Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Supy t - Casa Amvic

- - - - -
  • Please log in to reply
614 replies to this topic

#613
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Pune poze cu casa...
E gata?

#614
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View PostAna_Karr, on 15 martie 2011 - 22:32, said:

Cu greu am gasit poze cu Mihaela noastra (modificata), mai din ansamblu - sa para ca e Mihaela. Noi am termint-o la rosu in vara lui 2006. A fost nefinisata dar locuibila, iarna ce a urmat. Apoi au inceput finisajele care ne-au secat si financiar si psihic. O adevarata aventura / cosmar.
Centrala noastra e pe lemne. Noi nu am curatat cosul la inceputul celei de-a doua ierni, si a luat foc de la un cuib de vrabii construit acolo vara. A costat 1000 euro.
Asta referitor la centrala, ca pomeneai de asta. Noi am avut zeci de necazuri la finisaje.

Acum o sa facem piscina in sistem AMVIC Posted Image . Cu aceeasi echipa care ne-a facut casa la rosu. Adica cofrajul piscinei, ca piscina in sine va fi instalata de o firma de piscine.

Cate tone de fier ati pus in Mihaela si cat beton?
Mersi.

#615
supy_t

supy_t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 14.12.2007
după câţiva ani după finalizarea construcției, trag niște concluzii, dacă cineva mai citeşte pe aici!
1. Încă nu au apărut fisuri sau crăpături prin pereţi (doar la un geam la bucătărie e o fisură în rigips);
2. Am terminat de placat terasa, tortuarele şi elevaţia cu piatră naturală;
3. Am schimbat o centrală - cea veche s-+a colmatat din cauza durităţii apei;
4. Caloriferul din baia de la etaj s-a spartşi urmează să fie înlocuit;
5. Costurile rămân rezonabile, adică se consumă cam 250+300l GPL pe lună de iarnă pentru încălzirea casei, şi suntem mutaţi de 5 ani uf ce trece timpul!
6. Nu a apărut mucegai pe nicunde, umiditatea nu e mare, chiar dacă mai uscăm hainele prin casă;
6. Au început să se audă unele zgomote de afară prin geamuri, sau latră căţeii mei mai tare!!!

În rest, toate bune.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate