Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 

Viitor sistem audio

  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Crysty Gye

Crysty Gye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 05.11.2005
Ok am inteles eugen_foxy.Atunci voi proceda altfel.
Voi achizitiona un subwoofer de 500w (de preferat alpine ca am inteles ca sunt bune) si un amplificator de 750w ca sa fie mai puternic ca subwooferul.
Daca kickerul acela  1x750 (in 2 ohm) nu este bun, recomandati-mi altceva la fel dar bun.
De asta ce parere aveti?:
http://www.be-loud.r...NCH/PZi_1500.1/
sau
http://www.be-loud.r.../JBL/GTO_7001e/
Kitul asta de cabluri este bun pentru un woofer de 500w?:
http://www.be-loud.r...d_Zero/GZPK_35/
De curiozitate: de ce sunt bani aruncati aiurea pe condesator?
Va multumesc pentru ajutor si sfaturi.

Edited by Crysty Gye, 28 August 2008 - 13:19.


#20
eugen_foxy

eugen_foxy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 27.09.2006
1. Alpine eu nu-l consider ok absolut deloc . Doar unele playere sunt ok , in rest ... nope ! Sunt atatea marci care fac subwoofere excelente si capabile si tu vrei Alpine ca ai vazut la vecinu un butoi in portbagaj pe care scria Alpine .
2. NU ai spus ce masina ai . Este sedan sau hatchback ? Te intreb asta pt ca 1000 w in portbagajul unui sedan fac cam cat 650 w bagati intr-un hatchback .
3. eu m-as orienta catre Hertz , Focal , JBL , Kicker ( asta pt ca toti dati ca referinta be-loud , desi sunt zeci de alte firme ) ; NU as alege in nici un caz un butoi si nu as trece de 500 w rms la subwoofer , altfel va trebui alta baterie , alte cabluri si se complica treaba ;
4. ca amplificator , pentru a ma mentine la bani mai low , as alege Crunch , JBL , Kicker , MacAudio , Magnat ...
5. un condensator care sa ajute un sistem pana in 500 w ar trebui sa fie cel putin 1,5 F , daca ai trecut de 700 W , treci de 4-5 F , ai ajuns la 1000 W , ajungi pe la 8 - 10 F , altfel NU are rost , pentru ca o baterie puternica si buna gen deep-cycle si cabluri groase pot rezolva problema care o rezolva acel condensator . Sunt totusi curios tu la ce crezi ca ajuta acel condensator .

Uita-te prin oferta , alege cate componente si discutam pe seama lor . Eu ma feresc sa bag pe gat cuiva o alegere a mea , asa ca iti va apartine cel putin o parte din ea . Nu uita ca nu acea putere RMS face sunetul de calitate , ci calitatea componentelor . Un subwoofer de 300 - 450 w se paote auzi mult mai bine decat un woofer de 700 w daca este amplificat corect si statia este de calitate si are destula putere .

#21
Crysty Gye

Crysty Gye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 05.11.2005

View Posteugen_foxy, on Aug 30 2008, 16:20, said:

1. Alpine eu nu-l consider ok absolut deloc . Doar unele playere sunt ok , in rest ... nope ! Sunt atatea marci care fac subwoofere excelente si capabile si tu vrei Alpine ca ai vazut la vecinu un butoi in portbagaj pe care scria Alpine .
2. NU ai spus ce masina ai . Este sedan sau hatchback ? Te intreb asta pt ca 1000 w in portbagajul unui sedan fac cam cat 650 w bagati intr-un hatchback .
3. eu m-as orienta catre Hertz , Focal , JBL , Kicker ( asta pt ca toti dati ca referinta be-loud , desi sunt zeci de alte firme ) ; NU as alege in nici un caz un butoi si nu as trece de 500 w rms la subwoofer , altfel va trebui alta baterie , alte cabluri si se complica treaba ;
4. ca amplificator , pentru a ma mentine la bani mai low , as alege Crunch , JBL , Kicker , MacAudio , Magnat ...
5. un condensator care sa ajute un sistem pana in 500 w ar trebui sa fie cel putin 1,5 F , daca ai trecut de 700 W , treci de 4-5 F , ai ajuns la 1000 W , ajungi pe la 8 - 10 F , altfel NU are rost , pentru ca o baterie puternica si buna gen deep-cycle si cabluri groase pot rezolva problema care o rezolva acel condensator . Sunt totusi curios tu la ce crezi ca ajuta acel condensator .

Uita-te prin oferta , alege cate componente si discutam pe seama lor . Eu ma feresc sa bag pe gat cuiva o alegere a mea , asa ca iti va apartine cel putin o parte din ea . Nu uita ca nu acea putere RMS face sunetul de calitate , ci calitatea componentelor . Un subwoofer de 300 - 450 w se paote auzi mult mai bine decat un woofer de 700 w daca este amplificat corect si statia este de calitate si are destula putere .
1.Nu ca am vazut la vecinul.Multi il recomandau pe beloud forum.Nu sunt expert,deci ascult de lume, daia intreb.
2.Voi lua un Tico sau Matiz...nu stiu exact deocamdata.vroiam sa imi fac o idee.
3.Ti-am ascultat sfatul de mai sus si am decis sa nu depasesc 500w la subwoofer.
4.Recomanda-mi daca poti si ai timp un amplificator pentru un subwoofer de 500w.Mersi frumos
Eu ziceam de amplificatorul asta JBL:
http://www.be-loud.r.../JBL/GTO_7001e/
Ce parere ai? si ce woofer de 500w mi-ai recomanda? Imi voi clatii ochi pe internet sa vad ce mai gasesc.
Mersi inca o data

#22
Crysty Gye

Crysty Gye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 05.11.2005
Si de subwooferul asta ce parere ai? (jbl 400w)
http://www.booster.r.../p1222-572.html

#23
zapco

zapco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.07.2008
e un subwofer care face galagie si atat (ca si predecesorul sau p1220)
este foarte important ce tip de muzica asculti si ce te astepti de la sistem , daca tu vrei tzztzz bumbum e ok daca nu,incearca ceva bun  focal , helix , sau jl  :)
daca vei cumpara tico sau matiz nu ai nevoie de un sub foarte puternic , chiar nu ti-as recomanda din lipsa de curent (asta doar in cazul in care pui baterie suplimentara.

Edited by zapco, 30 August 2008 - 22:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate