Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

hyundai i10 opinii

- - - - -
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#37
andrei_r

andrei_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 07.03.2006

 romaximusro, on May 7 2008, 21:34, said:

no shit. oare la euroncap il vor testa sau vor da skip asa cum au facut cu accentul? :rolleyes: (bineinteles semn al unei structuri de rezistenta fin studiate dpdv al sigurantei pasive)
Pai ce? Sandero l-au testat? Si ce treaba are NCAP-ul cu astea? Omu ala zicea de niste dotari la un pret X tu ai zis ca Sandero poate va veni cu mai mult si eu ti-am spus cu ce mai mult! Care-i problema? Ce are una cu alta? Eu cred ca ti se rupe filmul cam des si schimbi subiectul aiurea!

@varol_gean - Sa ai parte de ea si sa te duca unde vrei tu  :OK:

Edited by andrei_r, 07 May 2008 - 21:49.


#38
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,433
  • Înscris: 08.12.2006
Oricum interiorul este foarte fain realizat, sincer, cel putin din poze.

Edited by closchkutza, 07 May 2008 - 21:51.


#39
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 andrei_r, on May 7 2008, 21:49, said:

Pai ce? Sandero l-au testat? Si ce treaba are NCAP-ul cu astea? Omu ala zicea de niste dotari la un pret X tu ai zis ca Sandero poate va veni cu mai mult si eu ti-am spus cu ce mai mult! Care-i problema? Ce are una cu alta? Eu cred ca ti se rupe filmul cam des si schimbi subiectul aiurea!

@varol_gean - Sa ai parte de ea si sa te duca unde vrei tu  :OK:

alea mai multe inseamna si siguranta pasiva domnul meu. domeniu in care Hyundai a dat skip la masinile facute prin anumite tari :lol: bineinteles pe motive absolut intemeiate, doar.. aia de la hyundai merg pe incredere nu? :lol: pana una alta , sandero-ul sigur va fi testat si va primi probabil 4 stele euroncap. Si va avea si avantajul clasei superioare dpdv al greutatii probabil. Deci.. naspa pt hyundai. Sa mai zic si de preturile infioratoare pe care le practica hyundai in service-uri?

#40
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003

 andrei_r, on May 7 2008, 21:57, said:

Sincer iti spun, va oferi mai mult spatiu.. si atat!

Vorba lui Picard: Space... the final frontier. Mare om si cheliosu' asta :)


Una peste alta, noi comparam cu matizul pentru ca pe asta il avem la indemana. Mi se pare normal ca o masina conceputa pentru anul 2008 sa fie superioara uneia concepute in 1998. La fel cum mi se pare cam aiurea sa compari I10-le cu Sandero. De ce? Pai sandero e - deocamdata - poveste, in sensul ca nu stim exact un pret, dotari etc. Am vazut si eu poze cu sandero, dar stiti voi... altcumva e sa il vezi si sa il simti live.
Pana atunci, i10 are toata stima si consideratia mea. Si intre noi fie vorba, la acelasi pret, cred ca i10 ofera mai mult decat va oferi sandero. Nu stiu, da am io asa o presimtire :)

#41
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
mai.... hmmm    uite aici sa intelegi si tu ca o masina indiferent de tara in care e facuta, se bazeaza pe o schita. Pe un departament de proiectare. si se respecta in toate colturile lumii aceleasi cote si materiale.
alege siguranta si vezi ce scrie acolo despre i10...
preturile infioratoare sunt privite din punctul de vedere al "studentilor"... altfel e acelasi cu toate celelalte straine din tara...

Edited by xtremdriving, 08 May 2008 - 07:55.


#42
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

 varol_gean, on May 7 2008, 21:07, said:

poate...dar eu cel putin sunt obligat sa cumpar masina acum din considerente personale...iar la banii pe care ii am sper sa fac o afacere buna...sa vedem... :)

Ti-ai luat sau iti iei i10? Te asteptam la Jurnal de Bord cu impresii daca da.

#43
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 xtremdriving, on May 8 2008, 07:53, said:

mai.... hmmm    uite aici sa intelegi si tu ca o masina indiferent de tara in care e facuta, se bazeaza pe o schita. Pe un departament de proiectare. si se respecta in toate colturile lumii aceleasi cote si materiale.
alege siguranta si vezi ce scrie acolo despre i10...
preturile infioratoare sunt privite din punctul de vedere al "studentilor"... altfel e acelasi cu toate celelalte straine din tara...


ce scrie acolo nu valoreaza 2 lei vechi atata timp cat nu e certificat de euroncap :) cat despre preturi, concurand cu matizul asa-i ca masina asta se adreseaza alora ce au miliarde de lei in cont? :lol: astfel incat sa nu conteze preturile infioratoare din service-urile hyundai?

#44
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 romaximusro, on May 8 2008, 09:03, said:

ce scrie acolo nu valoreaza 2 lei vechi atata timp cat nu e certificat de euroncap :) cat despre preturi, concurand cu matizul asa-i ca masina asta se adreseaza alora ce au miliarde de lei in cont? :lol: astfel incat sa nu conteze preturile infioratoare din service-urile hyundai?
repet, infioratoare sunt pentru tine (daca le vezi asa). sunt aceleasi cu rino (sau chiar mai mici), sau altele straine. unde o placuta de frana tine cat viata unui Logan. prefee bun si acceptabil decat ieftin si prost. tu ce preferi maximuse? ieftin si prost, nu? pai vezi ca vin acum la concurenta chinezariile. e acelasi lucru.
oricum, ai deturnat toate topicurile de la discutii....cred ca te roade ceva. nu suporti sa vezi ca mai exista si altceva in afara de logan. parerea mea e ca trebuie sa "te interzica " oamenii cateva saptamani sa iti mai revii. nu ti-au dat salariul aia de la mioveni? sau ti-au promis o majorare? :lol:

#45
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 xtremdriving, on May 8 2008, 09:13, said:

repet, infioratoare sunt pentru tine (daca le vezi asa). sunt aceleasi cu rino (sau chiar mai mici), sau altele straine. unde o placuta de frana tine cat viata unui Logan. prefee bun si acceptabil decat ieftin si prost. tu ce preferi maximuse? ieftin si prost, nu? pai vezi ca vin acum la concurenta chinezariile. e acelasi lucru.
oricum, ai deturnat toate topicurile de la discutii....cred ca te roade ceva. nu suporti sa vezi ca mai exista si altceva in afara de logan. parerea mea e ca trebuie sa "te interzica " oamenii cateva saptamani sa iti mai revii. nu ti-au dat salariul aia de la mioveni? sau ti-au promis o majorare? :lol:


nenea ia arunca tu o privire pe sfaturi cumparare si pe versus la oameni care vor sa isi ia masina din clasa asta de pret si de dimensiunile acestei masini. Vei constata ca majoritatea vorbesc si de costurile de exploatare, isi doresc sa fie cat mai mici. Deci conteaza ca masina sa se intretina cat mai ieftin. Ori daca asta nu se intampla in service-urile Hyundai... oricum nu ma mira ca ti se pare normal ca sa platesti pe revizii cu o asemenea masina cat dai la un e-class :) stii si tu foarte bine ca ce zici tu e o abureala de 2lei cu materiale & shit de calitate, pana una alta ce platesti acolo sunt adaosurile nesimtite practicate in reteaua hyundai

#46
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
vezi ce spune aici de costuri de intretinere si taxe...  http://www.channel4....dai/i10/18380/2

#47
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
lol de loale, ce legatura are asta cu romania? :huh: tu te duci in uk sa-ti intretii masina sau cum? :)))

Edited by romaximusro, 08 May 2008 - 08:31.


#48
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.02.2007
spe da mi-am luat un i10, dar imi vine saptamana viitoare. Promit ca o sa fac un Jurnal de Bord.
Romaximus si XtremDriving ati deviiiiaaaat de la subiect.Dar dak tot e sa vorbim despre DASHIA Ideea e ca din punctu meu de vedere Dacia va ramane dacie. Am o cunostiinta care este Inginer la Dacia si mi-a zis ultima oara cand a venit in vizita prin cta ca inca se mai merge pe principiu "las-o ba ca merge" sau ceva de genu: nu s-a potrivit surubu in gaura...ia vezi cum il potrivesti cu mushchii sa intre acolo.
In rest off topic... :)

#49
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
Romaximuse
De obicei te ignor cand vine vorba de sfaturi auto, motivul cred ca il stie toata lumea :) . Nu contest calitatile si cunostintele tale in domeniu, tot respectul pentru tine .
De 10 minute am venit de la reprezentantele Dacia si Hyundai de la mine din oras (Cluj-Napoca). AM urcat intr-un Logan, si am urcat dupa aia intr-un i10. Care crezi ca mi-a lasat o impresie mai buna si de ce?  ;)
Costurile de intretinere, scuza-ma, dar nu sunt chiar atat de mici la logan. La mine in familie exista 3 loganuri, un Opel, o Lancia, un Ford mondeo si un matiz. DIntre toate astea, nu loganul e cel mai ieftin la intretinere, si nu e nici penultimul.
Loganul e o masina ieftina, de familie, i10-le e masina de oras. Dar nu stiu de ce am impresia ca Sandero va mosteni foarte mult de la actualul logan. Vom trai si vom vedea.

#50
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 varol_gean, on May 8 2008, 09:32, said:

de genu: nu s-a potrivit surubu in gaura...ia vezi cum il potrivesti cu mushchii sa intre acolo.
In rest off topic... :)
nu cu muschii, ci cu ciocanul. e supercunoscut filmuletul. se regleaza usile si lufturile cu ciocanul. pe banda de asamblare.  :lol:
gata, ramanem ontopic. trebuie sa il opreasca cineva, nu se mai poate. vedeti si pe europene vs asiatice, si la Logan, si la stiri cu seat etc. e de groaza. cred ca i-au dat 10 euro in plus la salariu aia de la mioveni  ;)

#51
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 muscarul, on May 8 2008, 09:32, said:

Romaximuse
De obicei te ignor cand vine vorba de sfaturi auto, motivul cred ca il stie toata lumea :) . Nu contest calitatile si cunostintele tale in domeniu, tot respectul pentru tine .
De 10 minute am venit de la reprezentantele Dacia si Hyundai de la mine din oras (Cluj-Napoca). AM urcat intr-un Logan, si am urcat dupa aia intr-un i10. Care crezi ca mi-a lasat o impresie mai buna si de ce?  ;)
Costurile de intretinere, scuza-ma, dar nu sunt chiar atat de mici la logan. La mine in familie exista 3 loganuri, un Opel, o Lancia, un Ford mondeo si un matiz. DIntre toate astea, nu loganul e cel mai ieftin la intretinere, si nu e nici penultimul.
Loganul e o masina ieftina, de familie, i10-le e masina de oras. Dar nu stiu de ce am impresia ca Sandero va mosteni foarte mult de la actualul logan. Vom trai si vom vedea.

nu stiu daca se poate mai ieftin de 200 lei /revizie la revizia de un an si doi ani :) cel putin la hyundai sigur nu . Si nu compara intretinerea unei masini in reprezentanta cu intretinerea in fata blocului/la un service de cartier ci cu preturi de reprezentanta :)

#52
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

 romaximusro, on May 8 2008, 09:36, said:

nu stiu daca se poate mai ieftin de 200 lei /revizie la revizia de un an si doi ani :) cel putin la Hyundai sigur nu . Si nu compara intretinerea unei masini in reprezentanta cu intretinerea in fata blocului/la un service de cartier ci cu preturi de reprezentanta :)
da, reprezentanta. doh, in ce lume traiesti? spagile, mizeria din reprezentantele dacia? mai bine la coltul strazii ca e la fel. opriti-l!!!!! o saptamana de pauza ca u mai tace altfel. e activ pe 4-5 posturi si isi apara idolii

#53
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 xtremdriving, on May 8 2008, 09:39, said:

da, reprezentanta. doh, in ce lume traiesti? spagile, mizeria din reprezentantele dacia? mai bine la coltul strazii ca e la fel. opriti-l!!!!! o saptamana de pauza ca u mai tace altfel. e activ pe 4-5 posturi si isi apara idolii

mah omule iarasi dai in sf-uri cum ca la Hyundai e mai altfel decat in alte retele? Cand hyundai nu are nici macar service-uri proprii in toate judetele ba is judete in care nu au nici un service  :lol:

#54
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
Romaximus,
Cum zici tu:)
Te respect pentru infocarea cu care aperi loganul, care in opinia mea nu e o masina rea. Aveam in vedere un Logan, dar am prea multe credite ca sa pot sa mai iau unul, asa ca am optat pentru un matiz SH. Daca as fi avut bani, as fi luat logan, desi nu fug de ideea SH. Si MCV-ul chiar arata a masina, dar acuma nu e locul aici de discutii din astea.
Revenind la i10 vs Sandero, fii sigur ca i10-le va fi un concurent destul de serios, pentru ca e adresata aproximativ aceleiasi piete. Si romanu' vrea masina cat mai dotata...
Si sa iti spun un secret: nu toata lumea se uita la reteaua de service cand ia o masina, se uita prima data la dotari

Edited by muscarul, 08 May 2008 - 08:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate