Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

garantia la logan

  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
loverul20

loverul20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.05.2007
salut am si eu o mare problema aud de colo de colo ba ca merge sa pun singur casetofonul la Logan ba ca pierd garantia daca il pun singur....faza este ca e modelul laureat 1.4 anul 2008 de abia luat garantie extinsa total 3 ani deci cablurile sunt trase tot numai ca are radiocasetofon pe ea si vreau sa il schimb...daca il schimb singur stiti ceva pierd garantia?...si daca vreau sa imi pun si boxe? mai mari de 13'' adik mai trebuie taiat....daca stiti ceva pls ajutati-ma si pe mine:)

#2
LC_TM

LC_TM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 02.10.2007
Marlanii de la garantie iti vor explica urgent ca pierzi garantia la partea electrica daca montezi un radio-CD in alta parte decat in service autorizat. :mellow:
  Acelasi lucru a fost valabil si cu montatul alarmei (neagreate de ei) in alt service decat cel autorizat,eu am montat alarma fara acordul lor,mi-am bagat picioarele in garantia lor la partea electrica,daca apareau probleme la partile electrice care nu au nici o legatura cu alarma ii dadeam in judecata pentru treaba aia,dar nu au aparut. Le-am cerut un pret la o alarma agreata de ei si mi-au spus 300 de euro cu tot cu montaj parca,era ultimul jaf de alarma,asa ca am zis pas si am cumparat una mai ok cu pager si am iesit mai ieftin si cu alarma bunicica.
  Cu taiatul tablei...iti vor spune ca pierzi garantia la tabla,desi nu vad de ce dracu pierzi garantia la tabla. Oricum nu stiu daca e o idee grozava sa te apuci sa "traforezi" tabla aia.

Edited by LC_TM, 19 May 2008 - 17:01.


#3
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Eu as pune casul fara probleme ca imi pierd garantia la masina respectiva. Poti insa sa cumperi aparatul si sa ti-l monteze ei sau intr-un service agreat Dacia, de ce nu?
In cazul unei masini noi, nu cred ca e cazul sa-ti faci griji, s-au dovedit destul de fiabile pana acum si nu sunt cazuri de instalatii electrice la Logan care sa ia foc de la casetofon, daca instalatia e facut a de cineva care  se  pricepe.
Nu am auzit de Logan sa ia foc, asa ca...la o adica, dai jos casul si mergi la garantie.Apoi il pui din nou..vezi cum ti-l monteaza ca sa-l scoti usor.

Edited by sanddy1964, 19 May 2008 - 21:45.


#4
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005
Aceeasi poveste si cu mine. Le-am zis ca numa un naiv crede treaba asta si au recunoscut ca de fapt vor sa spuna ca "daca ceva se intampla din vina casetofonului montat de tine se pierde garantia la partea electrica", noteaza prima parte a quote-ului, aia e cea interesanta.

In concluzie, un pic de ratiune si tupeu, si totul e ok.

#5
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 24.07.2007
Sunt tampenii. Eu l-am pus singur. Casetofonul oricum are mufa standard (tu nu tai nici un fir, nimic)

Montarea este banala: il scoti pe ala vechi si il pui pe asta nou (mufele sunt standard); singurul lucru care trebuie luat este o mufa de legatura pentru antena.

Eu ma duceam la revizii si nimeni nu a spus nimic in legatura cu CD-ul.

Legat de boxe, eu am luat Magnat de 13 pentru spate (50W reali - vreo 200 lei) si pot sa-ti spun ca se aud super bine. Acum se gasesc boxe tari rotunde.

#6
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Problema cu pierderea garantiei la montarea unui rc intervine in momentul in care cel de la service vede legaturi imperfecte , banda izolatoare bobinata in cantitati industriale , mufe transformate "home made" deci fara adaptoare originale , cind scoate aparatul din locasul lui sa vada un colac de cabluri fortat bagate acolo , sau mai rau un scurt circuit care a intervenit de la problemele mai sus mentionate.
Eu am schimbat tot sistemul audio , de la rc pina la difuri , am fost pe la ei sa-mi monteze ceva accesorii si am intrebat daca se intimpla ceva daca intervin la instalatia de sonorizare cu mina calificata dar alta decit cea de la service-ul lor , iar raspunsul a fost cam asa : daca nu taiati tabla , si nu modificati firele originale totul este ok . Le-am aratat cum este legat aparatul si difuzoarele si mi-au dat "linie verde".
numai bine

#7
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
fiind mai multe serviceuri pt o marca stie cineva ca nu mi-am montat cass in alt service?
mai scriu astia ca s-a montat alt cass?

Edited by undercoverbrother, 26 May 2008 - 11:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate