Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Greutate neadecvata

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008
Salut.Am un prieten de 15 ani si 3 luni care are 1.86 m si 105 kg.Baiatul nu arata f gras pt ca este inalt.Cat de daunator este pt sanatate o asemenea greutate?si cam cum ar putea sa slabeasca?Sau aceasta greutate excesiva ar putea fi din cauza oaselor foarte tari?:D

#2
karman

karman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 05.06.2008

 klaxx, on Jun 7 2008, 20:18, said:

Salut.Am un prieten de 15 ani si 3 luni care are 1.86 m si 105 kg.Baiatul nu arata f gras pt ca este inalt.Cat de daunator este pt sanatate o asemenea greutate?si cam cum ar putea sa slabeasca?Sau aceasta greutate excesiva ar putea fi din cauza oaselor foarte tari?:D
nu am inteles unde este greutatea in toate frazele tale...
ai mentionat doar varsta (exprimata in ani si luni), inaltimea (in m) si masa (in kg)!

#3
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008
poi asta e greutatea ,adika 105 kilograme

#4
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 klaxx, on Jun 7 2008, 20:18, said:

si cam cum ar putea sa slabeasca?

Reducand din cantitatile de mancare.

#5
karman

karman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 05.06.2008

 klaxx, on Jun 7 2008, 23:10, said:

poi asta e greutatea ,adika 105 kilograme
gresit! greutatea ta este de aprox. 1029 Newton...

#6
polyana

polyana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.02.2008
sport, sport si iar sport. este inca in crestere. sa nu faca abuz de mancaruri tip fast food, sa evite grasimile si dulciurile in exces. pe scurt, alimentatie sanatoasa si exercitii fizice.

#7
bobo92

bobo92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.08.2008
nu tre sa reduca nimic din mancat...am auzit pe unii sa mananci 700 calorii pe zi, deci cred k un om arde caloriile astea stand in pat, pe scaun, mergand normal si dormind, daca vrea sa fie si sanatos, am calculat eu o reteta deloc scumpa, ajunge pe la 1,200-1,500 calorii pe zi, incearca sa manaci 2 fructe si sa bei un pahar cu apa inante de masa, asta iti taie pofta de mancare, eu am 1,75 - 75 kg, oase grele, nu ma slabit deloc in ultimii ani, nici un kg, chiar m'am "ingrasat", dar am pus masa musculara nu grasime...metabolismu poate fi contrloat din cate am auzit, daca pui masa musculara consumi mai multe calorii si cand dormi, nu doar cand alergi, incearca sa manaci minim 4 mese pe zi mici si echilibrate, nu bagi in tine 10 sandwichuri deodata si te intrebi dc te ingrasi :|, asta e dieta de sportiv, nu e chiar dieta...k nu ti se face deloc foame, daca ti se face ...manaci...e un fel de a manca sanatos, pt rezultate mai bune, poti sa eviti prajelile si semi-preparatele, si sa nu consumi " cat mai multe fructe" :| ingrasa si alea in cantitati " cat mai multe", manaci fructe ti'am spus inainte de masa...8-10 fructe pe zi e destul pt vitaminele necesare



Daca vrei sa slabesti...nu tre sa eviti mancarile fast food si junk food :| tre sa le elimini, eu nu am facut niciodata abuz din fast food sau junk food, si nu am slabit deloc, facand sport de performanta :|, acum le'am eliminat complet

Edited by bobo92, 05 August 2008 - 06:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate