Postrich1974, on Nov 6 2008, 08:58, said:

mai bine ar lansa dracului un portal unde sa putem urmari programe tv la un bitrate mic....100 kbps sau posturile de radio romanesti convertite la 12 kbps pentru zonele unde nu avem decat gprs.
Excelent spus rich!

#9
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postdjhouse, on Nov 5 2008, 20:47, said:

maine sedinta la boom tv in vederea colaborarii cu vodafone pt a aduce clientilor boom internet si telefonie fixa powered by vodafone
asa ca in scurt timp poate chiar de sarbatori vom vedea un 4 play de la vodafone si boom
nu este zvon mi a zis cineva care lucreaza la boom
astept cu interes noua oferta vodafone boom ar fi bine daca ar fi incluse servicile pe factura vodafone
as vrea sa scap de digi tv daca astia vin cu o oferta trasnet
deci sa asteptam...

la inceputul anului la usa au venit niste agenti de vanzare de la Boom la usa sa imi propuna Internet de la Orange + televiziune Boom => avantaje din ambele parti (ceva GB inclusi la Orange si ceva reducere la BOOM)

nu e ceva nou in privinta asta doar ca nu cred ca vor avea mare susucces ... mai ales ca au incercat odata ... poate o sa mearga si cu telefonia fixa in plus.
daca ar fi venit la mine cu Vodafone acasa + Boom fata de Home Pack de la Orange ... nu cred ca ar merge foarte bine pentru ca e diferenta foarte mare intre ofertele celor 2 cu avantaj Orange

#10
djhouse

djhouse

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 651
  • Înscris: 05.04.2008
pe 15
8 euro net am auzit
prin satelit powered by vodafone
nu stiu viteza
daca e asa cred ca o sa imi iau boom la tara :D
cine are promotia actuala si vrea sa treaca la cea cu net am inteles ca o pierde
oricum mai multe pe 15.11
asa mi a zis cineva
daca nu o fi asa acum sa vedem

#11
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
nu e net prin satelit. aici ai detalii mai multe.

#12
marian_miu

marian_miu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 124
  • Înscris: 05.07.2008
Oferta speciala cu reducere 3 euro in toate zonele unde este RCS prezent. Trebuie prezentata factura.....

#13
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
poate ca reducerea  e valabila si pentru  cei care au Romtelecom ...

#14
marian_miu

marian_miu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 124
  • Înscris: 05.07.2008
O sa vezi pe 15, cum suna oferta. Nu stau sa ma cert cu tine acum.

#15
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postmarian_miu, on Nov 9 2008, 22:20, said:

Oferta speciala cu reducere 3 euro in toate zonele unde este RCS prezent. Trebuie prezentata factura.....
:lol:
Vesnica obsesie a lui flavia. Cum puteti sa mai inghititi orice galusca de la ea?  :ban:

A dat si urbanreality link mai sus cu oferta. Sa lasam prostiile.

Edited by Blackhawk, 09 November 2008 - 23:01.


#16
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,586
  • Înscris: 20.10.2006

View Postrich1974, on Nov 6 2008, 07:58, said:

mai bine ar lansa dracului un portal unde sa putem urmari programe tv la un bitrate mic....100 kbps sau posturile de radio romanesti convertite la 12 kbps pentru zonele unde nu avem decat gprs.

Exista deja un program pentru posturi tv, doar ca nu apartine de Vodafone.

#17
djhouse

djhouse

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 651
  • Înscris: 05.04.2008
din 17.11 se lanseaza oferta boom vodafone
dar este decat pt 3 judete din zona bucurestiului

#18
cristi_5110

cristi_5110

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 22.11.2008
http://www.vodafone....i-boom/#id12801

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate