Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 datasheet crawling

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 

hyundai i10 opinii

- - - - -
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#55
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postmuscarul, on May 8 2008, 09:41, said:

Romaximus,
Cum zici tu:)
Te respect pentru infocarea cu care aperi loganul, care in opinia mea nu e o masina rea. Aveam in vedere un Logan, dar am prea multe credite ca sa pot sa mai iau unul, asa ca am optat pentru un matiz SH. Daca as fi avut bani, as fi luat logan, desi nu fug de ideea SH. Si MCV-ul chiar arata a masina, dar acuma nu e locul aici de discutii din astea.
Revenind la i10 vs Sandero, fii sigur ca i10-le va fi un concurent destul de serios, pentru ca e adresata aproximativ aceleiasi piete. Si romanu' vrea masina cat mai dotata...


k. oricum in privinta costurilor de exploatare cred ca am dreptate. in privinta celorlalte aspecte nu stiu, vom vedea preturile insa daca ma uit in urma la preturile de la logan sunt sanse destul de mari sa fie cum zic eu. Anyway sa stapanesti masina sanatos

#56
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

View Postvarol_gean, on May 8 2008, 09:32, said:

spe da mi-am luat un i10, dar imi vine saptamana viitoare. Promit ca o sa fac un Jurnal de Bord.
...

Multumesc de raspuns. Chiar astept cu interes impresiile tale.


@muscarul  De acord cu parerea despre MCV, si mie imi place cum arata.

#57
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Majoritatea reprezentantelor Dacia sunt si reprezentante Renault si te asigur ca nu e mizerie. Sa inteleg ca dupa ce schimbi 2-3 casete de directie devii cunoscator si nu mai apreciezi munca mecanicilor ci curatenia din service ca devine un fel de a doua casa. :lol: Apropo de spagi, la Honda daca te duci la revizie fara 50 de lei spaga aproape ca nu-ti scurg uleiul din baie inainte sa-l puna pe ala nou ca nu de alta dar intra altul care poate lasa ceva, iar la Dacia merge lejer si fara spaga, cine lasa daca a fost multumit de munca si vrea "sa lase loc de buna-ziua".
P.S. Suze de offtopic, dar am ajuns la limita rabdarii cu cunoscatorii care vorbesc depre orice altceva decat i10. On topic, masina e clar o alegere pentru cei care vor o masina mica si care sa consume putin. Cam inaltuta, insa i se iarta totul la pretul pe care il are.

#58
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
filipxxx - de acord cu tine.
i10 este astazi ceea ce reprezenta matizul in 1998, daca echivalam cu dezvoltarea pietei auto.
Tot respectul pentru i10. Abia astept jurnalul de bord :)

#59
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cum arata i10 in realitate. bara fata nu e vopsita, se pare ca nu le-a ajuns vopseaua :) sursa hyundaiclub.ro si din cate se pare asta nu e primul nivel de echipare..

Attached File  IMG_0036.jpg   1.86MB   135 downloads

#60
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
tipa face parte din dotarea standard, sau e dotare optionala? :)

#61
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
Deci tocmai ce am vorbit la reprezentanta: i10 nu vin cu barile vopsite, asa e toate cica. Tre' sa le facem reclamatie, ca in pliante apare vopsita.

#62
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
aha deci nici aia de pe spate nu e vopsita

#63
zapacitu

zapacitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 23.09.2005
Din punctul meu de vedere , faptul ca vine cu barele nevopsite e un mare plus.

In Romania e un cosmar sa ai barele vopsite.Le prefer pe cele negre oricind.As fi vrut sa am optiunea de alegere la masina mea, dar nu am avut.Si asa, mor de draci de cite ori gasesc cite o julitura pe bara vopsita.Si mi-e groaza sa ajung cu ea in service.Asa ca e foarte bine ca are barele nevopsite.

#64
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
nu e adevarat. marele expert a decretat (de pe bancheta din spate): e un defect de neconceput!

#65
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
asa e mai uko :) cand e la Hyundai orice defect devine un plus :lol:

#66
pirce

pirce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.02.2008

View Postromaximusro, on May 8 2008, 09:59, said:

asa e mai uko :) cand e la Hyundai orice defect devine un plus :lol:


Fugi mai de aici si bate campii in alta parte. Chiar nu poti sa te opresti din laudat cazanu? daca nu fa si tu un topic separat....doar cu laude. postezi cate un mesaj pe zi si e ok...il umpli.

ON topic.

I 10 mi se pare corecta pt banii aia. Nu am apucat sa ma urc in ea sa vad cum e, dar am vazut in trafic si pare ok.

Edited by pirce, 08 May 2008 - 10:10.


#67
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
SI eu am la matiz barele negre, si apreciez acest lucru. In aglomeratia de azi, de o gramada de ori se intampla sa iti mai atinga cate un destept barile...

#68
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
D-aia exista mustatile alea negre pe care le vezi pe barele unor masini cu pretentii.

Attached Files



#69
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
Da mai, da i10 nu e o masina cu pretentii, e o masina ieftina :)

#70
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Nu stiu cum sa-ti spun, dar in productia de serie vopsitul de bare se traduce de obicei in foarte putini euro/bucata. Aproape ca m-as hazarda sa zic centi.

#71
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
Te cred.
Una peste alta, asa ne-o aduce, asa o luam. Care o luam :).
Mai, mie imi face impresie tare buna masina asta, cat ca am 1,86 si 110 kile, imi place. Imi plac masinile mici, nevastamea e mignona, ce sa mai zic :))

#72
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006
Off-Topic:

Mai Maximuse, cand o sa vrei sa pricepi si sa nu te mai bagi in discutii aiurea???
De ce nu vrei sa recunosti, macar in gandul tau, ca loganul este mult sub orice model de Hyundai? Tot bati apa in pioa cu nenorocitele alea de casete de directie si cu amortizoarele spate! Ok, au fost aceste 2 defecte, dar CATE defecte are dacia? Am putea insira pagini intregi despre alea, PAGINI nene! La fel faceai si cu matizul, sustineai ca este o masina nefiabila si pui o poza cu un rahatel de plastic care a iesit de la locul lui!

Te-ai urcat in I30? Ai vazut ce interior are masina aia? Ai vazut ce materiale sunt folosite(nu plasticul ala ordinar din logan)? Las-o naibii de treaba. Eu pana acum nu am auzit de Hyundai-uri de orice fel care sa iasa de pe drum ca au pierdut directia, dar de loganuri cu bielete de directie(sau ce dracu se rupea la ele) am auzit. Am si vazut unul cu rotile strambe, de ziceai ca e plug!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate