Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Orange free - fidelizare

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
ikon

ikon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.11.2004
Abonamentul meu Free implineste zilele astea 4 ani. Am 250min in retea de anul trecut si din cate am vazut pe site-ul orange asta e nr maxim pe care ei il dau. As dori sa-i intreb pe cei care au abonament de mai mult timp daca au mai primit ceva ca fidelizare in al 4-lea an? Personal as spera la niste tarife mai mici, dar  sunt sigur ca nu se va intampla. B)

Ma gandesc ca daca as incerca sa sun la 411 si sa zic ca reziliez si alea alea...poate obtin ceva. Pe de alta parte cred ca daca as rezilia le-as face un serviciu ca mai scapa de un free(ca tot vor ei sa-l scoata de pe piata).

Any ideea?

#2
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
Nu prea mai primesti nimic din cate stiu eu. Faza cu amenintari ca renunti nu tine la Orange. Daca vrei sa renunti, mai bine il cedezi cuiva, stiu ca se ofereau si 200$ pt un Free

#3
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
inca un topic de plangaciosi ca nu primesc mok nimic mai mult decat restul muritorilor de rand
frate, telefonul il ai sa vb de pe el...tu te-ai dus la ei.
nu iti plac ofertele? uita-te in curtea vecinilor de la Zap, Cnx...Cosmo.
Ai un super ab daca vb mult in retea + prg de fidelizare...ce vrei...sa-ti dea o masina?

#4
Kugarth

Kugarth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 25.06.2003

SnowWhit3, on Dec 10 2004, 08:03, said:

Nu prea mai primesti nimic din cate stiu eu. Faza cu amenintari ca renunti nu tine la Orange. Daca vrei sa renunti, mai bine il cedezi cuiva, stiu ca se ofereau si 200$ pt un Free

<{POST_SNAPBACK}>

cedez eu 2 abonamente orange free la mai putin de 200 usd/amandoua

#5
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Vand si eu un ab. Free care face 3 ani peste 2 saptamani.

#6
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
la 4 ani - iti poti lua tel la fidelizare (1 intr-un an calendaristic - adica unu pe 31 dec si altu pe 1 ianuarie etc.) fara sa semnezi vreo prelungire cu inca un an la abonament

#7
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

Stegal, on Dec 10 2004, 22:25, said:

la 4 ani - iti poti lua tel la fidelizare (1 intr-un an calendaristic - adica unu pe 31 dec si altu pe 1 ianuarie etc.) fara sa semnezi vreo prelungire cu inca un an la abonament

<{POST_SNAPBACK}>

Not really. S-a scos kestia asta de vreo cateva saptamani. Acum si cei care au peste 3 ani trb sa semneze prelungirea.

#8
Terrorwave

Terrorwave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.11.2004
Intr-adevar aceste 250 de min DOAR in retea nu sunt de ajuns, adica MIE nu imi ajung, plus ca si acestea sunt doar dupa 8 seara si in weekend, nu incerc sa blamez pe NIMENI , ci doar faceam o constatare. Am sunat intr-o zi la ei si am intrebat asa din pura curiozitate sa vad daca este posibil sa imi atasez niste minute nationale, un NU scurt a fost de ajuns, plus ca nu inteleg ce se intampla cu cei din CC de acolo, nu reusesc sub nici o forma sa prind linia, la nici o ora, am incercat toate orele din zi posibile !! si la 2 noaptea (au program si atunci) tot pe hold ma tine cel putin 20 de min! Ah si inca o observatie, daca sun de pe mobilul meu, la primul apel ma respinge, adica daca nu e libera linia se incheie apelul !!! trebuie sa mai sunt inca  o data, plus daca sun la nr de fix intri imediat, au linii dedicate unde ajunge apelul separat ?!

PS: cred ca in curand ma voi reorienta catre alta retea care sa nu fie Connex in schimb :)

Edited by Terrorwave, 11 December 2004 - 16:39.


#9
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
da, au linii dedicate

#10
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

Terrorwave, on Dec 11 2004, 16:36, said:

PS: cred ca in curand ma voi reorienta catre alta retea care sa nu fie Connex in schimb :)

<{POST_SNAPBACK}>

sa inteleg ca te bagi la Cosmo  :P   Glumaaaa!

#11
Omul-Ploii

Omul-Ploii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 02.12.2004

Terrorwave, on Dec 11 2004, 17:36, said:

Intr-adevar aceste 250 de min DOAR in retea nu sunt de ajuns, adica MIE nu imi ajung, plus ca si acestea sunt doar dupa 8 seara si in weekend, nu incerc sa blamez pe NIMENI , ci doar faceam o constatare. Am sunat intr-o zi la ei si am intrebat asa din pura curiozitate sa vad daca este posibil sa imi atasez niste minute nationale, un NU scurt a fost de ajuns, plus ca nu inteleg ce se intampla cu cei din CC de acolo, nu reusesc sub nici o forma sa prind linia, la nici o ora, am incercat toate orele din zi posibile !! si la 2 noaptea (au program si atunci) tot pe hold ma tine cel putin 20 de min! Ah si inca o observatie, daca sun de pe mobilul meu, la primul apel ma respinge, adica daca nu e libera linia se incheie apelul !!! trebuie sa mai sunt inca  o data, plus daca sun la nr de fix intri imediat, au linii dedicate unde ajunge apelul separat ?!

PS: cred ca in curand ma voi reorienta catre alta retea care sa nu fie Connex in schimb :)

<{POST_SNAPBACK}>

Chiar ca CC de la Orange e varza. Am vb. cu o vaca si ma punea pe mute la greu. Nu isi dadea seama ca dupa ce ma scotea de pe mute se auzeau rasete in spatele ei. Deci daca cineva din CC Orange citeste postu' asta : Luati dreq masuri ca e deranjant.
PS: daca solutia oferita era corecta nu m-ar fi deranjat insa dupa ce te chinui 20 de minute sa intri in legatura cu ei si ei iti dau o solutie naspa, ti se ia tot chefu de Orange.

#12
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
nu poti sa ai certitudinea ca aia de radeau redeau ca a vb cu aia...sa fim seriosi. sunt si ei oameni.
problema este intra-adevar, si aici iti dau totala dreptate, cand nu iti rezolva solicitarea...

#13
Omul-Ploii

Omul-Ploii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 02.12.2004

ikon, on Dec 10 2004, 08:35, said:

Abonamentul meu Free implineste zilele astea 4 ani. Am 250min in retea de anul trecut si din cate am vazut pe site-ul orange asta e nr maxim pe care ei il dau. As dori sa-i intreb pe cei care au abonament de mai mult timp daca au mai primit ceva ca fidelizare in al 4-lea an? Personal as spera la niste tarife mai mici, dar  sunt sigur ca nu se va intampla. B)

Ma gandesc ca daca as incerca sa sun la 411 si sa zic ca reziliez si alea alea...poate obtin ceva. Pe de alta parte cred ca daca as rezilia le-as face un serviciu ca mai scapa de un free(ca tot vor ei sa-l scoata de pe piata).

Any ideea?

<{POST_SNAPBACK}>

Am reziliat eu un Orange Free de 4 ani si ceva. Motivul a fost tel. de cacat. Vb. aia degeaba ai 260 de minute cand nu poti sa le vb.(cu un tel. nou). Nu au parut foarte interesati sa ma tina in retea (aveam 2 tel). Eu as fi vrut sa-l transfer dar nu am gasit doritori.

#14
Omul-Ploii

Omul-Ploii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 02.12.2004

userreclamatii, on Dec 12 2004, 11:01, said:

nu poti sa ai certitudinea ca aia de radeau redeau ca a vb cu aia...sa fim seriosi. sunt si ei oameni.
problema este intra-adevar, si aici iti dau totala dreptate, cand nu iti rezolva solicitarea...

<{POST_SNAPBACK}>


Cand vb. cu cineva care se abtine sa nu rada iti dai seama. Dar dupa cum am spus nu m-ar deranja sa rada insa sa-mi rezolve pb. Daca rad si nu iti dau solutii bune, astfel incat sa te oblige sa mai astepti o data 20 de minute ca sa intri in legatura cu ei, este o problema. Si se lasa cu rezilieri. Cel putin la mine asa s-a intamplat.

#15
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
inseamna ca au avans acum in fata CNX doar 1600, nu 1602  ;)
Zapp, CNX...ceva oferte pentru Omu ploii?

#16
Omul-Ploii

Omul-Ploii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 02.12.2004

userreclamatii, on Dec 12 2004, 11:14, said:

inseamna ca au avans acum in fata CNX doar 1600, nu 1602  ;)
Zapp, CNX...ceva oferte pentru Omu ploii?

<{POST_SNAPBACK}>

Am ales Zapp. Un Z500 Anytime. Nu vreau sa fac reclama insa un serviciu relatii clienti exceptional. Am sunt in 6 luni de abonament de vre-o 4 ori cu diverse pb. legate de conectarea la internet si nu am asteptat mai mult de 1 minut + ca nu am mai sunat si a 2-a oara.

#17
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
pai de ce sa nu le faci.
lasa sa se stie, ca d-aia e forum aici, sa ne informam.

#18
Omul-Ploii

Omul-Ploii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 02.12.2004

userreclamatii, on Dec 12 2004, 11:22, said:

pai de ce sa nu le faci.
lasa sa se stie, ca d-aia e forum aici, sa ne informam.

<{POST_SNAPBACK}>

Sper doar ca o data cu cresterea numarului de abonati sa nu se diminueze profesionalismul lor. Si dupa cum evolueaza lucrurile la Connex si Orange (ma refer si la oferte, in cazul Zapp si la semnal), cred ca in curand o sa fie fff. multi abonati Zapp.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate