Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Hub-uri si versiuni DC++

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
lupone

lupone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.06.2004
Eu folosesc RevConnect! Nu iau ban pe anumite hub-uri ca in cazul StrongDc si pot copia din mai multe surse. Adresa hub-ului aluia este nemesis.dyn.ro:888

#20
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
din pacate RevConnect nu este un client pentru Mac OS sau Mac OS X

Edited by Centris, 09 February 2005 - 10:31.


#21
noradatv

noradatv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 03.10.2004

RDE, on Feb 7 2005, 17:50, said:

Salut, puteti sa-mi spuneti si mie cum sa introduc adresa acestui hub.
Pe odc zice ca unknown adress.  :cursing:
Multumesc.

<{POST_SNAPBACK}>



Si eu patesc la fel. Probabil ca e cazut server-ul.

#22
nevrozel

nevrozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 19.09.2004
Pe ce port lucreaza DC? Pt ca atunci cand am firewallul din OSX activat nu imi trage nimic. Cum il dezactivez, cum imi merge. Ce exact trebuie sa activez ca sharing din optiunile de la firewall. Sau ce port?

#23
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
DC poate comunica pe mai multe porturi in functie de versiune. in general, deschizind 1024-1028 ar putea sa mearga. o sa mai ai nevoie de un 80 pentru liste de huburi si probabil altele pentru chat.

activind firewall-ul se schimba si statutul de activ/pasiv ca si conexiune

#24
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

type into description to fake a DC++ info tag:  <++ V:0.401,M:A,H:1,S:4>  type into description to fake a oDC info tag: Note that you cannot fit in the values which represent the hubs connected to where registered as you only have 24 characters available in NMDC, if you go over this limit the tag will be truncated and you will be detected with the fake tag and immediately kicked.  What the information means  V = Client Version  M = Mode ie: A = Active P = Passive 5 = Socks5  H = x - number of hubs connected where not registered  y - number of hubs connected where registered  z - number of hubs registered as of now  S = Number of slots open  0 = If the current total upload speed of a user is lower then the number after 0; DC++ automatically opens another slot.

Evrika!
   In sfirsit am aflat cum sa intru cu Neomodus DC++ pt Mac pe hub-urile care inainte nu ma lasau sa intru pt hidden tags si primeam mesaje gen "Turn your tags on"
  Solutia e sa mergeti in Preferences si sa scrieti <++ V:0.401,M:A,H:1,S:4> la rubrica file description.
Vedeti instructiunile mai sus & good luck. Am reusit asa sa pacalesc majoritatea hub-urilor romanesti unde nu aveam acces inainte :peacefingers:

later edit: incredibil, pot intra pina si pe Romania's #2 DC Hub|warez2.dyn.ro:411  acum. Cool!

Edited by Masterboy, 18 February 2005 - 09:17.


#25
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
si eu. :) si pe PC nu am reusit niciodata...

#26
nevrozel

nevrozel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 19.09.2004
Nu inteleg de ce nu imi merge. Am copiat ce este intre <> la file description si tot imi spune de taguri. Cand ma reintorc in preferences la file description gasesc altceva. Se tot scimba automat. Ce are, unde gresesc?

#27
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
in cazul acesta trebuie sa treci acolo inclusiv < adica "<++ V:0.401,M:A,H:1,S:4>" (fara ghilimele)


B)

#28
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004

Masterboy, on Dec 3 2004, 08:12, said:

PS Cel mai tare hub romanesc este nemesis.pdox-net.com  unde sint peste 7000 useri online anytime, accepta versiunea de DC++ pt mac si nu are cerinta la share decit 1GB :o

<{POST_SNAPBACK}>


mie nu imi merge. imi da disconnect imediat. si-a schimbat adresa?

#29
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

vektor12, on Feb 23 2005, 02:46, said:

mie nu imi merge. imi da disconnect imediat. si-a schimbat adresa?

<{POST_SNAPBACK}>


Da, acum e nemesis.dyn.ro:888  faza cu fake tags merge cam la 90% din hub-urile romanesti
mari cu peste 1000 useri inclusiv daca aveti share-ul intre 10-30 GB.
fair-sharing.sytes.net:411
hub2.xboss.ro:4111
besthub.gotdns.com:1411

Fake sharing how to:
De asemeni pe Neodmodus DC++ pt Mac chiar daca aveti hard-ul de 10 GB puteti avea in share si 50 GB. :lol:  De ex daca aveti pe un folder un film de 1GB si ii creati 10 subfolders( adica dati click de 10 ori pina ajungeti la film)puteti apoi sa puneti in share fiecare subdirector+ directorul principal pt un total de 11 GB. Este o metoda primitiva si barbara dar merge :coolspeak:

#30
hsotnicam

hsotnicam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.02.2005
Salutare, bãie?i.
De ce nu încerca?i cu DC-gui, mi se pare mult mai bun decât Neomodus. :coolspeak:

#31
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

nevrozel, on Feb 18 2005, 19:14, said:

Nu inteleg de ce nu imi merge. Am copiat ce este intre <> la file description si tot imi spune de taguri. Cand ma reintorc in preferences la file description gasesc altceva. Se tot scimba automat. Ce are, unde gresesc?

<{POST_SNAPBACK}>


Ai reisit sa intri pe haub-urile "interzise" pin la urma?

Quote

Salutare, bãie?i.
De ce nu încerca?i cu DC-gui, mi se pare mult mai bun decât Neomodus
E f greoi, si are o interfata cam nasoala. Pina la urma depinde si cu care te obisnuiesti ce-i drept. <_<

#32
Divina

Divina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.03.2005
Salut! Vreau sa ma ajute cineva aici abt MAC DC++ asta .. am un prieten in state care are un mac.. si a vrut sa stie cum iau eu muzica.. so , i-am zis despre dc++ .. a instalat un mac dc++ dar e o singura problema.. eu nu ma pricep la mac.. si nu stiu de ce cand incearca sa caute o melodie.. da un titlu .. apoi FIND.. si nothin's happen.....nu apare nici o fereastra prin nici o parte care sa arate "Searchin'  " or smthg .. bine, eu am urmarit actiunea prin webcam .. nu stiu exact ce s-a intamplat  acolo .. cum a configurat el dc++ ... so, daca are pt cineva un sens  tot ceea ce am scris aici .. please HELP! :)
Multzumesc anticipat!

#33
cannabis_styl3

cannabis_styl3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.07.2005
dc++ pentru mac os 9.2 pls help need fast !!!

#34
snake4xms

snake4xms

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.08.2005
DC++ sau orice alt program numa sa fie pe 64 biti urrgent !!!! pls :)

#35
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
foloseste cineva ShakesPeer?

merge cam prost cu luatu de liste si fisiere, doar de la astia de la mine din retea mai precis. n-am firewall. pe pasiv merge ceva mai bine ca pe activ.

#36
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Post.ral:cr, on Dec 19 2005, 08:51, said:

foloseste cineva ShakesPeer?

merge cam prost cu luatu de liste si fisiere, doar de la astia de la mine din retea mai precis. n-am firewall. pe pasiv merge ceva mai bine ca pe activ.

Da e bun, e primul client reusit  de DC++ pt Mac. Mai are el ceva bug-uri insa te poti conecta pe toate hub-urile acum si nu te mai da afara din ele pt "no tags" asa cum se intimpla pe Neomodus DC++ pt Mac.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate