Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Sony DCR TRV 270E

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
puicula20

puicula20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.03.2007

View Postqueensoft, on Jun 12 2008, 08:35, said:

S-a discutat. Ti-am mai spus. Aici si la subsectiunea Ghiduri Video.
Womle MPEG Wizard DVD face si conversie (avi > mpeg2) si dvd authoring (adica de pus pe dvd).



Ok, sarumana

#20
opreagheorghe

opreagheorghe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 15.05.2007
Cum este calitatea imaginii filmului dupa captura rulat pe PC in modul fullscreen fata de imaginea pe TV direct din camera (este mai pixelata?). Dar dupa codarea si trecerea pe DVD cum este imaginea la rularea pe DVD player (este si mai pixelata?).
Te intreb acest lucru deoarece am si eu o camera Sony si calitatea imaginii filmului capturat si apoi trecut pe DVD este mult mai slaba decat calitatea imaginii filmului rulat direct din camera pe TV (unde imaginea are culorile reale si filmul nu este pixelat, fara "puricei").

#21
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Pai, mi se pare si normal !!!
Cum faci captura? Ce programe folosesti pentru editare? Cum faci DVD (bitrate...) ??

#22
IONUT_ONILL

IONUT_ONILL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 16.10.2006

View PostBogdanra, on Jun 11 2008, 16:21, said:

Dupa aceea ar fi bine sa il Codezi. Am uitat sa iti spun...17 min de DV = 4 Gb... Dar daca il incodezi il poti face Divx (peste 7 ore pe un DVD) sau format DVD (60-180 min in functie de codare) pe un singur DVD. Calitate ok cam 2h/DVD
Am si eu acest model de camera video :  SONY DCR-TRV270E. Aceasta camera are posibilitatea de a scrie DVD-uri, sper ca de calitate, apasand un buton direct de pe camera - "click to DVD"  .
Pentru ca aceasta obtiune sa functioneze trebuiesc indeplinite urmatoarele conditii:
-   trebuie instalat sortul "clic to dvd" varianta 1.2 sau alta mai noua;
-   trebuie placa fireware pe calculator cu cablu iLink, le am;
-   mai trebuie, aici e tampenia, NEAPARAT calculator calculator SONY VAIO altfel nu merge instalata aplicatia "Click to DVD", cum e la meu Pentiun dual core de 1,8Gz.

Intrebarea mea catre voi: avand in vedere cele de mai sus,cum sa fac sa scriu dvd-uri direct de pe camera ? alt soft de la Sony sau de unde o fi, soft cu care sa functioneze scrierea dvd-urilor direct de pe camera. ???

Astfel scap de pierderea timpului cu captura, de codare, si de problemele de caliatate ... sper.

Va multumesc.

#23
IONUT_ONILL

IONUT_ONILL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 16.10.2006
Am conectat camera pe fireware, placa fireware este vazuta in device manager, insa camera nu se vede..
de unde sa iau un driver adecvat ?
camera este vazuta doar pe usb de programul de pe cd-ul ei, insa pe fireware nu se vede. Caut pe net si u gasesc nici in ruptul capului.   :worthy:

#24
IONUT_ONILL

IONUT_ONILL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 16.10.2006
AM REUSIT !     se vede camera si o si controlez de pe ps din program.

Am schimbat cablul fireware , placa in alt slot ca se misca.. carcasa nu are surub ptr fixarea ei si se misca.

Folosesc programul ULEAD MEDIA STUDIO 8, pe asta-l am cumparat cu muult timp in urma de la un studio Sony ..parca..e original ..ca am dat peste 100lei atunci...  OK .  Acum lucrez si il invat ..  .

DOAMNE AJUTA !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate