Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

cer doar niste pareri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
s_tre_ss

s_tre_ss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 18.07.2007
cer doar niste pareri si daca sunt posibile ceva indicatii


povestea e inceputa de 4  5 ani  , mici distaritii din curte      apoi toti vecinii mei isi lasau pasarile in vie unde nu exista gard  , fiind somati de mine  2 ani la rand sa si le tina pe propietatea lor  nu au ascultat
asa ca   pe terenul meu am pus malai cu sare  ( pasarile mele sunt inchise  ) si au murit circa 40 curci  vreo 60 gaini si vreo 20  gaste  

toate bune si frumoase dar  acu ale lor sunt inchise  si la mine   se umbla in casa  dispar lucruri  si reapar apoi in alte locuri   o parte din ele   semnele care le las   sunt deranjate mereu ,  am reusit sa obtin si urme de talpa  dar politia nici macar nu accepta plangeri  daramite sa mai vina si la fata locului  

dar partea cea mai oribila e ca    apa la pasari  , capre , caini  ,  iepuri   , lucerna, porumbul  in 2 saci  in contact cu mana ustara de parca ar contine ceva caustic  ( parca e aiurea ca nu detin probe acceptate de 'militie'  )   anul trecut mia murit peste 50 iepuri    pasari peste 100  de pui   anul asta    2 pisici      a inceput si iepurii   60 pui  pasari     caini unul si unul e pe duca   iezi am 2 si au slabit de parca nu ar fi mancat      si ducase-n pustiu ca si asa e degeaba politia din comuna  respectiva  spun ca daca nu il prinzi la locul faptei  nu ai ce sa faci    si pe deasupra  se mai aude din gura lui ca ar trebui  sa  puna un anume vecin   pe careva sa o bata pe mama ( ia sta la tara   eu nu am treaba cu  munca de tara si nu imi place sa ajung la tara  decat  odata pe luna si stau 2 3 ore max  ) , alt gabor a zis ca copii iei vin si  intra in casa si fura   altul  ( de 2 ani au fost 3 sau 4 schimbari )  in loc sa cerceteze ce sa intamplat  el a cercetat ce fel de om e mama daca se intelege cu vecinii ( cu principalul vecin care e langa  suntem in raca de cand am cumparat ca nu i-am cedat  3 m pe latime si 60 pe  lungime sa faca un drum sa intre din camp in ograda lui  fara sa mai fie vazut in sat cu caruta  . tot de acesta nu pricep de de copii lui stau  uneori  cocotati  in copacii care sunt pe propietatea lor si se uita in curtea mea   fara sa faca alceva   )

oricum as putea continua cu trasnai din astea ca  zilele astea cred ca e sa se amplifice situatia  tanand cont ca mama are o mana rupta  si tata 65 ani  ( el nu statea in cursul saptamanii   acolo )

oricum pana la urma va muri careva ca  incepe sa fie denanjant de cand imi otraveste animalele in curtea mea      capcane sunt de 6 luni dar sunt prea rudimentare ( 220 v )  si de intrat noaptea in curte nu se intra      aproape sigur   si ziua  se stie cand nu e nimeni acasa  

si capacul e ca intra pe terenul meu sa faca sant pt a se scurge dejectiile de la 2 porci pe terenul meu   mama il astupa si la o zi doua e iara sant      si legea romana ( mai bine zis idiotii care o aplica   )  zice ca nu se poate face nimic fara martori  

traim in romania si asta ne ocupa tot timpul :((

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
:deadtongue: Clara, Solitudes & Co, incepeti voi, mie-mi trebuie o vodka. TARE!

Edited by snipest, 16 June 2008 - 15:01.


#3
Dyzygoteka

Dyzygoteka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 03.04.2008
Ce simplu rezolvai cu un gard si-atata tot!

#4
s_tre_ss

s_tre_ss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 18.07.2007

View PostDyzygoteka, on Jun 16 2008, 19:20, said:

Ce simplu rezolvai cu un gard si-atata tot!
  e simplu :) de zis   ca in vie nu se poate face gard   pt ca jumate de racla e a vecinului    

si iese cu scandal  curtea si 2 corpuri de casa  si grajdul ( debara mai bine zis )  sunt imprejmuite   mentionand ca  toate animalele mele sunt in curte  in custi  , cotete :)      si la toate am lacate puse si tot se intra inauntru    doar cainii si ieditele sun slobode in curte dar nu au pe unde iesi

#5
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Posts_tre_ss, on Jun 17 2008, 10:20, said:

e simplu :) de zis   ca in vie nu se poate face gard   pt ca jumate de racla e a vecinului    

si iese cu scandal  curtea si 2 corpuri de casa  si grajdul ( debara mai bine zis )  sunt imprejmuite   mentionand ca  toate animalele mele sunt in curte  in custi  , cotete :)      si la toate am lacate puse si tot se intra inauntru    doar cainii si ieditele sun slobode in curte dar nu au pe unde iesi
Fa ma gard la tine pe teren si gata. Scapi de probleme.

#6
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
1. Fa urgent gard!
2. O sfestanie, cat de repede!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate