Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Am ajuns la peste 150 de canale RO!

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
am constatat faptul ca in acest moment in RO avem peste 150 de programe  ( romanesti si titrate) .  Sincer, nici nu vreau sa ma gandesc unde vom ajunge peste 2 , 3 ani. Ce parere aveti despre acest lucru?

Edited by rz, 24 July 2008 - 19:56.


#2
cristane

cristane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 02.03.2006
Ca in orice domeniu ce devine suprasaturat, o sa urmeze probabil o perioada de regres si in citiva ani multe din acele canale vor disparea, si vor aparea mai putine in loc. Nu cred ca numarul lor mai poate creste atit de mult in viitorul apropiat.

#3
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
Da . Insa, stii care e faza? Sunt multe canale de umplutra! Nu avem versiuni pentru : Disney channel, fox, fox life, fox crime s.m.d. Si chiar daca am avea, vor fi foarte slabe la content. Vezi exemplul canalelor NBC ( sci fi & universal)  .

Edited by a_d_y, 24 July 2008 - 16:16.


#4
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 a_d_y, on Jul 24 2008, 17:16, said:

Da . Insa, stii care e faza? Sunt multe canale de umplutra! Nu avem versiuni pentru : Disney channel, fox, fox life, fox crime s.m.d. Si chiar daca am avea, vor fi foarte slabe la content. Vezi exemplul canalelor NBC ( sci fi & universal)  .
Da' ce, sunt numai la noi de-astea? Sau ai impresia ca din cele 560 de programe nemtesti de pe Astra sunt toate canale de calitate? Numarul programelor romanesti e incomparabil mai mic cu celelalte ale altor state membre UE: Germania, Italia si Franta.
Si la ei ca si la noi, majoritatea canalelor sunt regionale. Atata doar ca ei au trecut in proportie de 90% in digital, in timp ce noi de-abia acum 3 ani am inceput sa ne miscam, prin operatorii DTH.

Edited by duculeana, 24 July 2008 - 18:30.


#5
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
in atentia userului @ady... fara publicitate ieftina la un site care, printre altele, nu accepta linkuri spre softpedia

Daca te simti mai bine pe rdigi, poti sa stai acolo... lasa acest forum curat

#6
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 17.06.2007
poate cineva sa faca o lista pe categorii cu aceste programe? si mai exact care sunt astea 150 programe?? sunt incluse si programele regionale care emit pe satelit si online (ex tv neptun focustv bistrita, arena tv, romusictv)? cele unguresti sunt si ele incluse?(satzmar, poen, cool tv)?

#7
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

 rz, on Jul 24 2008, 21:03, said:

in atentia userului @ady... fara publicitate ieftina la un site care, printre altele, nu accepta linkuri spre softpedia

Daca te simti mai bine pe rdigi, poti sa stai acolo... lasa acest forum curat


Auzi acolo ,asta nici n-am stiut-o RZ!! Chiar asa merg lucrurile.

Chiar sunt persoane care posteaza pe mai multe forumuri.Nu este nimic rau in asta , dar exista si aici o bisercuta.In bisercuta asta se afla si ady ,e bisercuta flamurilor  :rolleyes: si iti zic ca nu este singurul!!

Din pacate sunt din ce in ce mai multe persoane pe acest forum.La asta se refera si o parte din semnatura mea "rezolv orice problema in pm" :D

Iti doresc numai bine si spor la moderat!!

#8
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
poftim?  eu am scris multe stiri si dau sursa.!! si apropo de bisericute.  nu mai pot eu de digi sau boom. nu mai sunt copilul prost. acuma, imi castig painea singur. aici e ca in radio. unu te injura insa, vin 9 oameni si iti spun ca esti bun.

Edited by a_d_y, 25 July 2008 - 23:40.


#9
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 21.04.2004

 a_d_y, on Jul 24 2008, 15:24, said:

am constatat faptul ca in acest moment in RO avem peste 150 de programe  ( romanesti si titrate) .  Sincer, nici nu vreau sa ma gandesc unde vom ajunge peste 2 , 3 ani. Ce parere aveti despre acest lucru?


Degeaba, daca nu sunt si de calitate.

#10
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
RMC Info nu inteleg un lucru cu canalele astea tv .De ce sunt considerate programe romanesti programele titrate in romana?

E o conceptie total eronata din pct meu de vedere.Programe romanesti sunt cele produse in romania in care apar oameni de televiziune de la noi din tara.Ca ei baga o titrare care este si ea prost realizata nu face ca acestea sa fie romanesti.
Da e ca la romani poatetu stii mai bine faza/Cand un scriitor a furat versurile de la altul.Creatorul zicea plagiatorului.:Cand incepi sa le reciti tu cum stii parca sunt ale tale!!Cam asa si ci posturile astea straine titrate gen Discovery,AnimalPlanet, Viasat etc.

Rusine de 120000 de ori tv romanesti ca emisiunile de mai sus nu au sonor in romana.Suntem pe ultimu loc in Europa!! :P

#11
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005

 doktorofsat, on Jul 26 2008, 12:07, said:

Rusine de 120000 de ori tv romanesti ca emisiunile de mai sus nu au sonor in romana.Suntem pe ultimu loc in Europa!! :P
Prefer titrarile in locul dublajului. Asa ca nu ma supara sonorul original.

#12
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

 cipz, on Jul 26 2008, 13:51, said:

Prefer titrarile in locul dublajului. Asa ca nu ma supara sonorul original.
Vezi aici e problema !!Fiecare se gandeste doar pt el.Ce zici cipz de n-ai stii engleza vi de la munca si vrei sa te uiti la o emisiune cu animale?!Sa zicem lucrezi ca sudor sau ca chiar in fata calculatorului 8-10 ceasuri .Nu cred c amai ai chef sa deslusesti literele titrarilor :D care pt unii dispar chiar repede si nu pot vedea imaginea ca se concentreaza la titrare  :cursing:
deci emisiunea chiar dac a este buna ,citind titrarile iti scapa numeroase faze interesante.Dupa o ora devine chiar obositor sa citesti pt  :naughty: multi

#13
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 21.04.2004

 cipz, on Jul 26 2008, 12:51, said:

Prefer titrarile in locul dublajului. Asa ca nu ma supara sonorul original.

Eu prefer creatiile originale, cu sunet romanesc.

Titrarile sunt binevenite insa nu inlocuiesc creatia si productiile autohtone.
Un National Geographic totalmente in romaneste (gen teleenciclopedia) ar fi mult mai interesant.

#14
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
La noi am observat in general ca se merge inca pe varianta cu subtitrarile (traduceri ale originalului in imba engleza), o exceptie am vazut la Dolce unde programe gen DISCOVERY, AXN sunt dublate in limba maghiara dar au si subtitrare cu traducere in romana.

#15
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
chatnoir401 si la digi discovery-urile , viasat-uri le ,nat, geo, fish&hunt , zonele au sonor unguresc/slovac/etc
doar noi suntem codasi la acest capitol

#16
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Exact, suntem codasi, dar nu  facem nimic pentru a nu mai fi?!

#17
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
pai oameni buni , la noi s-a ales varianta subtitrarii , in loc de dublare in limba romana , varianta cu care eu unu sunt de acord ; oricum posturile sunt limba engleza si daca te intereseaza maghiara , slovaca sau ceha schimbi din meniu limba !
daca se mergea si la noi pe varianta dublarii , am fi avut posibilitatea sa schimbam si in romana , asa cum e la cartoon network , jetix , minimax sau eurosport 1 si 2 !

#18
Fivetd

Fivetd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 04.12.2006
Sa faca subtitrari in romana chiar sa si dubleze dar sa lase posibilitatea daca vreau sa selectez eu limba. Mie unu imi plac filmele de animatie, si a fost pe HBO comedy (nu conteaza operatorul) filmul CARS dublat in romana, era oribil si nici nu avea alta limba. Sa lase sa pot selecta eu limba si daca vreau sau nu subtitrare, sa fie aceasta optiune dar sa o aleg eu. Nu-mi place cum se stramba verbal asa zisi actori ce dubleaza unele filme de animatie, isi pierd tot farmecu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate