Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Vreau sa cumpar un telefon pentru sotia mea.

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#1
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Am citit si rascitit aria asta cu telefoane si pana la urma m-am hotarat sa fac un topic nou deoarece nu am gasit informatiile pe care la cautam. Dar sa trec repede la subiect:
Sotia mea are nevoie de un telefon nou.
Sa va spun si principalele caracteristici importante pentru ea (si aici sunt de acord cu asta):
- bateria cat ma buna
- sa fie mic (daca se poate din ala cu clapeta).
- sa aiba agenda incapatoare
- sa aiba ecran color
- sa aiba calendar, notes, etc.
- sa aiba un volum mare la tzataitoare si daca se poate vibratii.
- sa coste sub 250$.
- nu conteaza brand-ul.

Restul de gadgeturi nu sunt interesante (camera, jocuri, polifonice etc. de luat mintile la copii).
Acum sa va spun ce am gasit eu (habar n-am cat de bune sunt):

Philips 330
Samsung X450
Siemens CF62
SE Z200

Ce recomandari mi-ati face (nu neaparat privind modelele de mai sus)?

Edited by Cristist50, 08 November 2004 - 02:24.


#2
GrimRipper

GrimRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 14.09.2004
Moto V500-235$ pe bursa

#3
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Am uitat sa spun ca mai are o motorola care nu prea s-a inteles cu bateria de cand l-am cumparat.
Adica mai mult de 2 zile si alea chinuite nu o tine bateria. Ca vorbeste nu gluma.
Ceva care sa duca bateria vre-o 4-5 zile minim?

#4
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Nu lua Siemens CF62,  este o chinezarie rebrandata.

Greets,
Speedo

#5
sersoft

sersoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.07.2004
Eu as merge pe Samsung X450 mult e mai potrivit designul pentru o femeie si are si culorile mai faine (65k fata de 4k la Z200 si monocrom la 330) si are si rezolutia mai mare. In schimb sta cam prost la baterie.

Din pacate in ceea ce priveste CF62-ul Speedo are dreptate. Nu merita telefonul. De fapt pretul lui spune totul. Chiar m-am mirat cand a aparut pe piata de pretul pe care il avea.

#6
Nick_White

Nick_White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 16.10.2004

sersoft, on Nov 8 2004, 11:36, said:

Eu as merge pe Samsung X450 mult e mai potrivit designul pentru o femeie si are si culorile mai faine (65k fata de 4k la Z200 si monocrom la 330) si are si rezolutia mai mare. In schimb sta cam prost la baterie.

Din pacate in ceea ce priveste CF62-ul Speedo are dreptate. Nu merita telefonul. De fapt pretul lui spune totul. Chiar m-am mirat cand a aparut pe piata de pretul pe care il avea.

<{POST_SNAPBACK}>

Samsung X450 sau un Motorola.

#7
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
In banii aia iei Nokia 2650 - pentru o femeie e destul de dragut si bateria tine acceptabil, mai mult ca la un samsung.

#8
Snoop

Snoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2003
Eu zic sa mergi pe un sony ericsson(tine bateria destu de bine din cate am auzit) sau un samsung(sunt dragute).

#9
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Pana acum sunt asa:
Motorola V500
Samsung X450
Nokia 2650

Cum stau cu bateriile motorola si samsung-ul (in general stiu ca Nokia sta bine la baterii)?
I-as lua un SE ca eu am unul si ma tine bateria mult (5-6 zile) la vorbit normal, dar cel mai eftin cu clapeta e Z200.

#10
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Dacă nu o să îl schimbe prea repede, nu ți-aș recomanda Z200 pentru că nu are MMS și o să conteze destul de mult când o să vrei să îi trimiți ceva interesant și nu o să poți. Un minim necesar este un telefon cu MMS. Mai ales că altfel își pierde farmecul ecranul color.

#11
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Mosule nu pot sa ii trimit MMS-uri din Algeria, iar pentru chestiile interesante tocmai ii cumpar un Zire 31 (are nevoie de o agenda serioasa).
Dupa cum spuneam: camera, polifonice, poze, mp3-uri sunt pentru noi pe ultimul loc la un telefon. Vreau sa o tina bateria si sa fie din ala cu clapeta.
Vreau ecran color de fenta, ca arata mai bine ca unul monocrom.

De Motorola V220 ce ziceti?
Samsung-ul ala X450 am impresia ca are bateria neputincioasa, asa e?

Edited by Cristist50, 08 November 2004 - 23:38.


#12
GrimRipper

GrimRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 14.09.2004
Motorola V220 are un ecarn de tot kktu. Eu i-am luat lu nevastamea V500 si e super incantata. Si eu de altfel... :D .Bateria tine cam 5 zile daca-l inchide noaptea...si vorbeste cu el cam 15-20 de minute pe zi. Ecranul este MINUNAT!!! TFT 65k de culori iar rezolutia....176 x 220 pixels, 8 lines...cu mult, mult mai bine decat Samsung X450 care are ecran UFB si rezolutie 128 x 160 pixels, 6 lines. Nu mai pun ca are si camera....bluetooth si alte chestii...Eu amd at pe el 235$ in conditiile in care V220 era 210$. Aia 10$ in plus....merita toti banii...daca ma pot exprima astfel....si aita ca pot  :D .

#13
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Da mosule te inteleg. Eu trebuie sa il iau cu factura ca e pe firma si nu am nevoie de toate gadget-urile alea gen camera si altele, intelegi? Bluetooth? Ce sa faca cu el? Am si camera foto si video si laptop si multe altele, nu-i este necesara.

#14
GrimRipper

GrimRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 14.09.2004
Dintre alea 3 modele expuse de tine...eu as alege din nou V500

#15
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Am inteles problema.
Eu am un SE T310 pe care daca-l inchid noaptea, ma tine aproximativ 10 zile. Pricepi diferenta? Are nevoie sa vorbeasca nu are nevoie de o bijuterie. Eu ma gandeam ca poate or fi si niste telefoane facute sa vorbesti nu sa joci Doom 3 sa dai discoteca sau sa faci superproductii cinematografice.
Este o diferenta intre dorintele tale si ale mele.

Oricum am luat in calcul si varianta asta (doar ca e cam mare).

#16
sersoft

sersoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.07.2004
Pai daca asa stau datele problemei, ia-i un Philips 330. Consumul e mai mic pe ecranul monocrom si oricum stiu ca bateria e punctul forte la Philips. Plus de asta are un design elegant  si e destul de usor. Are polifonie deci o sa piuie frumos din poseta. Singurul lucru nasol e ca are agenda cam mica (300 # x 8 campuri).

#17
xx

xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2004
pt neveste e bun asta:
(pe partea cealalta mai are un buton: "mute")
PS: hmmm...."vibratii"....nebunaticule!

Attached Files


Edited by xx, 09 November 2004 - 10:43.


#18
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
He, he.
Hai ma ziceti-mi si mie un telefon cu baterie buna (cu clampeta).
Acu' ca imi face nevasta inca un pitic, tre sa ii iau telefon misto ca sa ma sune.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate