Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Pui aromat la cuptor & garnitura de legume

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
karman2

karman2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 12.06.2008

View Postmianna, on Jul 20 2008, 17:29, said:

siiiimpla: oala cu apa peste care pui capacul invers; in capac pui pulpele (sau tot puiul, daca il si mananci - la mine nu-i cazul :P ) si p'orma tot ce-ti trece prin cap pe langa pui: ceapa, usturoi, rosii, ardei, morcovi...
sa vad daca am inteles bine: iau o oala, pun apa cu ceapa, usturoi, rosii, ardei, morcovi si le fierb. deasupra pun un capac intors si in el pun puiul, care se va face la aburul de legume...

#20
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postkarman2, on Jul 21 2008, 14:29, said:

sa vad daca am inteles bine: iau o oala, pun apa cu ceapa, usturoi, rosii, ardei, morcovi si le fierb. deasupra pun un capac intors si in el pun puiul, care se va face la aburul de legume...

nope. si legumele tot in capac se pun, sa dea gust puiului. in oala numa' apa.

unii oameni cu mai multa imaginatie decat mine zic s-asezi capacul shui, sa iasa mai mult abur din oala. pe mine ma depaseste insa faza asta, intrucat nu vad ce vraji sa fac sa impiedic gravitatia sa duca in oala sus-numitu' sos al puiului. deci in concluzie, io pun capacu' frumos si drept pe oala, si se pare ca-i prieste si asa.

#21
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postmianna, on Jul 20 2008, 17:29, said:

siiiimpla: oala cu apa peste care pui capacul invers; in capac pui pulpele (sau tot puiul, daca il si mananci - la mine nu-i cazul :P ) si p'orma tot ce-ti trece prin cap pe langa pui: ceapa, usturoi, rosii, ardei, morcovi...

se unge puiul cu foarte putin ulei, doar ca sa stea condimentele mai bine pe el, apoi se sareaza, pipareaza, si din nou fantezia in libertate (io pun si cimbru si niste ierburi de Provence) si se da la cuptor, stropindu-se din cand in cand cu sosul pe care-l lasa.

ies fragedeeee de-ti lasa gura apa! pofta mare! :D


Mi-am notat in agenda ca miercuri voi gati pui la capac ca sa nu uit, ca tare bine suna! :rolleyes:

#22
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
pentru amatori: continuati cu ideile tampite si off-topic. Ca se rezolva in mai putin de o luna de data asta.

#23
daisyDee

daisyDee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.07.2008
iubita, reteta ta arata foarte bine, si vreau s-o incerc...am o singura intrebare, cat inseamna 180 grade la un cuptor normal de aragaz? mare, mediu?

#24
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
super :D felicitari :P sper sa incerc :D

#25
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

View PostdaisyDee, on Jul 22 2008, 14:06, said:

iubita, reteta ta arata foarte bine, si vreau s-o incerc...am o singura intrebare, cat inseamna 180 grade la un cuptor normal de aragaz? mare, mediu?


mediu.

#26
Aliza

Aliza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 16.07.2008

View PostdaisyDee, on Jul 22 2008, 14:06, said:

iubita, reteta ta arata foarte bine, si vreau s-o incerc...am o singura intrebare, cat inseamna 180 grade la un cuptor normal de aragaz? mare, mediu?

Pai la mediu  :) , ma bucur ca-ti place

View Postacidhouse, on Jul 22 2008, 16:32, said:

super :D felicitari :P sper sa incerc :D
Mersi :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate