Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

sistem pc

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
MIHAI-ANDREI

MIHAI-ANDREI

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.04.2008
Sal! am urmatoarea configuratie:
placa de baza:gigabyte GA-M57SLI-S4
pocesor:AMD ATHLON 64 X2
HDD-320 GB
placa video:ASUS EN8800GT 1GB DDR3 MEMORY
sursa:RAIDMAX RX 520
memorie:2 x 1gb kingmax.

  Problemele care le face sistemul m-au innebunit,adica este nou nout are 3 luni in jocuri mi se misca sacadat ,mai nou i-mi pica fest si conexiunea la net .De la firma de unde am achizitionat componentele nu au gasit sa fie nici un fel de problema ,au testat si paratestat sistemul cu everest si alte programe,au verificat memoria nimic in concluzie a stat mai mult sistemul pe la ei decat la mine .
Am luat legatura si cu furnizorul de net mi-au verificat reteaua si nu au gasit probleme spunandumi ca totusi  este ceva de la sistem.
  Am formatat cred ca de vreo 8 ori sistemul am tot incercat tot felu de windousuri tot la fel .
   De aceea am apelat la voi pentu a va cere sfatul caci vreu sa le dau sistemul inapoi  deoarece am aceasta posibilitate si sa imi fac o alta configuratie care sa fie stabila .
  As dori sfaturi pentru o alta configuratie ,mentionez ca cea de sus ma costat in jur de 2900ron si tot in bugetul asta as vrea sa ma incadrez.

#2
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
uitate aici sa vezi ce tampenie ai facut... lai platit aproape de 2 ori :)

#3
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007
Ceva cu 4gb de ram si 8800GTS
http://www.pcgarage....wishlist/59456/

#4
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 09.02.2007
Uite ce mi-am luat eu cu 28mil si ceva:

1x Kit memorie Mushkin Dual Pack 2x 2GB, XP2-6400, Retail 339,00 Ron
1x Carcasa Nexus Miditower Caterpillar, Negru 219,89 Ron
1x FDD Sony 3,5", negru 25,65 Ron
1x Sursa Sirtec 430W, ATX2.2, passive PFC 136,31 Ron
1x Placa de baza MSI P35 NEO2-FR, Socket 775 309,00 Ron
1x Placa video EVGA e-GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 256bit, PCI-E 892,60 Ron
1x HDD Seagate Barracuda 500GB, 7200rpm, SATA, ST3500320AS 288,99 Ron
1x Procesor Intel Core 2 Duo E8200, 2.66GHz, socket 775 536,00 Ron
1x DVD Writer LG Super Multi GSA-H55LRBB, light scribe, negru, bulk 96,90 Ron
Total: 2.844,37 Ron

Comanda a fost facuta cam acum o luna la emag...pot spune ca sunt extrem de multumit de cum ruleaza PC-ul.

Poti sa mergi pe ceva asemanator mai ales ca preturile am mai scazut cu putin, iar acum E8400 se afla pe stoc  <_<

Edited by shadow_x3x, 23 May 2008 - 11:19.


#5
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,893
  • Înscris: 06.10.2003
Ii faceti sange rau la bietul om .... :console:

Io as vrea sa stiu despre ce magazin e vorba ( cu adaosuri asa mari ) + problemele mari sunt doar jocurile sacadate si conexiunea la net?
Despre ce jocuri e vorba, cu ce setari si ce versiune de driver NVidia instalata.
Conexiunea la net: e 15RON o placa de retea cu chipset Realtek (asta daca ai net prin cablu )...Cumpara una si vezi cum merge ....

#6
MIHAI-ANDREI

MIHAI-ANDREI

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.04.2008

View Postshiva, on May 23 2008, 12:24, said:

Ii faceti sange rau la bietul om .... :console:

Io as vrea sa stiu despre ce magazin e vorba ( cu adaosuri asa mari ) + problemele mari sunt doar jocurile sacadate si conexiunea la net?
Despre ce jocuri e vorba, cu ce setari si ce versiune de driver NVidia instalata.
Conexiunea la net: e 15RON o placa de retea cu chipset Realtek (asta daca ai net prin cablu )...Cumpara una si vezi cum merge ....
Nu mai conteaza magazinul de unde le-am luat ,problema este ca nu sunt multumit de cum functioneaza am dorit un sistem 99% gaming si ma-am ales cu ceva foarte instabil.
  Rulez jocurile lasand sa decida placa video ce i  convine la rezolutie ,am incercat si sa schimb setarile si la fel la unele jocuri se misca sacadat ca sa nu mai spun ca jocuri preum shrek 2 sau shark tale nici nu mi le  deschide dandu-mi o eroare de genul"no label os:windous xp 5.1(build:2600);cpu:authentic amd unknown procesor @-2606 mhz with2047mb ram;video:nvidia geforce8800gt(6906)
Negative delta time! history:ugameengine:tick-updateworld-mainloop"
Internetul este de la cliknet si au verficat si la domiciliu spunandu-mi ca este ceva de la componente de mi se desincronizeaza ads-l.
driverele le-am folosit pe cele venite cu softul de la componente apoi am incercat si altele de pe situl nvidia aceleasi probleme .
Te rog daca poti sa i-mi fi de ajutor cu o alta configuratie ceva care sa fie foarte stabila in jocuri caci m-am hotarat le dau inapoi toata unitatea si imi fac o alta configuratie .

#7
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 09.02.2007
Pai daca ai tot atatia bani la dispozitie (29mil) mergi pe o configuratie cum am zis eu, sau pruny26.... Mie imi merg toate jocurile cu detalii la max si sunt f multumit de componente...

#8
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,893
  • Înscris: 06.10.2003

View PostMIHAI-ANDREI, on May 23 2008, 13:24, said:

[...]
Te rog daca poti sa i-mi fi de ajutor cu o alta configuratie ceva care sa fie foarte stabila in jocuri caci m-am hotarat le dau inapoi toata unitatea si imi fac o alta configuratie .

Ah, atunci mergi pe configuratiile date deja de pruny sau shadow .... si se muta si topicul in sfaturi privind achizitiile ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate