Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

PretBomba.ro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
780 replies to this topic

#73
dorikut

dorikut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.07.2008

 aWp_viTal, on Aug 10 2008, 16:49, said:

pai si le convine pretul de 10 ron pentru o camera video ? Si nu una oarecare :)
Ideea e ca iau banii tuturor licitantilor si doar unu ia produsul (sper sa nu ma insel)

#74
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006

 LunaCrystal, on Sep 29 2008, 02:00, said:

Poate pe mine ma credeti, cunosc pe cineva care ieri tocmai a castigat o licitatie, dupa ce a bagat ceva euroi pe credite la ei. Acum ramane de vazut daca chiar va primii premiul sau nu, va voi tine la curent despre evolutia lucrurilor.

Am inteles ca lucurile au inceput sa se complice. A castigat un stick, insa i se cere sa mai cumpere credite pentru a putea ridica produsul. Nu stiu cum vine asta.

#75
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006
Mai multe informatii despre fenomenele site.banat.pt.spam si megabid.ro se pot gasi aici (sper ca nu vor fi considerate reclame; sunt doar informatii utile pentru cititori):

http://www.urbaniuli...e-ul-megabidro/

http://faqromania.bl...-megabidro.html

Open your eyes, people:)

#76
oxus

oxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 01.09.2003
Sa va expun cum am ajuns pe situl site.banat.pt.spam : am vizitat o pagina plina de adduri de la google dintre care unul era pt spam-spam-spam.
Am intrat pe site si sigur ca ideea m-a intrigat.
Am citit tot ce oferau ei pe site :FAQ etc.
Am facut cont insa in momentul in care au solicitat plata de pe card a creditelor am devenit suspicios: asa incat am apelat la un vechi prieten : google - si asa am ajuns la acest post si altele asemenea! Plecand de la simpla cautare "site.banat.pt.spam".

Ce vreau sa spun e ca daca pici in plasa lor e in mare, maaaaaare parte din vina ta.

#77
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
n-ai dreptate,plata prin card,mi se pare singura treaba corecta si cinstita. in rest.am urmarit si eu licitatiile de pe ambele siteuri, dar n-am putut trage o concluzie clara,daca sunt sau nu corecte.mai mult,par a fi "frati",ambele saituri au cam acelasi design,vand cam aceleasi produse.desi sunt foarte diversificate,de la lcd-uri la perii de dinti,se repeta f des,ceaa ce-mi sugereaza ca au fost castigate de robotzei si repuse in licitatie. logic,ar fi sa fie cinstite,ar avea mai mult de castigat pe termen lung.cea mai buna reclama,e clientul multumit,care aduce si alti clienti,dar inca n-am vazut pe nimeni credibil,sa spuna ca a castigat si primit produsul.din pacate,mentalitatea romaneasca, de a castiga cat mai mult in cel mai scurt timp,de aici si suspiciunile vizavi de corectitudinea licitatiilor. pt orice suspiciune,am gasit argumente si pro.si contra.unii liciteaza la o secunda,altii asteapta pana la ultima secunda,fiecare cu strategia lui. ca unul liciteaza in nestire,apoi se retrage brusc,dupa ce incasarile din clickuri (bid-uri) au ajuns la o suma convenabila,iar are explicatie: fie e vorba de un robot,fie omul si-a epuizat creditele si nu mai poate cumpara.sau,poate a castigat creditele si nu-l deranjeaza sa dea clickuri in nestire.
eu cred ca in 2-3 luni ne vom lamuri...precis baietzii sunt monitorizati,nu e greu sa faci cate un printscreen din cand in cand,pe lista produselor vandute.daca e tzeapa,inseamna ca s-au comis o gramada de infractiuni,de la evaziune fiscala,la crima organizata,foarte usor de verificat si probat. adica,vine nenea controlul de la DIICOT,cu mascatii, scoate lista produselor vandute in luna septembrie,de ex.si verifica facturile.pt fiecare produs "castigat",trebuie sa existe factura cu care a fost achizitionat si factura cu care a fost vandut castigatorului,cu datele clare de identificare (nume,prenume,adresa,cnp etc) daca licitatiile sunt fictive,e clar ca nu vor exista facturi de intrare,pt toate produsele vandute in decursul lunii septembrie,ca doar n-o sa faca baietii stocuri de zeci de monitoare camere video etc.sau daca le-au facut,nu vor exista facturile cu care le-au vandut castigatorilor.daca si pe astea le-au facut,se va afla si cine sunt ei. zic sa mai asteptam,curand ne vom lamuri... :)

#78
scoreland

scoreland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 06.08.2006

 korsar, on Oct 4 2008, 19:46, said:

n-ai dreptate,plata prin card,mi se pare singura treaba corecta si cinstita. in rest.am urmarit si eu licitatiile de pe ambele siteuri, dar n-am putut trage o concluzie clara,daca sunt sau nu corecte.mai mult,par a fi "frati",ambele saituri au cam acelasi design,vand cam aceleasi produse.desi sunt foarte diversificate,de la lcd-uri la perii de dinti,se repeta f des,ceaa ce-mi sugereaza ca au fost castigate de robotzei si repuse in licitatie. logic,ar fi sa fie cinstite,ar avea mai mult de castigat pe termen lung.cea mai buna reclama,e clientul multumit,care aduce si alti clienti,dar inca n-am vazut pe nimeni credibil,sa spuna ca a castigat si primit produsul.din pacate,mentalitatea romaneasca, de a castiga cat mai mult in cel mai scurt timp,de aici si suspiciunile vizavi de corectitudinea licitatiilor. pt orice suspiciune,am gasit argumente si pro.si contra.unii liciteaza la o secunda,altii asteapta pana la ultima secunda,fiecare cu strategia lui. ca unul liciteaza in nestire,apoi se retrage brusc,dupa ce incasarile din clickuri (bid-uri) au ajuns la o suma convenabila,iar are explicatie: fie e vorba de un robot,fie omul si-a epuizat creditele si nu mai poate cumpara.sau,poate a castigat creditele si nu-l deranjeaza sa dea clickuri in nestire.
eu cred ca in 2-3 luni ne vom lamuri...precis baietzii sunt monitorizati,nu e greu sa faci cate un printscreen din cand in cand,pe lista produselor vandute.daca e tzeapa,inseamna ca s-au comis o gramada de infractiuni,de la evaziune fiscala,la crima organizata,foarte usor de verificat si probat. adica,vine nenea controlul de la DIICOT,cu mascatii, scoate lista produselor vandute in luna septembrie,de ex.si verifica facturile.pt fiecare produs "castigat",trebuie sa existe factura cu care a fost achizitionat si factura cu care a fost vandut castigatorului,cu datele clare de identificare (nume,prenume,adresa,cnp etc) daca licitatiile sunt fictive,e clar ca nu vor exista facturi de intrare,pt toate produsele vandute in decursul lunii septembrie,ca doar n-o sa faca baietii stocuri de zeci de monitoare camere video etc.sau daca le-au facut,nu vor exista facturile cu care le-au vandut castigatorilor.daca si pe astea le-au facut,se va afla si cine sunt ei. zic sa mai asteptam,curand ne vom lamuri... :)


Cunosc pe cineva care a castigat un HDD extern acum cateva zile. Inca nu l-a primit, insa va tin la curent.
B)

#79
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007
nu cred sa fie corect sistemul, iar postul este ca sa fiu la curent cu ce se mai scrie aici :D

sper sa se mai vorbeasca aici si de megabid ca de spam-spam-spam m-am convins.

Edited by ClaudiuCC, 05 October 2008 - 17:57.


#80
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005
Ganditi-va asa: daca este prea frumos sa fie adevarat, inseamna ca asa este.

Site-urile de genul asta sunt facute cu un scop, si anume: pt a castiga bani. Fiti convinsi ca proprietarii acestor site-uri nu ies in pierdere, indiferent cat de putin platesti pe un produs. Nu va lasati pacaliti ...

#81
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007

 StefanD, on Oct 5 2008, 19:09, said:

Ganditi-va asa: daca este prea frumos sa fie adevarat, inseamna ca asa este.

Site-urile de genul asta sunt facute cu un scop, si anume: pt a castiga bani. Fiti convinsi ca proprietarii acestor site-uri nu ies in pierdere, indiferent cat de putin platesti pe un produs. Nu va lasati pacaliti ...
n-am inteles ce ai vrut sa spui...normal ca au fost facute de oameni,ca sa castige,nu sa piarda,dar pot castiga frumos,si daca sunt  cinstiti...oricum,kiar daca se vinde un produs cu 3 lei,banii incasati din bid-urile participantilor la licitatie,depaseste mult valoarea de achizitie a produsuli respectiv.acum,e posibil si sa pierzi.la o licitatie din 50,dar pe ansamblu se poate castiga f bine.

#82
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005

 korsar, on Oct 5 2008, 23:16, said:

n-am inteles ce ai vrut sa spui...normal ca au fost facute de oameni,ca sa castige,nu sa piarda,dar pot castiga frumos,si daca sunt  cinstiti...oricum,kiar daca se vinde un produs cu 3 lei,banii incasati din bid-urile participantilor la licitatie,depaseste mult valoarea de achizitie a produsuli respectiv.acum,e posibil si sa pierzi.la o licitatie din 50,dar pe ansamblu se poate castiga f bine.

Mai bine las-o in aer, ca sta bine.

Pana acum, nimeni nu poate sa confirme ca intr-adevar se livreaza produsele castigate pe site. Oricum, imi mentin parerea ca site-urile de acest gen sunt o mare labarie...

Cata vreme romanu' pune botu'..se fac bani frumosi..

#83
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
Stefane,in mare sunt de acord cu tine,doar ca nu m-am putut lamuri daca e sau nu corect,de aia m-am si bagat in seama.
daca faci un calcul, constati ca afacerea e mult mai rentabila,daca e pe cinstite,si nici nu risti sa ajungi la parnaie,ceea ce e f ushor,dupa cum am scris mai sus.daca e tzeapa,in max 2-3 luni se termina....daca e pe cinstite,poate trai bine mult timp de aici incolo.
faptul ca pana acum,nimeni credibil n-a confirmat ca ar fi primit premiul,are(cel putin) o explicatie: tu,daca jucai si castigai,dadeai buzna pe toate forumurile sa te lauzi? sa atragi concurentza??? logic,ar fi sa intri peste tot,sa afirmi ca e tzeapa, lumea sa nu mai joace,iar tu sa castigi mai ushor,nu? repet,nu sustin ca e pe cinstite,sau nu,doar ca nu ma pot lamuri...

#84
scoreland

scoreland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 06.08.2006

 korsar, on Oct 6 2008, 14:58, said:

Stefane,in mare sunt de acord cu tine,doar ca nu m-am putut lamuri daca e sau nu corect,de aia m-am si bagat in seama.
daca faci un calcul, constati ca afacerea e mult mai rentabila,daca e pe cinstite,si nici nu risti sa ajungi la parnaie,ceea ce e f ushor,dupa cum am scris mai sus.daca e tzeapa,in max 2-3 luni se termina....daca e pe cinstite,poate trai bine mult timp de aici incolo.
faptul ca pana acum,nimeni credibil n-a confirmat ca ar fi primit premiul,are(cel putin) o explicatie: tu,daca jucai si castigai,dadeai buzna pe toate forumurile sa te lauzi? sa atragi concurentza??? logic,ar fi sa intri peste tot,sa afirmi ca e tzeapa, lumea sa nu mai joace,iar tu sa castigi mai ushor,nu? repet,nu sustin ca e pe cinstite,sau nu,doar ca nu ma pot lamuri...


Parerea mea este ca nu ar avea motiv sa nu trimita premiile.Nu cred ca s-ar hazarda sa faca chestia asta.
Pe de alta parte, sunt sigur ca au un sistem care impiedica licitatii sa se termine inainte de o suma stabilita de ei. (boti care liciteaza automat.)

#85
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007

 scoreland, on Oct 6 2008, 16:55, said:

Parerea mea este ca nu ar avea motiv sa nu trimita premiile.Nu cred ca s-ar hazarda sa faca chestia asta.
Pe de alta parte, sunt sigur ca au un sistem care impiedica licitatii sa se termine inainte de o suma stabilita de ei. (boti care liciteaza automat.)
pai daca au boti,inseamna ca tot e necinstit,nu? si daca intamplator,nu mai liciteaza nimeni si castiga botul? hotia ar fi mult mai mare...cineva trebuie sa achite costul produsului,(cei 2-3 lei cu care s-a vandut), pe numele lui trebuie emisa o factura, coletul trebuie expediat prin posta sau curier rapid,deci alta factura,cumparatorul trebuia sa cumpere inainte credite,prin sms sau carte de credit,sa poata licita...toate astea sunt f ushor de verificat la un control...nu poate castiga tot timpul bunica unuia din ei...deci,sau sunt cinstiti,sau inconstienti....

#86
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007
vorbesti de parca i-ar verifica cineva :)

Edited by ClaudiuCC, 06 October 2008 - 17:30.


#87
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007

 ClaudiuCC, on Oct 6 2008, 18:30, said:

vorbesti de parca i-ar verifica cineva :)
pai pana acum,se pare fie ca joaca corect,fie inca n-au fost verificati... :) dar de controale nu prea scapa nimeni...mai ales cand e vorba de o firma in jurul careia se face mare tam-tam. si una e,cand un inspector,n-are bani de o bere si face un "control de rutina",sa-i pice si lui ceva,si alta e,cand e trimis special de cei de sus si trebuie sa vina cu date concrete...

#88
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007
asadar, consideri ca firma asta este verificata de cineva totusi, insa nu de un inspector serios?

#89
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007

 ClaudiuCC, on Oct 6 2008, 19:02, said:

asadar, consideri ca firma asta este verificata de cineva totusi, insa nu de un inspector serios?
n-am de unde stii,imi dau doar cu presupusul,studiez variantele...dar de controale,nu scapa nici o firma

#90
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Am zis ca va tin la curent, persoana care a castigat stick-ul l-a primit, insa nu chiar in cel mai scurt timp. Ce sa zic partial posibil sa fie serios site-ul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate