Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

bursa, actiuni, tranzactii

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bogdan_iasi

bogdan_iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 22.02.2007
Pot spune ca sunt profan d.p.d.v. al bursei. Am colegi de serivici (economisti de profesie) care joaca la bursa. In ce consta sa joci la bursa, de unde cumperi si cum tranzactionezi, riscuri?
Exista informatii pe aceste teme ? Singurele informatii pe care le-am gasit pe net http://bvb.ro/Invest...estorGuide.aspx

#2
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007
vezi ca este un topic mare cu bursa, uitate acolo. daca mai ai nelamuriri, posteaza tot pe acel topic ;)

#3
stefrnd

stefrnd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.10.2006

View Postbogdan_iasi, on May 9 2008, 12:00, said:

Pot spune ca sunt profan d.p.d.v. al bursei. Am colegi de serivici (economisti de profesie) care joaca la bursa. In ce consta sa joci la bursa, de unde cumperi si cum tranzactionezi, riscuri?
Exista informatii pe aceste teme ? Singurele informatii pe care le-am gasit pe net http://bvb.ro/Invest...estorGuide.aspx

Jocul la bursa presupune cel putin urmatoarele:
- partea de "educatie", care se obtine cu timpul, in general poti sa iei 3-4 ani in considerare. daca u intelegi ce faci, e ca la ruleta si ai toate sansele
- banii necesari pe care esti dispus sa-i risti/pierzi

Succes!

#4
SCristina

SCristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.06.2008
Eu am participat recent la un semninar organizat de o firma de brokeraj pe bursa, KD Capital Management. Seminarul a fost gratuit. Nu stiu cum au ajuns la mine. Se pare ca sunt destul de orientati catre tineri si accepta si sume mai mici de investitii. Mi s-a parut destul de practic seminarul, in comparatie cu o carte.

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,062
  • Înscris: 24.02.2006

View PostSCristina, on Jun 6 2008, 17:25, said:

Eu am participat recent la un semninar organizat de o firma de brokeraj pe bursa, KD Capital Management. Seminarul a fost gratuit. Nu stiu cum au ajuns la mine. Se pare ca sunt destul de orientati catre tineri si accepta si sume mai mici de investitii. Mi s-a parut destul de practic seminarul, in comparatie cu o carte.


poate au ajuns la tine uitandu-se cine au conturi de investitii al ei.... http://forum.softped...m...t&p=4697206

#6
SCristina

SCristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.06.2008
contul l-am facut dupa c am participat la seminarul ala ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate