Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

sfatuiti-ma va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
seeby

seeby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.06.2007
povestea mea incepe asa: am 16 ani si am inceput sa fumez pe la varsta de 14-15 ani cand am intrat la liceu. dupa vreo 3 luni de fumat, am inceput sa am respiratie suieratoare, wheezing si tuseam tare. am mers la doctor, m-a diagnosticat cu astm si m-a tratat mult timp, si dupa aceea SLAVA DOMNULUI mi-am revenit, nu mai aveam nimic. renuntzasem la fumat pentru 6 luni si avand in vedere ca ma simteam bine nu aveam nimic, am inceput sa fumez iar dar numai tigari slabe. nu stiu cat timp am fumat iar, dar iar am probleme in respiratie si poate par ridicol dar mi-e frica ca nu cumva sa fi facut cancer pulmonar DOAMNE FERESTE. parintii nu stiu ca am fumat, nu stiu ca fumez (m-am lasat deja de vreo 2 sapatamani) dar nu stiu ce sa fac. sa le spun sau nu? sa apelez la doctor? medicul care m-a tratat nu mai e in orasul in care stau si nu stiu ce sa fac, ma omoara nelinistea. cateodata am dificultate in respiratie nu mereu va rog sfatuiti-ma ce sa fac :|

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pasul 1 - da-le dracu' de tigari
pasul 2 - termina cu prostiile ca nu ai niciun cancer
pasul 3 - mergi la medic, reia tratamentul pentru astm si POATE vei respira ok din nou.

#3
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005

View Postspare-me, on Jul 31 2008, 18:50, said:

pasul 2 - termina cu prostiile ca nu ai niciun cancer
de ce esti asa sigur ?
Eu i-as spune altfel, posibil sa nu ai cancer dar vei avea sigur daca nu arunci tigarile.

#4
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View PostMig VWFan, on Jul 31 2008, 20:32, said:

de ce esti asa sigur ?
Eu i-as spune altfel, posibil sa nu ai cancer dar vei avea sigur daca nu arunci tigarile.

0,66 % < 30 ani!  -_-

#5
fuuun

fuuun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.07.2008

View PostMig VWFan, on Jul 31 2008, 20:32, said:

de ce esti asa sigur ?
Eu i-as spune altfel, posibil sa nu ai cancer dar vei avea sigur daca nu arunci tigarile.

cat de sigur? s-a facut vreun studiu care arata mortalitate de 100% prin cancer pulmonar la fumatori si inca nu l-am gasit eu?

e doar o curiozitate, nu o incurajare  - copilu', lasa tigarile!

#6
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

View Postfuuun, on Jul 31 2008, 21:14, said:

cat de sigur? s-a facut vreun studiu care arata mortalitate de 100% prin cancer pulmonar la fumatori si inca nu l-am gasit eu?

e doar o curiozitate, nu o incurajare  - copilu', lasa tigarile!

iti dai seama ca nu poti compara deoarece exista si fumatori pasivi , din pacate tot din cauza celor activi
treaba e ca FUMATUL dauneaza GRAV sanatatii. ca e cancer sau nu, depinde de fiecare.
si ca sa-ti dau si un exemplu concret: mama [42 ani, fumatoare [doar 1 tigara/zi - mai multi ani], a murit de cancer]
acum intelegi?

#7
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

View Postseeby, on Jul 31 2008, 18:47, said:

sa le spun sau nu? sa apelez la doctor?
Spune-le parintilor ca iar ai probleme cu respiratia si ca trebuie sa mergi iar la medic, dar nu le spune ca fumezi. Spune-i asta doar medicului; el trebuie sa pastreze secretul.

#8
seeby

seeby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.06.2007
adevarul e ca eram fumator pasiv ca nu fumam in fiecare zi, de obicei doar in weekend. in fine maine ma duc la dr

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate