Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Realitatea TV (S-a ìnchis în data de 30.10.2019).

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
445 replies to this topic

#163
puma-007

puma-007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 15.09.2008

 duculeana, on Oct 9 2008, 07:26, said:

Sincer nu stiu ce succes o sa aiba cu atat de putine frecvente, hai sa fim seriosi, au frecventa la Sulina unde nu-i asculta nimeni, in loc sa aiba in Constanta, al patrulea oras ca populatie din tara! In plus, nu-l vad pe Standavid facand matinalul! Despre ce o sa vorbeasca 3 ore? Numai despre stiri? Si pariez ca o sa fie exact aceleasi stiri de pe Realitatea TV, repetate de 10 ori pe zi! Deci, ce aduce nou?

asa si cu orasul Costesti .... n-are Pitestiul ( capitala de judet ) si are Costestiul unde nu - i asculta mai nimenea. E o treaba dupa parerea mea gandita , deoarece in mediul rural nu toata lumea beneficiaza de tv sau catv si astfel asculta stirile oriunde prin intermediul fm-ului

#164
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Poate ca ar fi bine sa aiba emitatoare si in localitati mai mici cum este si Costesti. E intr-adevar bine gandita treaba.

#165
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Schimbare la pupitrul Realitatea TV: Liana Alexandru (fosta Patras) si Constantin Dragan vor prezenta stirile intre 10:00 si 16:00, in timp ce Cosmin Prelipceanu si Laura Chiriac se axeaza pe "Deschide Lumea" (16-18). Ce parere aveti de aceasta schimbare?

#166
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
O formula cu care incearca sa aiba mai mult succes.

#167
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Realitatea TV, la Timișoara.

    Postul de televiziune Realitatea TV  lanseaza la data de  31 octombrie, la Timisoara, statia locala de stiri Realitatea TV Timisoara, potrivit unui comunicat de presa. Este a cincea statie locala inaugurata in acest an de Realitatea TV, dupa cele lansate la Cluj, Brasov, Targu-Mures si Sibiu.
  
  • Realitatea TV va mai deschide, pana la sfarsitul anului, inca doua statii locale de stiri. Realitatea TV Timisoara va difuza in fiecare zi, de luni pana vineri, cinci jurnale de stiri locale: dimineata, la orele 07:45 si 08:45, la pranz, de la ora 13:00, iar seara, de la orele 18:15 si 21:15.
    
  • De asemenea, Realitatea TV Timisoara va transmite in timpul saptamanii, dupa jurnalele de seara, doua talk-show-uri locale. Echipa jurnalistica de la Realitatea TV Timisoara este condusa de Bujor Popa, reporter, editor si producator de televiziune cu o experienta in media de mai mult de zece ani.
Sursa: http://www.standard...._timisoara.html

Edited by megafanro, 29 October 2008 - 00:07.


#168
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Robert Turcescu, director executiv Realitatea FM: ”Realitatea FM va deveni in radio ceea ce este Realitatea TV in televiziune”.

Robert Turcescu se pregateste de emisie la Realitatea FM, incepand cu data de 17 noiembrie. Directorul executiv al postului va realiza emisiunea “România vorbeste”, prilej cu care orice ascultator va avea ocazia sa se exprime “on air” legat de principalele evenimente ale zilei. Printre obiectivele lui Turcescu privind Realitatea FM se afla crearea unui statut pentru jurnalismul radio pe piata din România, intr-un moment in care acesta nu exista.

      >De ce de la Europa FM la Realitatea FM?

  Am acceptat, inca o data, o provocare profesionala. Am iesit din rutina. Nu e putin lucru avand in vedere lumea despre care vorbim: lumea mass-media, o lume in care singura sansa de a ramane “viu” din punct de vedere profesional este sa te reinventezi continuu, sa-ti cauti sansa de a fi provocat. Rutina in meseria asta inseamna sfarsitul.

  >Ce o sa implice calitatea de director executiv, ce credeti ca va schimba in activitatea dumneavoastra aceasta functie fata de cea pe care o aveati la Europa FM?

  La Europa FM am fost realizator de emisiuni dupa ce, inainte de proiectele mele in televiziune, am fost redactorul-sef al acestui post de radio. Pozitia de director executiv la Realitatea FM inseamna ca voi construi acest post de radio. Impreuna cu o echipa extraordinara, evident. Si, desigur, voi continua sa fac o emisiune zilnica.

  > Care vor fi schimbarile de concept ale emisiunii “România vorbeste” fata de “România in direct”?

  Conceptul ramane acelasi. Se schimba ora si durata acestui "talk-show" cu ascultatorii. “România vorbeste” va fi difuzata de luni pana vineri de la ora 17.15, vreme de 45 de minute. Am decis sa schimb ora de difuzare, pentru ca la Realitatea FM ne adresam, in special, publicului din mediul urban aflat la acea ora in drum spre casa, de obicei, in masina.

  > Ce concurenta veti avea pe tronsonul orar in care va fi difuzata emisiunea la radio?

  Nu stiu si, sincer vorbind, nu ma intereseaza. Daca emisiunea e buna va fi ascultata, daca nu, nu. Nu intru in concurenta cu celelalte radiouri, pentru ca Realitatea FM este un radio de stiri si comentarii. Mai exista vreunul pe piata radio?! Eu nu stiu nici unul! Prin urmare...

  > Postul se pozitioneaza ca fiind singurul post de „News&Talk“ din România. Ce cota de piata vizati pentru Realitatea FM si pe ce perioada credeti ca va fi aceasta obtinuta?

  In primul lui an de existenta, mi-am propus ca Realitatea FM sa fie in zona radiourilor ceea ce inseamna Realitatea TV in zona televiziunilor: un produs media de nisa, dar care “da ora exacta” atunci cand e vorba de stiri si comentarii. Va fi un radio “de serviciu”, un radio “la datorie”: s-a intamplat ceva sau vrei sa stii ce s-a mai intamplat, atunci asculti Realitatea FM: ai stiri din sfert in sfert de ora, ai comentarii “la minut” si, foarte important, poti sa intervii oricand in direct si sa-ti spui punctul de vedere.

  > Cum se va realiza sinergia Realitatea FM - Realitatea TV?

  Vom transmite simultan evenimente, declaratii. Apoi ne despartim, cand vine vorba de comentarii. Mizez, fara trufie, pe faptul ca vom fi mai rapizi decat Realitatea TV in a avea reactii la cald. E natural si firesc: radioul este sinonim cu “acum” si cu “imediat”. Un telefon si, gata, esti "on air"!

  > Cum va fi promovat in continuare postul Realitatea FM?

  In primul rand, prin atributele lui definitorii: stiri din sfert in sfert de ora, comentarii la cald, interactivitate permanenta cu ascultatorii. Facem un radio cu o redactie imensa in care ii avem colaboratori pe toti cei care au ceva de spus sau pot sa ne furnizeze o informatie. Va intreb asa: de cate ori n-ati auzit tot felul de enormitati spuse de asa-zisi specialiști  la TV sau chiar la radio, ori ati citit tot felul de aberatii prin ziare despre domenii sau intamplari pe care le cunoasteti foarte bine? De cate ori n-ati injurat in gand sau chiar cu voce tare, auzind si citind astfel de enormitati? Ei bine, de acum, aveti la Realitatea FM, un loc in care puteti lua atitudine fata de astfel de enormitati sau puteti corecta informatiile eronate. Sau puteti, pur si simplu, sa va exprimati o opinie. Veti fi "on air". Sunteti colegii nostri de redactie.

  > Dupa o experienta de cincisprezece ani in presa, cum apreciati piata de radio in acest moment?

  E o tristete prin redactii si pe undele radio... Reporterii stau cu "jack-urile" reportofoanelor infipte prin televizoare, asteptand sa difuzeze Realitatea TV si Antena 3 vreo declaratie mai de soi. Apoi taie banda si o pun in unda. D.J.-ii fac glumite si mistouri, mai cu traficul, mai cu meteo, mai o ora exacta... Cam asta e. In rest, muzici. Radiourile n-au identitate decat prin "jingle-uri" si semnale de post. In rest... Eu nu mai ascult de mult radiourile in masina, pentru ca n-am ce sa ascult. Daca vreau muzica buna incarc magazia cu CD-uri. Daca vreau informatii astept sa vina seara sa ma uit la TV. Ca sa vedeti ce s-a ales de radio, ganditi-va ce face romanul dimineata, cand se da jos din pat: deschide radioul? Ei, as! Deschide televizorul si-l asculta pe post de... radio. E rusinos si nedrept.

  > Cum vi se pare activitatea in radio fata de cea din televiziune?

  Fiecare cu avantajele si dezavantajele ei. Nu pot sa fac aprecieri de genul e mai frumos la TV decat la radio. E ca si cum as avea doi copii si m-ar intreba cineva pe cine iubesc mai mult. Acum mi-e dor mai tare de radio.

  > Cum credeti ca va evolua segmentul de radio de stiri, pe piata locala?

  Daca Realitatea FM se va dovedi un proiect de succes s-ar putea sa asistam la o schimbare a F.M.-ului si la o deschidere mai mare spre informatie si jurnalism in radio. Cu alte cuvinte, avem acum ocazia sa impunem un trend. O sa facem tot posibilul sa nu ratam aceasta ocazie.

  > Ce implica batalia pentru rating in intervalul pe care il are emisiunea Fetele Cotidianului, la TV?

  M-am cam saturat de discutia asta despre "rating" cu orice pret. Intr-o zi, destul de curand cred eu, vom vedea moderatori in stare sa se dezbrace in fundul gol, la ore de maxima audienta, din dorinta de a fi primii in grilele de audienta. Pe mine genul asta de prostitutie profesionala nu ma intereseaza. Vreau sa fiu jurnalist, nu saltimbanc.

  C.V. Robert Turcescu:
  
  • 33 de ani
  • 1997: absolvent al Scolii      Superioare de Jurnalistica - Bucuresti
  • 1998: licentiat al      Universitatii Bucuresti, Facultatea de Jurnalism si Stiintele Comunicarii
  • 2003-2008, “100%”-      Realitatea TV
  • 2004-2005, redactor-sef      "Cotidianul"
  • 2002-2003, redactor "     Evenimentul zilei"
  • 2002-2008, realizator      “România in direct” la Europa FM
  • 2000-2001, redactor-sef      Europa FM, realizator “România in direct”
  Profil Realitatea FM:
  
  • Postul de radio Realitatea      FM face parte din trustul „Realitatea-Catavencu“ si a inceput sa emita din      data de 1 noiembrie.
  • Realitatea FM se      pozitioneaza pe piata ca fiind singurul post de „News&Talk" din România.      In prezent, Realitatea FM poate fi receptionat in Bucuresti, Sibiu, Cluj-Napoca,      Sulina si in Focsani
Sursa: http://www.standard....eleviziune.html

Edited by megafanro, 12 November 2008 - 23:45.


#169
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Realitatea TV, la Bacau si Iasi.

Compania "Realitatea Media" a primit, ieri, de la C.N.A., licente audiovizuale pentru posturile locale Realitatea TV Bacau si Realitatea TV Iasi. Potrivit "Mediafax", investitia pentru infiintarea unei statii locale Realitatea TV este de 250.000 de EURO, iar numarul de angajati este, in medie, de 25 de persoane. Posturile de la Bacau si Iasi ar urma sa fie lansate in februarie-martie 2009 si sa emita prin cablu, prin distribuitorul U.P.C.

Sursa: http://www.standard....au_si_iasi.html

Edited by megafanro, 13 November 2008 - 23:50.


#170
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Realitatea TV lansează astăzi cea de-a șasea stație de știri locală la Focșani.

    Realitatea TV lansează astăzi cea de-a șasea stație de știri locală - la Focșani. Cei mai tineri dintre colegii noștri, și primii din Moldova, vor deschide lumea din orașul Unirii.
  
  • Din echipă fac parte jurnaliști cunocuți în mass-media locale, dar și Marius Grigorescu și Nicu Zaharia - echipa de corespondenți care ne aduc, de mai bine de trei ani, știri la cald din inima Vrancei.
  • Ei le vor arăta vrâncenilor ce înseamnă jurnalismul de calitate și vor aduce în peisajul local cele mai importante știri, surprinse la cald și construite în cel mai profesionist mod.
  • Realitatea TV Focșani iși propune să fie alături de cetățeni și iși dorește să poată conta pe sprijinul lor pentru a le oferi în schimb doar cele mai importante informații.
  Sursa: http://www.realitate...ani_390361.html
[ http://www.realitatea.net/media/video/200811/previews/video_122660502627839600_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by megafanro, 14 November 2008 - 13:19.


#171
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Din 21 noiembrie, Realitatea TV lanseaza studioul teritorial de la Alba Iulia!

#172
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 17.06.2007

 duculeana, on Nov 19 2008, 15:35, said:

Din 21 noiembrie, Realitatea TV lanseaza studioul teritorial de la Alba Iulia!

si la constanta cand il relanseaza, ca exista dar nu se mai ocupa nimeni de el?

#173
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 donmarinica, on Nov 19 2008, 16:05, said:

si la constanta cand il relanseaza, ca exista dar nu se mai ocupa nimeni de el?
Nu stiu, dar cel mai probabil la anul. Din cate am inteles acesta va fi ultimul studio lansat in 2008. Unde mai exista studioul Realitatea la Constanta? :huh: Au doar corespondent, ca si National FM, Prima TV etc.!

#174
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 17.06.2007
aveau acum doi-trei ani, transmiteau stiri locale, publicitate locala, nu stiu ce sa intamplat cu el, ca nu mai zice nimeni nimic.

#175
dreamquest

dreamquest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.11.2008
Se tot vehiculeaza ca o sa apara si REALITATEA HD in curand , ma intreb cum se va lansa atata timp cat rezolutia de la versiunea SD este 544x576 ,respectiv 1.5 mbps, rusinos pt o televiziune de stiri care se respecta. Pana si Antena 3 , are calitatea mai buna a imaginii chiar daca la aceiasi rezolutie cu 3.3 mbps.

Stim sa scoatem televiziuni pe banda , dar ca de fiecare data ne gandim la cantitate , nu si la calitate.

#176
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

„Realitatea te privește”, înlocuită cu „Ora de foc”.

  SCHIMBARE. Emisiunea „Realitatea te privește”, difuzată de Realitatea TV de marți până joi, între orele 21.50 și 23.00, și prezentată de Andreea Crețulescu, va fi înlocuită începând din această seară cu „Ora de foc”.
  •   Noua emisiune, prezentată de Adrian Ursu, va fi transmisă, de luni până miercuri, în intervalul orar al talk-show-ului „Realitatea te privește”.
  •   „Emisiunea Andreei Crețulescu nu va fi înlocuită, ci se va muta la altă oră, din câte știu eu. «Ora de foc» va avea, pe lângă formatul de talkshow, multe elemente de anchetă, investigație jurnalistică, dar și o parte de producție video mai amplă. Voi avea invitați precum Sorin Roșca Stănescu, Doru Bușcu sau Robert Turcescu”, a spus jurnalistul Adrian Ursu.
Sursa: http://www.evz.ro/ar...-cu-Ora-de-foc/

Edited by megafanro, 05 April 2009 - 23:25.


#177
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Turcescu și Crețulescu revin la Realitatea TV.


O dată cu intrarea într-o scurtă vacanță de vară a emisiunii lui Răzvan Dumitrescu de la Realitatea TV, locul acesteia va fi ocupată de talk show-urile avându-le drept gazde pe două dintre vedetele consacrate ale postului, care revin astfel pe spațiul orar de "prime-time": Robert Turcescu și Andreea Crețulescu.
  • Astfel, Robert Turcescu va prezenta emisiunea „100%” (cea care l-a consacrat la începuturile sale în televiziune) de luni până joi, de la ora 19.15 până la ora 20.00. După emisiunea lui Robert Turcescu, tot de luni până joi, de la ora 20.05 la ora 21.00, programul R.TV continuă cu emisiunea Andreei Crețulescu, intitulată „Realitatea te privește”.
  • Robert Turcescu va analiza în fiecare seară, alături de un ministru, câte un domeniu important al guvernării, iar ascultătorii Realitatea FM (post de radio clasat, conform ultimelor cifre de audiență, cu 35.000 de ascultători în București, ca principal post de știri pe Capitală) și telespectatorii R.TV vor fi chemați să decidă care sunt cele mai importante teme pe care ministrul respectiv trebuie să se concentreze în următoarele șase luni.
Sursa: http://www.evz.ro/ar...-Realitatea-TV/

Edited by megafanro, 01 June 2009 - 22:47.


#178
calin_naravas

calin_naravas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 15.01.2007
Stațiile locale REALITATEA TV din Ardeal posibil să fie vândute. Mai multe aici.

Edited by calin_naravas, 06 October 2010 - 10:32.


#179
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Realitatea TV nu mai are voie să emită analogic terestru în Capitală. Postul poate emite pe satelit

CNA a decis, în şedinţa de marţi, să respingă solicitarea societăţii Realitatea Media SA de prelungire a licenţei audiovizuale analogice terestre din Bucureşti a televiziunii Realitatea TV, care expirase pe 19 august, însă postul deţine şi o licenţă prin satelit pe care poate emite în continuare.

Consiliul Naţional al Audiovizualului (CNA) a reanalizat, în şedinţa de marţi, solicitarea societăţii Realitatea Media SA de prelungire a licenţei audiovizuale analogice terestre din Bucureşti a televiziunii Realitatea TV.

Consiliul a decis cu şapte voturi "împotrivă" (Florin Gabrea, Lorand Turos, Narcisa Iorga, Monica Gubernat, Viorel-Vasile Buda, Laura Georgescu şi Cristina Trepcea) şi patru voturi "pentru" (Valentin Jucan, Răsvan Popescu, Christian Mititelu şi Radu Călin Cristea) prelungirea licenţei analogice terestre din Bucureşti a Realitatea TV.

Consiliul a analizat şi în şedinţa din 22 august solicitarea Realitatea Media SA, hotărând atunci să amâne discuţia pentru o şedinţă viitoare. De asemenea, membrii CNA au solicitat reprezentanţilor Realitatea Media să prezinte dovada achitării a două amenzi pe care Consiliul le-a aplicat în 2012 televiziunii Realitatea TV. Totodată, Realitatea Media, care este în insolvenţă, figura cu datorii la stat şi trebuia să facă CNA dovada aprobării de reeşalonare a datoriilor sale. Potrivit certificatului de atestare fiscală din 13 august, Realitatea Media SA figurează cu obligaţii fiscale restante în total de 73.019.238 de lei.

În şedinţa din 10 septembrie, CNA a reanalizat situaţia Realitatea TV. Potrivit reprezentanţilor CNA, pe licenţa analogică terestră a Realitatea TV este retransmis integral programul ridicat la satelit de Realitatea TV. De altfel, CNA a prelungit, pe 28 octombrie 2010, cu nouă ani, licenţa de satelit a Realitatea TV.

În situaţia analizată marţi de CNA este vorba despre licenţa audiovizuală analogică pe care Realitatea TV emite în Bucureşti.

Conform reprezentanţilor CNA, Realitatea Media a făcut dovada achitării celor două amenzi şi a depus planul de reorganizare al societăţii, însă nu a fost depusă hotărârea instanţei prin care a fost aprobat planul de reorganizare.

"Hotărârea de aprobare a planului de reorganizare nu a fost încă redactată", a spus Mura Frânculescu, directorul executiv al Realitatea Media, în şedinţa din 10 septembrie a Consiliului.

Afirmaţia acesteia a fost respinsă însă de Laura Georgescu, preşedintele CNA. "Din 19 august nu aveţi licenţă şi continuaţi să emiteţi. Din 19 august nu mai deţineţi licenţă audiovizuală sau de emisie (...) Licenţa a încetat pe 19 august, dar am avut, ca în cazul tuturor radiodifuzorilor, deplina deschidere să-i aşteptăm (pe cei de la Realitatea Media, n.r.). Îi aştept şi azi, până la 16.30, când voi face eu propunerea", a spus atunci Laura Georgescu.

Pe de altă parte, Mura Frânculescu, directorul executiv al Realitatea Media, a declarat, pe 10 septembrie, pentru MEDIAFAX, că CNA a solicitat Realitatea Media, pe 22 august, procesul verbal al Adunării Creditorilor din 20 februarie 2013 şi certificatul de grefă cu minuta din 12 iunie 2013. Frânculescu a spus că Realitatea Media a depus certificatul de grefă, "având în vedere că hotărârea de confirmare a planului de reorganizare nu a fost încă redactată".

De asemenea, Mura Frânculescu a spus că CNA a cerut Realitatea Media şi copie după contestaţia pe care a făcut-o ANAF la planul de reorganizare al Realitatea Media, document care, de asemenea, a fost depus. ANAF este înscrisă la masa credală şi îşi va recupera datoria potrivit planului de reorganizare, chiar dacă a făcut această contestaţie, a mai spus Mura Frânculescu.

"Copia după contestaţia ANAF, din punctul de vedere al Realitatea, se referă doar la nişte chestiuni de procedură care nu au legătură cu aprobarea planului soluţionat deja de judecătorul sindic, definitiv şi executoriu, iar contestaţia ANAF nu are nicio legătură cu sumele care se vor da ANAF în baza planului de reorganizare", a mai spus, la momentul respectiv, Mura Frânculescu.

Laura Georgescu a mai spus atunci că, deşi a fost depusă copia după contestaţia ANAF, "nu este în regulă" faptul că Realitatea Media nu a depus hotărârea de confirmare a planului de reorganizare.

În schimb, Laura Georgescu a atras atenţia că: "Nu poate fi prelungit ceva ce a expirat pe 19 august. Juridic şi faptic, 19 august e data decesului (licenţei analogice terestre de la Bucureşti a Realitatea TV, n.r.)".

"Cum putem noi să permitem ca un post să emită fără licenţă? Nu mi se pare normal ca un post să emită fără licenţă", a spus la momentul respectiv şi Narcisa Iorga. Ea a mai spus că nu trebuie să se sperie nimeni că Realitatea TV nu va mai emite în cazul retragerii licenţei analogice terestre, pentru că oricum pe licenţa analogică terestră a Realitatea TV este retransmis integral programul ridicat la satelit de Realitatea TV.

În şedinţa de marţi, 17 septembrie, membrii CNA au constatat că Realitatea Media a mai depus la Consiliu câteva note explicative şi certificatul de grefă.

SURSA
Societatea Realitatea Media, care deţine televiziunea de ştiri Realitatea TV, se află în insolvenţă din septembrie 2011.

#180
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Realitatea inca mai transimte pe analogic.

Edited by WShow13, 18 September 2013 - 10:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate