Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Samsung i900 Omnia

- - - - -
  • Please log in to reply
1759 replies to this topic

#1711
kytty58

kytty58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.10.2007
Te poti uita aici dar prea noi nu mai apar ROM-uri, lumea se orienteaza spre alte jucarii mai recent aparute. Ti-as recomanda ROM-uri de la "steff195".

#1712
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postkytty58, on 5th May 2011, 16:44, said:

Ti-as recomanda ROM-uri de la "steff195".
Omul ala inca se mai chinuie cu rom-uri pt telefonul acela, incredibil. :D

#1713
kytty58

kytty58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.10.2007
Ultimul l-a facut prin martie, acum cauta si el sa-si schimbe telefonul.

#1714
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
As fi innebunit sa folosesc doar telefonul ala de atata timp. :D

#1715
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Poate ca nu l-a achizitionat la lansare, sau are si alt telefon/alte telefoane in afara de i900. Pe dailymobile si xda-developers multi care se ocupa de ROM-uri custom au cate 3-4 telefoane, asa ca nu se plictisesc usor.

#1716
kytty58

kytty58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.10.2007

View Postkytty58, on 6th May 2011, 19:17, said:

Ultimul l-a facut prin martie.
Rectific, ieri a mai scos unul (zice ca ar fi ultimul).

#1717
pacapescarul

pacapescarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.12.2004

View PostMUR_I0NUT, on 20th April 2011, 13:22, said:

De ce nu-i faci tu update-ul? Pune-i un rom custom dupa WM 6.5- In postul  http://forum.softped...m...t&p=7387104    asta am explicat eu cum se face. Bineinteles, poti pune alt rom, nu cel din link-ul postat de mine. Rom-uri gasesti cu nemiluita pe Modaco.com.

Multumesc Ionut, pana la urma l-am resoftat dupa sfaturile tale si e OK. Acum am alta nedumerire, I-GO-ul nu mere decat cu partea de telefon activa. Cu telefonul dezactivat nu vrea neam sa se conecteze la sateliti, ceea ce e foarte nasol. Daca plec pe dincolo trebuie musai sa am cartela in el ca sa pot folosi navigatia. Exista vreun soft care sa mearga si in modul PDA sau ceva setari sa mearga?

#1718
kytty58

kytty58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.10.2007
GPS-ul foloseste partea de phone pentru functionare. Daca ti-e frica sa nu faca trafic cand esti dincolo, pune-i o cartela pre-pay cu 0 lei si esti linistit.

#1719
pacapescarul

pacapescarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.12.2004

View Postkytty58, on 12th May 2011, 19:01, said:

GPS-ul foloseste partea de phone pentru functionare. Daca ti-e frica sa nu faca trafic cand esti dincolo, pune-i o cartela pre-pay cu 0 lei si esti linistit.

Multam fain, acu' vin cu alta dandana, am bagat exact aceleasi setari pentru internet ca si inainte de resoftare dar nu vrea sa se mai conecteze.

Asta sunt setarile pentru Mobile Internet

Start – Settings – Connections – Connections – My work network – Add a new modem connection
    *  Enter a name for the connection: Mobile Internet (Sau 'Mobile Internet 1', daca apare mesaj ca deja exista)
    * Select a modem: Celular line GPRS – Next
    * Access point name: internet.vodafone.ro
    * Next
    * User name: internet.vodafone.ro
    * Password: vodafone
    * Domain: Nu se completeaza
Selectam Advanced:
In fereastra 'TCP/IP':
* Use server-assigned IP address: bifati
    * Use IP header compression: bifati
    * Use software compression: debifati
In fereastra 'Servers':
    * Use specific server address:
          o DNS: 193.230.161.3
          o Alt DNS: 193.230.161.4
restul raman cu 0.0.0.0

Mai e nevoie de vreo bifa pe undeva sa-si dea drumul.

#1720
pacapescarul

pacapescarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.12.2004
Am rezolvat-o. Setarile sunt OK, utilizatorul e dus cu pluta. Aveam in telefon o cartela care nu avea abonament pentru date.

#1721
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Pacat ca WinMo nu stie sa-si ia setarile automat, fata de Symbian. La Symbian la primul boot dupa hard reset, sau dupa ce cumperi telefonul si bagi cartela in el isi ia automat toate setarile pentru sms/mms/wap/internet/etc.

#1722
kytty58

kytty58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.10.2007
In Orange niciodata nu am setat manual internetul, intotdeauna si-le-a luat automat.

#1723
costi322

costi322

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 03.03.2010

View PostHider141, on 20th April 2011, 13:45, said:

Pai poate nu vrea sa riste sa-si strice telefonul?
Crede-ma, sunt pline mobilewave-ul, gsmhostingul si alte forumuri de posesori ai i900 disperati ca si-au brickuit telefonul dintr-un simplu update oficial, sau Rom customizat perfect compatibil cu telefonul lor. Daca se strica, din cauza ca Samsung isi pune propriul boot Manager s-ar putea sa trebuiasca reparat cu Jtag.

Am un astfel de telefon brickuit....cunoasteti vreun service in Bucuresti unde il pot duce? Initial telefonul il luasem ca piesa de schimb pentru display dar daca s-ar putea face la un pret rezonabil. Am gasit de cumparat dispozitivul Jtag dar nu stiu daca ma descurc sa-l fac, deoarece e mai greu ca o schimbare de Rom.

#1724
madalin_pintilie

madalin_pintilie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2009
Salut am si eu o problema la un samsung i900. Blochez telefonul dar lcd-ul ramane aprins,m-am chinuit si am tot invartit setarile din baterie de numai stiu cum ma cheama....Daca le stie cineva va rog ajutati-ma!

#1725
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Daca ramane ecranul aprins, dar nu cu aceeasi intensitate ca atunci cand umbli la telefon, atunci dupa ce ai blocat tastatura apasa scurt pe butonul de on/off de sus si se va opri backlight-ul.

#1726
4septembrie

4septembrie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 09.08.2006
Salutari posesorilor acestui tip de telefon. Ma numar si eu printre ei dintr-o intamplare insa, acum cand m-am obijnuit cu acest telefon, practic m-am indragostit de el. Stiu ca e o generatie cam veche si ca viitorul suna a android, dar momentan ma folosesc cu brio de acest tel. In mementul de fata sunt plecat din tara pentru o perioada scurta si-l folosesc cu brio ca si gps, cu Igo Primo. Mai beneficiez si de internet pe laptop cu WMWifiiRouter, ceea ce m-a scutit de achizitionarea unui stick de internet, adica de aproximativ 50€. Pentru cunoscatori as avea o intrebare, cum pot sa folosesc GPS-ul din telefon pe laptop? Adica am un program, gen Autoroute dar care ar functiona ca si harta gps daca as avea un GPS dongle. Exista vreo posibilitate ca sa folosesc gps-ul din telefon conectat la laptop? De multe ori se vede mai bine pe un ecran mai mare.. mai ales cand conduci un camion prin lumea asta mare... Va multumesc.

#1727
cristianhanu

cristianhanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 17.08.2007
salut
care e nota voastra pentru acest telefon?
vrea cineva sa-mi dea un omnia i900 pe un nokia 6700 slide

#1728
ombladon24

ombladon24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 27.01.2010
Salut, am o si eu o problema cu telefonul, as vrea sa pot incarca telefonul prin usb cu toate ca arata acea"mofa" pe baterie ca si cum s.ar incarca el nu se incarca, este foarte naspa sa tin telefonul la usb 1-2 ore si cand il scot sa am bateria mult mai descarcata ca atunci cand l.am bagat, am avut si sony ericsson si se incarca atunci cand il bagam la usb la fel ca la incarcatorul normal, exista setari ceva ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate