Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Supy t - Casa Amvic

- - - - -
  • Please log in to reply
614 replies to this topic

#595
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Cu greu am gasit poze cu Mihaela noastra (modificata), mai din ansamblu - sa para ca e Mihaela. Noi am termint-o la rosu in vara lui 2006. A fost nefinisata dar locuibila, iarna ce a urmat. Apoi au inceput finisajele care ne-au secat si financiar si psihic. O adevarata aventura / cosmar.
Centrala noastra e pe lemne. Noi nu am curatat cosul la inceputul celei de-a doua ierni, si a luat foc de la un cuib de vrabii construit acolo vara. A costat 1000 euro.
Asta referitor la centrala, ca pomeneai de asta. Noi am avut zeci de necazuri la finisaje.

Acum o sa facem piscina in sistem AMVIC :) . Cu aceeasi echipa care ne-a facut casa la rosu. Adica cofrajul piscinei, ca piscina in sine va fi instalata de o firma de piscine.

Attached Files



#596
claudiaradu

claudiaradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 08.08.2008
Felicitari!
Ai o fetita sau 2?
Sa va bucurti de ea(ele) si sa petreceti cati mai multi ani impreuna in casuta! :peacefingers:

#597
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Am  o fetita. Dar am cautat in pozele din ultimii 4 ani in care apare si casa. Multumesc frumos!

#598
supy_t

supy_t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 14.12.2007
pe langa frumoasa casa...voi veti si o frumusete.....cred ca asta ne lipseste noua...!!!..dar, poate cu voia celui de sus...

#599
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Sa dea Dumnezeu ! Amin !

#600
supy_t

supy_t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 14.12.2007
intre timp....nu am mai facut nimica la casuta...dar am mai robotit prin curte....un mic solar, ceva copacei, iarba multa....

Attached Files



#601
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

 Ana_Karr, on 15th March 2011, 22:32, said:

Acum o sa facem piscina in sistem AMVIC :) . Cu aceeasi echipa care ne-a facut casa la rosu. Adica cofrajul piscinei, ca piscina in sine va fi instalata de o firma de piscine.
Care va fi pretul final al piscinei si ce dimensiuni are?

#602
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Constructia piscinei a fost o mare aventura. Nu piscina in sine, care s-a montat in 2 zile, ci lucrarile de amenajare. Excavat groapa, turnat zidurile de sustinere (care nu au fost paralele si nu au respectat parametrii - drept urmare nu mai incapea piscina si au trebuit sa fie cioplite cu picamerul vreo 5 zile). Apoi au urmat finisajele, care ne-a mancat sufletul. Puse astea pe hartie inainte, s-ar fi rezolvat repede , dar avem de-aface cu muncitorii romanii, care au alt ritm si sunt si idioti.
Inca nu am pus gresia peste tot.
Piscina e functionala de vreo 3 saptamani, apa are 29 grade. E perfecta. Din cauza ca se taie gresie, si se face praf in jurul piscinei, inca nu putem limpezi apa. Dar speram sa terminam in 3-4 zile. Trebuiau sa termine de o saptamana. Le ia o zi sa puna 7 m de gresie.
Costuri : piscina 7000 euro, si cu amenajarile am ajuns la 13000. 10m X 5 m

Attached Files


Edited by Ana_Karr, 27 June 2011 - 10:57.


#603
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
in privinta muncitorilor iti dau dreptate
sa va bucurati de piscina :thumbup:

#604
Nycu2009

Nycu2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 10.01.2010
Salut supy t, ceai mai facut la casa . Ai terminat-o ?...

#605
supy_t

supy_t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 14.12.2007
da.
Am termitat parterul. A, facut fantana, si cam atat. Mi-a taiat Boc banutii, si nu am mai facut nimica. Acuma ne apucam de refacut gardurile, pazia, tencuiala exterioara si finisajele la etaj.

#606
nicuzv

nicuzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 23.10.2012
SALUT SUPY_T....si eu am terminat parterul , si meseriasul trebuia sa se apuce de etaj in noiembrie , si are o lucrare in alta parte  si mo lasat balta. O zis ca se apuca in ianuarie , adica la anul , dar eu nu vreau , asa ca trebuie sa-mi caut alti meseriasi. ca m-a aminat destul.
Gardul am facut si eu dar numai in fata . Daca reusesc o sa-ti trimit
niste poze cu parterul.
Pune si tu niste poze sa vad parterul . ...
Am uitat sa specific ca tot eu sint nicu 2009...ca nu stiu ce-o facut astia pi forum si numai puteam sa intru , am incercat sa intru de o suta de ori si numai puteam, si lam pus pi ficiorumiu sa ma logheze din nou .

Edited by nicuzv, 23 October 2012 - 19:32.


#607
nicubortosu

nicubortosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2013
Salut. Ma intereseaza si pe mine costurile pt incalzirea termica la aceasta casa( cit vine pe luna la curent , gaze ,etc.).
Ma intereseaza si pe mine o casa in sistem AMVIC la aceleasi dimensiuni si vreau sa vad cada merita investitia in una AMVIC sau clasica pe caramida cu izolatia corespunzatoare.

#608
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
eu sunt curios cum e cu tavanele!
din cate stiu eu....si am facut cateva hectare de m² de rigips, trebuie puse profile din 50 in 5cm, si rigips de 12.5 nu de 9.5!
cat despre raduku....ce ii mai place sa fie gigi contra.

#609
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,907
  • Înscris: 12.03.2009
Placile de 9,5 sint facute pentru tavane.
Acuma eu ce sa zic, de 12,5 am pus si eu. Profile la 40 cm la tavane, la 60 la pereti.

#610
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
hai sa vedem ce zice supy

#611
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PAwqHaj-MQM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#612
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
ce e cu sistemul?

Am vazut si eu filmul si mi-am facut casa la fel...;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate