Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Romaximusro. lipsa de impartialitate si abuzuri. Vederi partinitoare incompatibile cu statutul de moderator.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
107 replies to this topic

#19
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
domnu' black_shadow, daca userul asta( bocanegra) e facut doar pentru dat replica (sa zicem ca e k, caci topicul asta va ajunge la abuzuri, deci sa zicem ca e in regula oarecum cu faptul ca e clona), de ce ai postat si aici: http://forum.softped...m...t&p=4593104 ? :) dupa regulament , userul asta fiind folosit si pentru altceva decat datul replicii pe aria dedicata, ar trebui banat, iar userul principal ar trebui sa primeasca o marire de pedeapsa, pentru evitarea perioadei de suspend. oricum iti doresc multe succcese pe vwforum. sanatate :kisstogether:

Edited by romaximusro, 18 May 2008 - 02:05.


#20
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Maximilian, mai bine ai pleca in lumea larga, aici dupa cum se vede, nu te mai doreste nimeni, poate cei care nu te cunosc.
Pe unde treci se alege praful, flame, offtopic, jigniri, de toate.
Si lasa News, ca nu te-ai nascut cu subaria in brate; si lliescu si altii au format partide si uite ca nu mai sint la putere.
Oricum, colegi de moderare nu mai ai de partea ta si daca in ultimul timp mi-au cedat nervii si am lasat-o mai moale, eu cel putin nu am sa-ti mai las nici un post aiurea in tramvai, de fapt 99% sint aiurea, numai baliverne.
O sa trimitem si o scrisoare deschisa la imparatie, semnata de toti moderatorii de pe aceasta arie, sa ne spunem pasul.
Nu se mai poate, s-a ales praful de arie, imi pare rau ca te-am lasat in pace, reusisem sa fac curatenie, dar de data asta nu mai intri tu incaltat, nu o sa-ti mai bati joc de munca mea si a celorlalti.
Dupa cum se vede, faci tot posibilul sa atragi userii pe care nu-i suferi pe News si sub acoperirea regulamentului sa-i suspenzi, warnuiesti.
Daca ar fi sa lucram 100% dupa regulament am ramine singuri, ne-am suspenda intre noi.
Vrei razboi ? Razboi o sa ai.
Tine minte, tot ce-ti doresti se va indeplini.

#21
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Ma tot gandesc, daca si noi moderatorii nu am fi protected members , am fi suspendat de domnu maxi demult.In fine, trecand peste asta, domnule maxi, eu merg pe o teorie, cred in ceea ce vad si am tangenta.Nu dau sfaturi despre o masina pe care nu o cunosc si nu am pus macar un deget pe ea.Nu imi bag nasu intr-o discutie numai de dragul de a o devia .Apare un user si cere parere despre o masina, hopa apare si guru si tranteste loganu sau alta masina sub marca reno ca optiune desi pe acel user nu il intereseaza.Provocarea de flameuri inutile pe toata aria auto, atragerea userilor pe aria moderata de tine pentru asa zisa sanctionare (care de fapt e o razbunare personala banuiesc) e cel mai josnic lucru pe care un moderator de pe softpedia (care totusi e un forum serios, nu orice) il poate face.Co0ntinuand in ritmul asta, mai bine s-ar schimba numele acestui forum auto in "RENAULT - Suprematia barcilor", unde toate discutiile s-ar purta in jurul unei singure marci de masini, restul fiind clasificate ca troaca, rabla, tigai sau mai stii userii ce denumiri.Omule, un sfat iti dau.In viata fii realist, coboara cu picioarele pe pamant, lasa naibii google si revistele auto, fa -ti cat de cat o experienta in acest domeniu, condu cateva marci de masini in afara de Dacia si apoi hai cu sfaturi. A si inca ceva, toate flameurile pe care le-ai produs pe aceasta arie, sa nu crezi ca userii au uitat de ele, sau moderatorii sau SM .Nu se face asa ceva, intelege odata pt totdeauna.La moderatind team, in jos la forum e trecut numele tau, chiar daca nu esti moderator cu toate drepturile, AI DREPTURI DE MODERARE, asta implica luarea unei atitudini fata de useri, colegi , etc, lucru pe care tu nu il faci

LE:Te-as ruga sa citesti regulamentul, dar imi e jena sa zic asta unui moderator, ca banuiesc ca il stie

Edited by aiptek, 18 May 2008 - 06:59.


#22
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
:) Finally! Deci nu sunt singurul care crede ca aria Auto s-a transformat intr-un "Renault/Dacia uber alles". Indiferent ca e vorba de Auto News, Just Cars, Jurnal de Bord, Versus, Sfaturi Cumparare, maximus e prezent. Ceea ce nu-i un lucru rau, insa prezenta lui se face simtita mai ales prin off-topic si provocari. Parerea mea e ca inca nu a inteles, un MODERATOR trebuie sa MODEREZE, nu sa arunce cu rahat asupra unor marci "potrivnice" si sa le ridice pe altele in slavi. Mai ales tinand cont de experienta lui cu acele masini, adica 0.
Desi Seat nu ma incalzeste in nici un fel ca marca, am incercat pe Auto News - Noua Ibiza sa inteleg cum poate da un moderator verdicte asupra unei masini care nici n-a aparut la noi. Adica da-o-n..., te uiti la poze si decretezi ca are interior jalnic, ca ergonomia e nu stiu cum, ca motoarele is alea vechi... Desi am incercat sa conversez, n-am avut cu cine, domnul moderator venind cu afirmatii gen: "ai ochi sa vezi si creier sa procesezi", "nu o mai tine atata cu batman batman ca e cum spun eu" si altele. Pentru documentare se poate bineinteles studia topicul mentionat.
Asta ar fi doar ultima interactiune cu 'rmr', mai sunt si altele, dar cred ca toata lumea stie de "kaveo", "tigaie turco-coreana", "jaf", "caruta de masina" si altele. Toate adresate de acest moderator unor masini in care nici n-a pus piciorul, ca sa nu mai vorbim de condus...
Noi il stim, ne-am obisnuit, insa sunt forumisti mai noi, care nu stiu ce-i poate capul. Si care se vor lasa convinsi usor de de cele 35.000+ de posturi pe care le are, si chiar vor crede ca posturile lui reprezinta adevarul absolut. Indiferent ca sunt off-topic, adica postate la sfaturi de cumparare unde omul zice clar "fara dacia" sau "fara renault", sau ca sunt la Auto News / Just Cars, unde isi da cu parerea despre masini pe care nu le-a condus vreodata. Cum naiba sa recomanzi atat de infocat o masina/marca, daca toata experienta ta cu ele se rezuma la reviste, google si citate de pe daciaclub.ro sau reno.ro?

#23
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006

View Postspe, on May 18 2008, 08:38, said:

:) Finally! Deci nu sunt singurul care crede ca aria Auto s-a transformat intr-un "Renault/Dacia uber alles".
Nu deloc nu esti singurul, doar ca eu personal am avut alta reactie. Mi-am pierdut interesul.

De mai bine de o saptamana nu am mai postat pe-aici, si daca stau sa ma gandesc ...
parca au mai disparut si altii de pe scena... nu stiu, o fi bine? o fi rau?  -_-

#24
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Problema lui Maximus este ca el are experienta 0 in domeniul auto, iar cand zic experienta ma refer efectiv la ce inseamna o masina.El nu poseda masina si nici nu conduce o masina, sunt si eu curios de unde profesionalism?Cum poate sa isi impuna parerile ca bordul X este mai ergonomic decat bordul Y cand el nu foloseste asa ceva?Mi se pare utopic ca o persoana care are peste 36.000 de posturi sa aduca niciun aport tehnic unui forum auto.Nu mi se pare normal ca un afon tehnic sa modereze o arie care tocmai de acest lucru este conturata.

Combaterile si atacurile pe care el le face asupra altor marci sunt de genul " a mea e mai mare" si incearca sa ne dovedeasca ce super firma este Renault cu Dacia.Batjocura noastra provine tocmai de la acest personaj obsedat de Renault&CO.Eu tot nu inteleg cum poate cineva sa sutinta un brand de masina cand eu nu a condus nici una(0, nada, canci) Renault? Cum poate el sa recomanda oricand, oricui un Renault cand el nu a detinut asa ceva?Mi se pare manie curata, iar faptul ca din febroaeie si pana acum a mai postat 3800 de mesaje, adica cu mult mai mult decat un user normal in 2-3 ani, avand in vedere ca face acest lucru pe inca 6-7 forumuri, imi ridica mari semne de intrebare:omul acesta are cateva probleme la mansarda.

Jignirie gratuite aduse posesorilor de orice marca in afara de Renault sunt menite sa inlature acesti membrii de pe Softpedia?Ce sa inteleaga un om cu un Hyundai de exemplu?Ca nu are ce cauta pe aici cu o tigaie turco-coreana? Ca Maximus ii ureaza sa moara?Mi se pare de-a dreptul jignitor acest lucru, numai faptul ca am cunostiinte, oameni decenti ce au masini din grupul Hyundai si imi crapa obrazul de rusine cand citesc ce scrie acest personaj in batjocura.

In fine, Maximus este responsabil pentru degenerarea acestui forum, pentru batjocura la adresa Dacia&Renault si la scarba generala pe care o provoaca majoritaii acestui forum.

Parerea mea este ca acest personaj NU merita sa fie moderator pentru ca nu are capacitatea de a intelege obligativitatile acestui privilegiu.


@RamboX E mai singur decat iti poti inchipuii, iar faptul ca si tu faci "pipi" cu Clio3 pe orice alta masina spune multe despre "idealul" vostru.

Edited by Tom_Cat, 18 May 2008 - 08:30.


#25
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

RamboX, on May 18 2008, 09:07, said:


Daca ai ceva de spus, spune, dar gargara politicieneasca nu avem nevoie, nu sintem in campanie electorala.

Edited by MAK, 18 May 2008 - 08:27.


#26
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
Subscriu si eu la acest manifest....let call it anti rmr. Nu am nimic de impartit cu maximus, de fapt nu am nimic de impartit cu nimeni pe aici. Dar omul nu are, in opinia mea, competenta necesara functiei de moderator pe o arie auto, arie care ii este destul de straina in materie de experienta personala. In plus, incapatanarea lui nu are limite, cand e vorba de Renault-Dacia. Pot intelege afinitatile cuiva pentru o marca, dar nu pot intelege exclusivitatea si subiectivismul in a promova aceasta marca in fata oricaror alte alternative propuse...la care gaseste foarte usor "dezavantaje majore" :). In plus, combate cu idei extrem de fixe si de putine, lucru pe care l-am intalnit si in aria de politica...ceea ce deduce ca asta este stilul si capacitatea lui. Eu propun "retrogradarea" lui, la statutul de simplu user.

#27
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004
ca sa o scurtam, nu pot decit sa fiu de acord cu cei de mai sus

#28
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Ma bag si eu in seama, cica am administrat/moderat pe destule forumuri pana acu... Parerea mea, un user care posteaza incitand la scandal, care nu stie sa aplaneze un conflict printr-o discutie civilizata/argumentata, care cauta "sange" (warnuri, suspenduri, etc), NU are ce sa caute sa fie moderator pe un forum. Oare chiar cuvantul moderator de la ce o veni? Cumva de la moderat/moderatie?

Ca e vorba de masini, delfini sau fotbal, putin conteaza. Conteaza atitudinea, ca moderator.

#29
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Maximus, lasa istericalele tip ( cuvintele tale ), batman, batman, daca ai ceva de spus, spune.
De istericalele tale si de placa aia veche de tot o pui, ne-am saturat.

Edited by MAK, 18 May 2008 - 08:57.


#30
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Am citit rugaminte lui selbulus insa tin sa aduc acest comentariu : se pare ca domnul Goe nu numai ca nu respecta membrii, dar vad acum ca desi i se aduc aceste evidente mostre de proasta administrare(si nu numai) el continua prin jignirea moderatorilor?Mai Romaximurso cred ca ai uitat ca de abia ti-au dat tuleile in barba?Cred ca nu iti dai seama ca esti un zero barat din punctul de vedere al automobilismului?Ce faci tu se cheama lectura si este perfecta pentru Litere nu pentru o arie dedicata auto.

Atata nesimtire nu am vazut, dar pentru un om care traieste pe forumuri, altfel nu imi explic numarul imens de post-uri pe atatea forumuri.
Oricum putem sa scriem pana dimineata despre abuzurile si maniile lui Romaximurso, insa punctul esential al cestui topic este aducerea la normal a Pasiunii noastea Comune, Auto.

Capul lui Romaximurso vrem? (ca tot suntem prosti, dar multi , nu Maxi?)

@Maxi, puiule, cred ca acum discutam despre altceva, nu crezi?Sau poate ca trebuie sa imi fac 1000 de poze cu ea si sa ii sfatuiesc pe toti sa isi cumpere?

Edited by Tom_Cat, 18 May 2008 - 08:58.


#31
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006
sunt tare curios sa stiu de ce romax a fost atat de ofuscat de topicul in care era vorba de experienta userilor SP in domeniul auto (proiectare auto, R.M. etc)! se pare ca tot el l-a inchis...

#32
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View PostTyby, on May 17 2008, 23:20, said:

Cine face chat pe topicul asta primeste pauza pana maine seara, din motive obiective. INCLUSIV Maximilian! .
ORICE post off-topic de aici va fi sters fara a fi anuntata aceasta actiune inainte sau dupa consumarea ei. Decizia ne va apartine SeMeilor si Moderatorilor prezenti in / in jurul discutiei.

Tin sa va aduc aminte cele scrise mai sus.

#33
ozrind

ozrind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 02.12.2006
Eu am o teorie, poate e gresita/tampita dar am sa o expun totusi.
       Acesta este un forum privat, detinut de cateva persoane care urmaresc printre altele si un profit iar maximus creaza trafic care aduce profit, atfel nu-mi explic de ce este lasat sa-si faca de cap pe aici. Pacat insa ca aria devine o discutie de tipul celor din parcarea de dupa blocuri.
       Eu asa as vedea lucrurile, daca maximus doreste asa mult sa se implice trup si suflet in discutii ar trebuii sa nu fie moderator (apare conflict de interese) si apoi ceilalti moderatori ar avea grija ca lucrurile sa fiu cat de cat normale. Eu cel putin evit in a discuta cu maximus, consider ca nu are rost.

PS: Acelasi lucru cu Basarab, vine, arunca un post, de multe ori destul de jignitor, si dispare, apoi lumea discuta mult si bine despre asta, noroc ca Basarab nu are asa mult timp liber si oricum bulti considera ca e doar un script pe aria auto :)

#34
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Subscriu la parerea generala pe care maximus si Basarab o creaza.
Moderatorii cred ca ar trebui sa-si puna altfel problema: ce beneficii aduc forumului si comunitatii cei doi?

#35
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

View Postozrind, on May 18 2008, 10:03, said:

...
       Eu asa as vedea lucrurile, daca maximus doreste asa mult sa se implice trup si suflet in discutii ar trebui sa nu fie moderator (apare conflict de interese) si apoi ceilalti moderatori ar avea grija ca lucrurile sa fie cat de cat normale.
...

Corect. Asa ar putea continua cu link serus.ro si texte despre suprematia dpdv fiabilitate/costuri/aspect/etc Renault in fata oricarei alte marci, DAR din postura de membru simplu, astfel incat sa i se poata da warn/suspend pentru off-topic. Ca inteleg ca un moderator nu ii poate da warn unui alt moderator.

Revin si eu cu intrebarea: de la ce vine bre cuvantul moderator? De la flame, de la off-topic, de la "pipi pe alte masini"? Nici nu vreau sa ma gandesc ce repede s-ar duce la vale aria Auto daca s-ar apuca si MAK sa propovaduiasca VW si Fiat ca expresia suprema a fiabilitatii, sau Marius sa bage Nissan pe gat oricarui forumist care posteaza la Sfaturi cumparare, ori @aiptek sa-si puna Matizul sa faca pipi pe alte masini, sau @turbo_trabannt sa ne ucida cu postari despre Accentul lui peste tot...

Edited by spe, 18 May 2008 - 09:18.


#36
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
urmaresc aria "auto" de vreo 2 luni, de cand am hotarat sa-mi iau o masina. multe topicuri sunt interesante/utile si as fi vrut sa pun si eu intrebari, etc. totusi n-am facut-o fiindca incet-incet am vazut "cu ce se mananca" aria Auto. ideile fixe din partea unui user (moderator in cazul de fata) nu fac decat rau. asa ca am renuntat sa postez, sa zic/intreb ceva de masina pe care am luat-o de vreo luna. pur si simplu nu-mi place atmosfera, prefer sa postez intrebarile mele pe alte forumuri auto.

ps: sa mai zic ce masina mi-am luat: Megane.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate