Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Packet video player - Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
am pierdut o gramada de vreme, sa caut o aplicatie pe care ar fi trebuit sa o am, de vreme ce vreau serviciul video, de la orange...

pentru ei "pocket" si "packet" este tot una...nu cred ca cunosc ce inseamna "case sensitive"

pe pagina lor scrie "Setari pentru Video Streaming
Utilizatorul trebuie sa descarce si sa instaleze Pocket Video Player pe telefon. Real One Player nu este potrivit pentru acest serviciu."

booonn...ei se lauda ca daca am wap unlimied, imi merge treaba...asa ca intru pe pagina lor de wap si incerc sa descarc playerul, si ma intampina frumos urmatorul mesaj "the page is too large to send back"... ce sa zic, nu puteau sa dea o regula NUMAI la downloadul programului asta...ca marime e 360 kilo...:((

sun la relatii cu clientii...astept...astept...astept...comunic problema mea, si ma roaga sa sun la serviciu de date...sun la "date" si tipul de acolo imi zice pe un ton cam "suspect" ca daca nu-mi merge sa dau search pe google, si imi zice pe litere "p o c k e t    video player" (cand de fapt era packet)...

si fa bogdane navigare...ca pagini sunt destule...

dupa ce am pierdut o gramada de timp... descoper intamplator ca de fapt e se scrie "packet"... :angry:

consider ca la support trebuie sa se imbunatateasca "portocala"...

voi ce parere aveti ?!

#2
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
E o eroare la acea sectiune. Cunosc pe cineva de la tehnic si mi-a confirmat ca gateway-ul de wap are limitare la download continuu la 150 kb..asta inseamna ca degeaba incercam sa downloadam de pe pagina lor programul ca oricum se va intrerupe downloadul la 150 kb. Tipul de la tehnic mi-a zis ca a sesizat problema la cei ce raspund de portalul lor si se va remedia.

Intr-adevar programul se numeste packet video player... dar este mai usor de gasit pe net dupa titulatura de PV Player.. Nu e cazul sa ne aruncam la acuze de genul "analfabetii.." ca am exemple cu tone de la toti operatorii nu numai de la ORG.

#3
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Excelent!!

Scoate playerul de acolo, dar vezi ca oricum nu merge scos, si noi stim lucrul asta dar tu incearca!!  :lol:

Frumos Orange, frumos!! :OK:

#4
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Dar problema este ca acest Packet Video player nu este gratuit nu ? Ca si la Orange F ai nevoie de el pentru a putea viziona video. :angry:

#5
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
da-mi un pm si iti trimit eu versiunea full

#6
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
A reusit cineva sa foloseasca serviciul asta pe un Nokia NGage QD?
Eu nu :(

#7
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
Da, eu. Problema e ca nu poti accesa direct de pe linkul lor pt ca o sa iti dea eroare. Tb sa bagi linkul care te duce direct la protv si la celelalte servicii de streaming

#8
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Nu imi dai niste detalii mai precise te rog?
Da-mi te rog un mail la robert [AT] exosyphen.com

#9
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
exosyphen verifica-ti PM

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate