Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

retete milkshake

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Gauritttu

Gauritttu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 08.10.2007
Stiu si eu niste retete.Vreau sa va rog pe cei care mai stiti retete de milkshakuri sa le postati.ORICE RETETE(AMARE DULCI ZEMOASE CU GHEATA ORICE) :lol: mai de preferabil ar fii de ciocolata :lol:

#2
sorrow666draku

sorrow666draku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.06.2006
miskshake:     VANILLA SKY     ingrediente: lapte 200ml, inghetata vanilie 50g, sirop topping vanilie 15ml, sirop riemmer/monin  blue curacao 20ml, frisca lichida50 ml
         Mod de preparare: se piseaza gheata [7-8 cuburi] folosind un ice-crusher sau dupa posibilitati orice altceva, se pune ghetata pisata in blender impreuna cu toate celelalte ingrediente. Se mixeaza timp de 2 minute maxim, incepand de la o turatie mica la cea mare....1,2,3....
            Se toarna continutul intr-un pahar tulipe/harricane si se orneaza cu felie ananas si cireasa maraschino. Culoare milkshake: albastru deschis - cer senin. Enjoy.
     Daca se doreste a fi putin alcoolizat...se poate pune in loc de sirop topping vanilie - 30ml Dy Kuyper vanilla liqueur.

                     PINK DREAMS:    ingrediente: lapte 200ml, inghetata capsuni 50g, sirop riemmer/monin - cranberry/airless, frisca lichida 50ml.
         Mod de preparare: se piseaza gheata [7-8 cuburi] folosind un ice-crusher sau dupa posibilitati orice altceva, se pune ghetata pisata in blender impreuna cu toate celelalte ingrediente. Se mixeaza timp de 2 minute maxim, incepand de la o turatie mica la cea mare....1,2,3....
            Se toarna continutul intr-un pahar tulipe/harricane si se orneaza cu 1,2 capsuni cu tot cu codita.....asta dak gasesti.
       Daca se doreste a fi putin alcoolizat...se poate pune - 30ml Dy Kuyper cranberry liqueur.

                     Sunt ffff bune, delicioase. Trust me. I've been a bartender. :vampire:

#3
Gauritttu

Gauritttu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 08.10.2007
thank you a lott

Edited by Gauritttu, 02 May 2008 - 17:34.


#4
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Si mai e super simplu shake`ul de banane.
2-3 banane coapte bine, cu 2 litri de lapte...un motiv in plus sa faci drumuri dese in fundul gradinii.

#5
Utanu

Utanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 06.09.2007
si cum coci bananele? ca... am dat si eu o raita p-aici si dak e asa simplu vreau sa fac :D . N-am copt niciodata nimic asa ca... :)

#6
hugzabee

hugzabee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 07.04.2008
haaaa ce sosuri si siropuri ne zice sorrow666 !
oi fi fost tu barman si te pricepi da' zi-ne retete mai realizabile...eu jur ca n-am auzit in viata mea de siropurile alea , cu atat mai putin stiu de unde sa le iau.

una simpla..
->lapte+ banane + 2-3 linguri de nutella , easy as that!

Edited by hugzabee, 05 May 2008 - 19:38.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate