Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Academia de Vară Forum IT 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
kneekoo

kneekoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.12.2006
Salut!


Sub oblăduirea lui Courage, apar și eu în peisaj cu o invitație la o tabără de informatică. Evenimentul se numește Academia de Vară Forum IT și anul acesta se va descfășura la Brăila, pe faleza Dunării! :D

Până anul acesta s-a numit Tabăra Forum IT, iar unii dintre voi își vor aminti de noi, fiindcă ne-am înhăitat cu Softpedia încă de la prima ediție - acum fiind la a patra. :) Evenimentul este încă de anul trecut unul internațional, mulțumită invitaților noștri din Australia (OLPC), Franța (UBISOFT) și Olanda (InnoPay).

Anul acesta avem două sub-evenimente în cadrul celui mare, adică prezentările sponsorilor și partenerilor noștri:
1. Formarea și preselecția a două sau trei cadre didactice care vor pleca la anul în SUA, la Intel International Science and Engineering Fair.
2. Competiția gamerilor! :D Arena Cyber League ne-a promis câteva zile de distracție într-o competiție cu premii.

Primul sub-eveniment se va desfășura fără audiență străină de subiectul acestuia, restul activităților fiind descrise în programul Academiei de Vară Forum IT 2008.

Principalii sponsori ai evenimentului sunt Microsoft, Intel, ASUS, Romtelecom, PBX Telecom și iNES Group.

Pe durata prezentărilor, în prima parte a zilei, sponsorii și partenerii noștri vor acorda premii celor mai activi participanți, printre premiile anunțate fiind câteva notebook-uri, procesoare Intel, plăci de bază/video, jocuri PC și/sau de console și altele. Ca în fiecare an, vom avea și ateliere de jurnalistică IT, în cadrul cărora partenerii noștri media vor discuta despre ale presei, ce primează, ce contează și de ce.

Desigur, cel mai bun mod de a vă face o părere despre eveniment este să frunzăriți arhiva video 2007. Aștept întrebări și, de ce nu, sugestii pentru activități care încă nu figurează în program - activități IT! :P.

Legături utile:
- :photo: Album foto Brăila (cu spațiile în care ne vom desfășura activitatea)
- Ghidul de participare
- Pagina de înscriere
- Forum de discuții (doar pentru chestiuni legate de eveniment, desigur)

Cam târziu anunțul de pe Softpedia, data limită pentru taxa normală de participare fiind 15 august (inclusiv), dar dacă doriți neapărat să veniți, închidem ochii încă vreo 2-3 lucrătoare, că n-o fi foc. :)


Amin! :D

#2
DaRiuX

DaRiuX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.10.2004
Uite ca spre fericirea noastra si anul acesta avem parte de o tabara de IT in toata regula. A trecut spre rangul de Academie si lucrurile se anunta a fi din ce in ce mai interesante.  B)

Eu si cu colegii de la Arena IT vom fi prezenti acolo pentru a lua notite si a le publica pe site. De asemenea, am organizat o campanie micuta de promovare prin care puteti ajunge in Academia de Vara Forum IT mai ieftin cu 50 RON sau chiar gratis!  :P

La fel de tarzie a fost si initiativa noastra la fel ca si anuntul de aici, insa, speram sa mai apara doritori de premii si distractie IT.  :)

#3
gabycoman

gabycoman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.04.2008
Salut.

Ma bucur si eu ca se tine si anul asta.
Am fost la ultimele editii si de abia astept sa ajung si anul asta la Braila.
Mi-a placut mult editia din 2006 de la Izvorulu Muresului (deh sunt fan munte) si probabil si anul asta va fi la fel de interesant, pentru ca dintr-o combinatie de IT si Dunare nu poate sa fie decat asa.

Ne vedem la Braila.


Gaby

#4
kneekoo

kneekoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.12.2006
Aiaiaiii... ce înghesuială!  :lol: Pesemne oamenii au planuri mai bune pe final de vacanță... cine știe. :whistling:

Înscrierile se apropie de final. Dacă aveți chef de butonat pe malul Dunării, săriți rapid în barcă. :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate