Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

Romaximusro. lipsa de impartialitate si abuzuri. Vederi partinitoare incompatibile cu statutul de moderator.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
107 replies to this topic

#55
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
BUN topic...mai vrem si capul lui motoc (basarab) si pe forum va curge LAPTE si MIERE ! :naughty:

#56
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Maxime, renunta nene la postul de moderator pt o luna, intra in randul userilor normali.
O sa le dai satisfactie tuturor.La sfarsit, vei fi rugat sa-ti reiei postul (...)
Oricum, e bine ca semnalezi ca cineva se cam lauda cu diverse masini pe care nu le are.
Barem tu nu faci asa ceva... :confuzzled:

Quote

mai vrem si capul lui motoc (basarab) si pe forum va curge LAPTE si MIERE
Ce-aveti nene cu Basarab, ca e mic copil... :lol:  :lol:
Vezi ca Motoc e maximus...

Edited by sanddy1964, 18 May 2008 - 14:28.


#57
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006

 sanddy1964, on May 18 2008, 16:25, said:

Oricum, e bine ca semnalezi ca cineva se cam lauda cu diverse masini pe care nu le are.
Barem tu nu faci asa ceva... :confuzzled:
Sigur ca nu face asa ceva. El lauda masini pe care nu le are, nu le conduce si nu le intretine si in plus, critica masini pe care nu si le poate permite, nu le are si nu le conduce. Ce mare diferenta este intre ei?

#58
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006
Am si eu ceva de zis.......

First, daca tot e topic in care teoretic se "strang semnaturi" impotriva lu' maximus, de ce posteaza maximus in el, de ce i se raspunde si de ce nu se discuta obiectiv?
Parerea mea despre subiectul rascoalei (abuzuri si alte chestii de ale lu' maximus) este ca........ well, pe mine unul ma deranjeaza ca orice discutie care macar pare interesanta este distrusa (si de cele mai multe ori si inchisa) SI de faptul ca se face MULT spam aiurea, probabil in cautarea de multe posturi in unele cazuri si in altele de a face reclama (semnatura cu litere mari si shiny). Ca sa fiu punctual pentru ultima parte, DA, nene, ma enerveaza la culme useri de genul maximus, crysty120981143714, d4m4g3 si parca mai erau cativa care posteaza in TOATE topicurile zilnice numai sa faca posturi (1- maximus nu mai posteaza in topicurile cu poze, el posteaza all over ; 2- daca ar posta ceva interesant nu m-ar mai deranja dar asa, sa vad cine stie ce rahat de masina in "masina zilei" e prea de tot, e foarte deranjant ca softpedia incurajeaza spam posting-ul).
Pe final, eu unul am ajuns sa postez doar in cateva topicuri si cand simt nevoia sa impartasesc o informatie cu alt user si topicul s-a transformat in cocina, ii dau pm. "Ghei", as zice, dar asta e, ne adaptam la vremuri.

Hai, noroc si spor in bransa!

#59
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006
problema se poate rezolva intr-un singur fel: SA NU MAI POSTEZE NIMENI PE ARIA AUTO PANA NU DISPARE NEA' MAX!

#60
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Tinand cont ca maximus a fost dat afara de pe toate forumurile auto(pe un forum chiar a fost nevoie de vot :)) )cunoscute de pe la noi sunt curios cat o sa mai dureze pana cand o sa se ia o decizie asemanatoare si aici :D

Edited by Alexutz_C, 18 May 2008 - 14:59.


#61
ozrind

ozrind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 02.12.2006
Pe mine ma mira, doar putin,  atitudinea celor care pot decide in cazul asta.

#62
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Ma asteptam barem in al 12-lea ceas, maximus sa-si recunoasca greselile, sa spuna ca toata lumea are dreptate si el si restul comunitatii.
El ca agaseaza pe toata lumea si restul ca-l agaseaza pe el.
Ma asteptam barem la atit din partea lui, nu ma asteptam sa-si recunoasca vina total.
Dar nu, el merge inainte sfidand pe toata lumea.

Pina cand administratia va hotari ce va face cu Maximus privind aceasta arie, de la mine are suspend doua saptamini pentru :
-Offtopic pe toata aria.
-Flame pe toata aria
-Pur si simplu distrugerea Ariei  Auto, prin offtopicul dus pe orice topic, prin enervarea userilor, prin informatia de proasta calitate adusa Arie Auto, prin izgonirea userilor.
-Pt bataia de joc adusa colegilor de moderare, in loc sa ne ocupam de lucruri serioase, ne pierdem timpul pt a sterge offtopicul, pt a rezolva reporturi, care in mod normal nu ar trebui sa existe.

Stiu ca este putin, dar  eu atit pot sa fac.
Cel putin avem la dispozitie doua saptamini in care sa putem curata aria si sa se mai linisteasca spiritele.
Imi pare rau pt userii care au luat suspend nevinovati, eu unul nu pot sa le scot suspendul, am sa vorbesc cu SM pt a remedia ( a se face dreptate ) si in privinta asta.

Edited by MAK, 18 May 2008 - 15:51.


#63
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Eu n-am nimic cu userul RMR, din partea mea poate sa ridice in slavi renault/logan cat vrea, e treaba lui si e dreptul lui sa faca asta... ca nu ma omor dupa stilul asta, e alta poveste. In schimb, nu mi se pare deloc normal ca un user cu opinii radicale sa aiba drepturi de moderator. E la mintea cocosului ca incearca sa isi traga "dreptatea" de partea lui, moderand aiurea.

Fara suparare, e ca si cum ai pune un fanatic crestin/musulman sa modereze un forum despre razboi si pace... Sau pe unu din galeria ultras a lu' dinamo sa modereze un forum despre liga 1  :naughty:

Si totusi, si Monitox si Courage stiu ca mai posteaza pe aria auto... oare pe ei nu-i deranjeaza? Intreb si eu...

#64
ozrind

ozrind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 02.12.2006
Nu Mak, nu este putin. Tu ca si moderator stii bine ce s-a discutat si cum s-a discutat si daca ai ajuns la concluzia asta si ai luat masurile astea atunci arata destul de bine care este adevarul.

#65
danut21

danut21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 30.12.2007

 MAK, on May 18 2008, 15:43, said:

Pina cand administratia va hotari ce va face cu Maximus privind aceasta arie, de la mine are suspend doua saptamini pentru :


pe undeva nu e bine. in primul rand pt ca administratia nu a hotart nimic asa ca ce ai facut e unilateral. al doilea rand ai trecut direct la suspend fara warn. Cei drept maxi mai bate campii uneori (intr'un topic batea campii despre airbagurile unei masini cum cas mai moi, mai multe, mai albe, ca nu sunt :huh:  irelevant atunci) dar asta se poate rezolva mai amiabil...
Cred ca se poate rezolva mai simplu: Adica sa restrictionezi la un reply pe topic pentru un timp anume si o sa scrie totul mai concentrat sa vedem daca merge

Edited by danut21, 18 May 2008 - 18:28.


#66
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Pai timp de 2 saptamani cine va mai recomanda Renault-uri sau Golanuri pe Sfaturi cumparare auto?  :lol:
Timp de 2 saptamani vor scadea vanzarile Renault cu cel putin 60%.

#67
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Hai sa spun si eu ceva. Am fost "prieten" cu maximus si ne-am disputat intaietatea pt accent vs Logan. dar mi s-a luat de mult. l-am lasat in pace. insa in ultima saptamana a sarit calul prea de tot. fa mai maximuse si tu un test drive cu un Mercedes (daca te lasa) si dupa aia mai vedem daca mai vorbesti de logan.
pe bune, ne-ai zapacit pe toti, desi tu esti afonul...

#68
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 ozrind, on May 18 2008, 16:54, said:

Nu Mak, nu este putin. Tu ca si moderator stii bine ce s-a discutat si cum s-a discutat si daca ai ajuns la concluzia asta si ai luat masurile astea atunci arata destul de bine care este adevarul.

Putin ca sanctiune. In acelasi timp cu aparitia topicului asta in alt colt al forumului imi exprimam cam aceleasi nemultumiri si eu. :) Sustin mazilirea.

#69
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007
Eu nu sunt de acord cu suspendarea lui rmr, atat timp cat exista si altii care au facut abuzuri, dar au scapat nepedepsiti...

In cazul rmr, propun sa fie suspendat si cel care l-a fact moderator, asa e normal intr-o comunitate democratica.

Oricum, stie toata lumea ca actul asta e o vendetta, pentru ca nu va convine faptul ca el are o idee fixa cu Logan...
daca il suspendati pentru faptele lui, intelegeam, dar asa nu.

Cine l-a pus moderator, are curajul sa-si asume raspunderea ?
Sau va veni cu scuze infantile, gen "n-am stiut ca va fi asa" ?

#70
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001

 Scumpicuta, on May 18 2008, 20:00, said:

Eu nu sunt de acord cu suspendarea lui rmr, atat timp cat exista si altii care au facut abuzuri, dar au scapat nepedepsiti...

In cazul rmr, propun sa fie suspendat si cel care l-a fact moderator, asa e normal intr-o comunitate democratica.

Oricum, stie toata lumea ca actul asta e o vendetta, pentru ca nu va convine faptul ca el are o idee fixa cu Logan...
daca il suspendati pentru faptele lui, intelegeam, dar asa nu.

Cine l-a pus moderator, are curajul sa-si asume raspunderea ?
Sau va veni cu scuze infantile, gen "n-am stiut ca va fi asa" ?

De ce e greu sa intelegeti ca aici nu e democratie votanta. Oricum, o sa-l informez pe Courage - cu prima ocazie - ca se doreste suspendarea sa.

Si NU, nu e vorba de vendetta, si nu are legatura cu ideea fixa cu Loganul.

Si DA, cine l-a pus moderator are curajul sa-si asume raspunderea. Ca nu este nevoit sa o faca - asta e cu totul alta poveste.

#71
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

 Scumpicuta, on May 18 2008, 20:00, said:

Eu nu sunt de acord cu suspendarea lui rmr, atat timp cat exista si altii care au facut abuzuri, dar au scapat nepedepsiti...

In cazul rmr, propun sa fie suspendat si cel care l-a fact moderator, asa e normal intr-o comunitate democratica.

Oricum, stie toata lumea ca actul asta e o vendetta, pentru ca nu va convine faptul ca el are o idee fixa cu Logan...
daca il suspendati pentru faptele lui, intelegeam, dar asa nu.

Cine l-a pus moderator, are curajul sa-si asume raspunderea ?
Sau va veni cu scuze infantile, gen "n-am stiut ca va fi asa" ?

Mare e gradina...
Acuma serios, de unde scoti chestiile astea?  :death:
Cine a zis ca toti trebuie pedepsiti? Ca in societate, nu ii poti pedepsi pe toti. Dai un exemplu, mai bagi pe cativa la puscarie, politia lucreaza tot timpul, niciun hot nu spune ca pe el de ce il baga si pe altii nu?
Pai cine si-a asumat raspunderea pentru atata ceausism?

Edited by El-Vis, 18 May 2008 - 19:18.


#72
suiemihai

suiemihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 25.02.2005
nu imi vine sa cred ca dupa 3 ani de cand si-a luat avant acest user 'romaximusro' pe Softpedia si a inceput cu aberatiile se iau masuri.
dupa ce acum 3 ani topicul lui cu Dacia Logan m-a amuzat cel mai tare, dupa ce am incetat sa mai postez si parerile alea putine pe care le aveam din cauza evitarii unor raspunsuri 'dure' promit ca daca se face ordine aici sa postez si eu mai mult.
iar faptul ca el a ajuns moderator pe o arie auto, pe Softpedia, cred ca este o miscare de marketing dupa cum zicea cineva mai sus.
in concluzie, sustin si eu aceasta miscare initiata de 'sebulbus' si doresc a se face ordine si a evita parerile neavizate pe acest forum.
v-am salutat cu respect,
mihai

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate