Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

ajutati-ma va rog,...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
viyrusica

viyrusica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.02.2008
Salutare.Am si eu o problema....sambata seara....am fost la discoteca.am baut jumatate de bere si apoi am plecat acasa.pe drum politia s-a luat dupa mine si m-a tras pe dreapta.m-a dus la postul de politie si mi-a dat 1 fiola din aia veche dar nu era sigilata(ma refer intr-o punga sau ceva) a spart-o la capete...si am suflat.s-a inverzit f putin si a zis ca nu am suflat bine si sa ma duka in botosani(20 km departare de acel sat) ca sa iim ia proba biologica.mentionez ca am folosit sprei de gura "glister" care contine alcool.am refuzat sa merg la sange apoi m-a luat fortat ,ami-a dat cu genunchiul in stomac mi-a pus catusele si m-a bagat in masina.eu i-am zis ca refuz sa merg la sange si sa imi faca dosar penal."eram super nervos".desi m-a luat si m-a dus la politia din botosani.m-au testat cu un etilotest si a iesit cu 28mg /l  folosisem spray-ul de gura cu 2 minunte inainte...deoarece am o problema cu respiratia si cu accel spray respir mai bine.acolo dupa ce mi-a esit accea alcoolemie,i-am rugat ca sa ma mai testeze odata,pt ca folosiseam spray de gura si contine alcool.mi-au zis ca nu am nici un drept sa mai cer odata retestarea decat sa merg la probe biologice.am dorit sa imi chem un avocat si nici macar atat.m-au pus sa semnez cu forta dupa ce mi-au dat cu pumnul la ficat dovada si "bonul care iese de la etilotest" dar nu am semnat procesul verbal.am refuzat.mi-au zis ca am dreptu sa ma duk la tribunal sa fac plangere si ca sa platesc o amenda de 225 ron si 3 luni permisul suspendat.as vrea totusi sa fac o plangere pt ca accel politist care m-a oprit pe mine era la randul lui putin turmentat,desi am cerut sa i se faca si lui un test cu etilotestul mi s-a spus ferm ca poate vreau sa imi iau un glonte in cap.vreau sa demonstrez ca nu am baut ci doar am folosit spray de gura.la sange nu puteam sa merg pt ca imi este f rau si lesin dak vad sangele.va rog sa ma ajutati dak puteti cum as putea sa fac ca sa imi recuperez permisul.va multumesc

#2
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Ai scapat ieftin: o amenda mica si trei luni permisul suspendat.
Conducerea in stare de ebrietate este infractiune.
Daca pretinzi ca spray-ul de gura este cauza, de ce ai refuzat sa ti se recolteze sange? Nu vezi ca era singura singurul mod prin care iti dovedesti nevinovatia?
Ai certificat IML? Cum dovedesti ca te-a lovit? Sau vrei un proces pentru denunt calomnios in eventualitatea in care faci o plangere impotriva politistului.

Sa ne anunti daca ti s-a intocmait dosar penal pentru conducere in stare de ebrietate!

#3
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Las-o jos ca macane. Eu zic ca erai beat mort si de-aia nu ai acceptat probe biologice. Aia cu facutul rau cand vezi sange este clasica. 5 betivani din 10 o baga la inaintare.

Repet, este doar parerea mea. Eu cred ca genunchiul in burta si catusele ti le-ai luat pentru ca ai fost deosebit de recalcitrant. Sfat: nu mai fi recalcitrant cu politistii daca nu e cineva cu camera in zona de la vreo televiziune (gen 'politia in actiune' sau '112' or shit). Altfel iti mananci o bataie fara urme de o tii minte toata viata.

Numai bine. Si tine minte ca la volan nu se consuma bauturi alcoolice daca legea zice alcool 0%. Eu am dreptul prin lege (a tarii in care imi desfasor activitatea in prezent) sa consum o bere si sa conduc si totusi nu o fac, pentru ca tin la caruta mea si la cine e in ea.

Edited by Dragon Warrior, 26 May 2008 - 07:41.


#4
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
In concluzie, te ajutam cu sfatul de a nu te urca la volan in stare de ebrietate. Si a nu agrava situatia prin scandal. In eventualitatea in care te stii nevinovat, accepti probele biologice.
Topic inchis.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate