Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Lisabona

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1351 replies to this topic

#91
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 28.04.2006
Iti multumesc frumos pentru informatii. Imi sunt de un real folos.
Apropos, La Multi Ani tuturor.

#92
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 11.10.2007
Vad ca martie este ultima luna in care blue air mai zboara spre Lisabona :(

#93
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 28.04.2006

View Postyesyesyesyo, on 7th January 2010, 10:18, said:

Vad ca martie este ultima luna in care blue air mai zboara spre Lisabona :(

Poti da te rog sursa acestei informatii?

Merci.

#94
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

View Postyesyesyesyo, on 7th January 2010, 10:18, said:

Vad ca martie este ultima luna in care blue air mai zboara spre Lisabona :(


View Postbela, on 7th January 2010, 10:19, said:

Poti da te rog sursa acestei informatii?
Merci.

Nu va speriati... Blue Air nu a pus inca in vinzare biletele pentru programul de vara care incepe din 28 martie. De obicei le pun in vinzare in prima jumatate a lui ianuarie. Asa ca nu aveati cum sa gasiti bilete pentru Lisabona la Blue Air daca ei nu le-au scos la taraba :bigwhitegrin:

#95
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 11.10.2007

View Postaljarreau, on 7th January 2010, 15:22, said:

Nu va speriati... Blue Air nu a pus inca in vinzare biletele pentru programul de vara care incepe din 28 martie. De obicei le pun in vinzare in prima jumatate a lui ianuarie. Asa ca nu aveati cum sa gasiti bilete pentru Lisabona la Blue Air daca ei nu le-au scos la taraba :bigwhitegrin:

Intrati pe blue air si uitati-va la orarul de zbor. Apare si orarul de vara.
Mai putin la Lisabona, unde este pana pe 27.03

Deci sursa acestei informatii este blueairweb.com
Sincer, n-as vrea sa am dreptate.

Edited by yesyesyesyo, 08 January 2010 - 10:27.


#96
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

View Postyesyesyesyo, on 8th January 2010, 10:26, said:

Intrati pe blue air si uitati-va la orarul de zbor. Apare si orarul de vara.
Mai putin la Lisabona, unde este pana pe 27.03

Deci sursa acestei informatii este blueairweb.com
Sincer, n-as vrea sa am dreptate.

Sint mai multe rute pe care nu au fost puse in vinzare biltele din programul de vara. In afara de Bucuresti - Lisabona, mai e si Bucuresti - Torino, Sibiu - Madrid si asa mai departe. Am sunat la Blue Air si mi s-a spus ca exista sanse ca rutele care lipsesc sa fie eliminate... la fel de multe ca sansele ca programul de vara sa apara pina la sfirsitul lui martie. Adica sint 50-50%. Cam asta e... oricum nu suna prea bine -_- .

#97
BOBY777

BOBY777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.12.2008
Salutare,
Pe 22 ianuarie plec la Lisabona pentru 4 zile.Am si eu o intrebare daca imi poate raspunde cineva.
As vrea sa merg o zi in Gibraltar.Nu am idee cat de departe este si daca este posibil intr-o zi sa vizitam ce este acolo.
Daca stie cineva , se merita o excursie de genul asta cu masina inchiriata si poate fi facuta intr-o zi?
Multumesc!

#98
blue_c

blue_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 31.10.2008

View Postaljarreau, on 8th January 2010, 15:06, said:

Sint mai multe rute pe care nu au fost puse in vinzare biltele din programul de vara. In afara de Bucuresti - Lisabona, mai e si Bucuresti - Torino, Sibiu - Madrid si asa mai departe. Am sunat la Blue Air si mi s-a spus ca exista sanse ca rutele care lipsesc sa fie eliminate... la fel de multe ca sansele ca programul de vara sa apara pina la sfirsitul lui martie. Adica sint 50-50%. Cam asta e... oricum nu suna prea bine -_- .


Si pe mine ma intereseaza zborul spre Lisabona pt luna de miere, undeva prin august. Am incercat pe site sa vedem daca au program pt august pe ruta asta si nu era. Blue Air are o agentie in mall vitan, astfel ca saptamana asta am dat o fuga pana acolo si am intrebat-o pe fata care era la birou ce se intampla: mi-a zis ca nu s-a facut programul de vara pt Lisabona si ca nu e o situatie singulara si ca nu se va renunta la cursa asta.
Acum vom vedea...

#99
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 11.10.2007

View Postblue_c, on 10th January 2010, 16:29, said:

Si pe mine ma intereseaza zborul spre Lisabona pt luna de miere, undeva prin august. Am incercat pe site sa vedem daca au program pt august pe ruta asta si nu era. Blue Air are o agentie in mall vitan, astfel ca saptamana asta am dat o fuga pana acolo si am intrebat-o pe fata care era la birou ce se intampla: mi-a zis ca nu s-a facut programul de vara pt Lisabona si ca nu e o situatie singulara si ca nu se va renunta la cursa asta.
Acum vom vedea...

:coolspeak:

#100
lucky luciano

lucky luciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 15.04.2007

View PostBOBY777, on 10th January 2010, 15:05, said:

Salutare,
Pe 22 ianuarie plec la Lisabona pentru 4 zile.Am si eu o intrebare daca imi poate raspunde cineva.
As vrea sa merg o zi in Gibraltar.Nu am idee cat de departe este si daca este posibil intr-o zi sa vizitam ce este acolo.
Daca stie cineva , se merita o excursie de genul asta cu masina inchiriata si poate fi facuta intr-o zi?
Multumesc!


Distanta Lisabona - Gibraltar este de 650km, deci numai drumul dus-intors este de minim 10 ore.  Tinand cont ca stai doar 4 zile in Lisabona, eu zic ca nu merita efortul, mai  ales ca ai atatea de vazut in Lisabona.

#101
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

View PostBOBY777, on 10th January 2010, 15:05, said:

Salutare,
Pe 22 ianuarie plec la Lisabona pentru 4 zile.Am si eu o intrebare daca imi poate raspunde cineva.
As vrea sa merg o zi in Gibraltar.Nu am idee cat de departe este si daca este posibil intr-o zi sa vizitam ce este acolo.
Daca stie cineva , se merita o excursie de genul asta cu masina inchiriata si poate fi facuta intr-o zi?
Multumesc!

Asa cum a spus si lucky luciano, Gibraltarul e departe de Lisboa si nu merita. Mai ales ca stai doar 4 zile acolo. Sint atit de multe de vazut in Lisabona si imprejurimi incit e de-a dreptul deplasata ideea de a merge in Gibraltar de acolo. Gibraltarul merita vizitat cind esti in Spania, in Andaluzia... undeva Cadiz, Malaga, Granada, chiar Sevilla... atunci da, inchiriezi masina si vezi si Gibraltarul.
Daca tot ai chef de o excursie din Lisabona iti sugerez Sintra... se ajunge cu trenul, e la distanta de 1 ora si ceva... si sint lucruri extraordinare acolo :peacefingers: . Le-am mentionat pe pagina anterioara, nu le mai repet. Spor si distractie placuta in Lisabona ;)

#102
christinne

christinne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.08.2007
si eu am banuit ca din pacate se va renunta la cursa spre Lisabona, sper sa nu fie asa, ca este destinatia pe care o doream pt "vacanta mare"  :)

#103
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postaljarreau, on 12th January 2010, 12:29, said:

Asa cum a spus si lucky luciano, Gibraltarul e departe de Lisboa si nu merita. Mai ales ca stai doar 4 zile acolo. Sint atit de multe de vazut in Lisabona si imprejurimi incit e de-a dreptul deplasata ideea de a merge in Gibraltar de acolo. Gibraltarul merita vizitat cind esti in Spania, in Andaluzia... undeva Cadiz, Malaga, Granada, chiar Sevilla... atunci da, inchiriezi masina si vezi si Gibraltarul.
Daca tot ai chef de o excursie din Lisabona iti sugerez Sintra... se ajunge cu trenul, e la distanta de 1 ora si ceva... si sint lucruri extraordinare acolo :peacefingers: . Le-am mentionat pe pagina anterioara, nu le mai repet. Spor si distractie placuta in Lisabona ;)


Ai dreptate, pe langa Sintra (Cabo da Roca evident, acum m-am uitat pe diploma!) intra in discutie si Cascais, Estoril, Obidos, chiar si Fatima cea plina (din pacate) de comercial si kitsch.

Edited by denky, 12 January 2010 - 17:07.


#104
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Buna,

Eu si sotia mea vrem sa mergem in Lisabona undeva sfarsitul lui Feb. -inceputul lui Mar. Intebarea mea ar fi cum este vremea in periada asta.

Multumesc,

#105
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View Postbela, on 3rd December 2009, 15:01, said:

Salutare tuturor,

Am cumparat bilete de avion pentru Lisabona in perioada 26.02.2010-01.03.2010.
Inca nu am rezervat hotel dar va fi undeva in centru. Ceea ce va rog pe voi, cei care ati fost deja acolo este "sa ne faceti programul".

Profilul grupului este in mare urmatorul:
-varsta medie 33 ani;
-nu suntem innebuniti sa vizitam muzee sau galerii de arta, etc;
-iesirea asta este pt relaxare si vizitarea in limita timpului a unui loc necunoscut noua;
-suntem genul care preferam o mancare/specialitate buna, un vin bun servit intr-o locatie frumoasa/interesanta-am auzit ceva de niste hanuri in Lisabona;
-preferam plimbarile ca si modalitate de contact cu orasul dar nu in mod exagerat;
-cred ca ne-ar placea sa bem o cafea la ocean;(nu o sa inchiriem masina);

Pentru inceput cam asta este. Va multumesc anicipat pentru sugestii si voi revenii pe capul vostru pe masura ce se apropie plecarea.

O zi frumoasa va doresc.

Buna Bela,

Eu cu sotia mergem in feb in Lisabona si am gasit pe booking.com oferta la Marriott - 60E camera dubla pe noapte (daca te ajuta).

#106
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 28.04.2006
Buna,

Am rezervat acum 2 ore aici:Sana Capitol Hotel

http://www.booking.c...kout=2010-03-01

A fost cineva cazat aici?Ceva informatii?

@benji81: Voi cand plecati?V-ati stabilit punctele de interes?

#107
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009

View Postbela, on 13th January 2010, 22:11, said:

Buna,

Am rezervat acum 2 ore aici:Sana Capitol Hotel

http://www.booking.c...kout=2010-03-01

A fost cineva cazat aici?Ceva informatii?

@benji81: Voi cand plecati?V-ati stabilit punctele de interes?

Buna,

Nu ne-am stabilit inca punctele de interes, dar uitandu-ma pe forum cred ca pot face o selectie corecta bazandu-ma pe experienta celor care au fost.
Plecam pe 26.02.

#108
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 28.04.2006

View Postbenji81, on 14th January 2010, 10:55, said:

Buna,

Nu ne-am stabilit inca punctele de interes, dar uitandu-ma pe forum cred ca pot face o selectie corecta bazandu-ma pe experienta celor care au fost.
Plecam pe 26.02.

Plecati cu Blue Air?.....pt ca noi tot pe 26.02 plecam si revenim pe 01.03.
Te rog sa ma tii si pe mine la curent cu selectia de obiective pt ca nu am f mult timp sa stau sa caut.
Asta mi s-a parut f ok:

http://www.visitlisb...aspx?lang=en-GB

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate