Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Nokia 6310i

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
As dori sa-mi iau un nokia 6310i, dar nu stiu unde as putea sa mai gasesc unul nou-nout. Si m-ar mai interesa si pretul. Sare de 11 milioane? :huh:

#2
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
e cam in jur de 250-270 usd unu nou!
Insa ai mare grija de unde il iei, ca "nou" ala poa sa fie doar recarosare.

#3
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Salut

Uita-te pe: www.magazineurogsm.ro. Eu de acolo am achizitionat unul nou-nout.

Salutari si numai bine

#4
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
ma interesa si pe mine aceeasi chestie: un 6310i nou. sunt dispus sa dau cat face, dar chiar vreau sa iau unul nou. stiu ca nu se mai fabrica, dar poate stie cineva pe unde se mai gasesc modele noi, cu garantie. de asemenea vreau sa mai intreb si cum poti sa iti dai seama daca e nou sau e doar recarosat? ptr modelele noi parca stiu ca tb sa aiba pe spate o eticheta plastifiata cu codul imei. daca lipseste, e posibil sa fie recarosat? mai stiti si alte metode ptr a vedea daca e nou sau recarosat?

10x

#5
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Daca lipseste aia sigur e recarosat, insa nu prea ai sa vezi recarosari facute fara stickeru de care vorbesti.
Exista recarosari facute si cu stickerele puse, singurul mod de a-ti da seama este sa-l desfaci si sa vezi care e treaba cu el.
Softul il au si pe ala schimbat, pusa ultima versiune, timeru este 0 ca sa fie ca nou.
Acum, ce pot sa iti zic tre sa ai si noroc cand il iei si ce e cel mai important sa ai grija de unde il iei. ;)!

#6
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

MATRIXU, on Oct 21 2004, 16:00, said:

Daca lipseste aia sigur e recarosat, insa nu prea ai sa vezi recarosari facute fara stickeru de care vorbesti.
Exista recarosari facute si cu stickerele puse, singurul mod de a-ti da seama este sa-l desfaci si sa vezi care e treaba cu el.
Softul il au si pe ala schimbat, pusa ultima versiune, timeru este 0 ca sa fie ca nou.
Acum, ce pot sa iti zic tre sa ai si noroc cand il iei si ce e cel mai important sa ai grija de unde il iei. ;)!

<{POST_SNAPBACK}>



si de unde recomanzi sa iau unul nou? ca dealeri sunt de toate felurile si chiar nu am chef sa cumpar unul recarosat la pret de nou.

#7
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Sincer habar nu am.
Nu pot sa iti zic un loc sigur du-te si ia de acolo!
Incearca la Connex direct poate mai au ei, sau incearca dealerii mai mari sau magazine cu renume(Germanos,Global Net, etc.)
Oricum fereste-te de piata gri/neagra.
EU am cautat acum aproximativ 1 luna sa imi iau un 6310i de pe piata neagra/gri(ca nu aveam de gand sa dau pe  el 250usd).
Si numai peste tepe am dat, noroc ca stiam care e manevra cu ele si cu unu am mers chiar la desfacut cu el si asa zisu proprietar innebunise cand el il vindea ca nou si de fapt telu era vai steaua lui inauntru.Si pana la urma am luat un 1100 care are bateria la fel de buna :P. asta ca sa fiu si offtopic putin.

#8
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
DE CE 6310i ? pentru ca tine bateria mult ? argumentati de ce vreti un telefon vechi si pe langa asta si demodat ?

#9
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

dan2, on Oct 24 2004, 16:44, said:

DE CE 6310i ? pentru ca tine bateria mult ? argumentati de ce vreti un telefon vechi si pe langa asta si demodat ?

<{POST_SNAPBACK}>


Nu are sens discutia in topicul asta.Ii stricam omului topicul aiurea cu chestii d-astea ca acum or sa inceapa toti sa isi dea cu parerea despre 6310i, si intentia omului e doar sa afle de unde poate cumpara un asemenea telefon.

#10
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
pe mine ma intereseaza unul nou, la cutie, cu certificat de garantie (cel de la Nokia, cu sticker-ul cu holograma pe el, nu vreo hartie trasa la xerox) si cu factura fiscala. altfel frige si nu ma bag.

@tiroid: ti-am pus o intreebare la un moment dat, dar am vazut ca s-a sters. la tine pe site scrie ca acorzi ganatie, dar fara factura. din cate stiu eu firmele serioase ptr orice produs cumparat tb sa iti acorde factura fiscala.
si inca un lucru: CARE ESTE PRETUL? ca asta e cel mai important.

#11
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
Deci nu stie nimeni unde mai sunt 6310i, noi?   :console:  :console:  :console:

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Din moment ce nu se mai fabrica e greu sa gasesti, si riscant.

Incearca sa vorbesti cu un manager de la una din reprezentantele de vanzari connex (parca sunt doar 2). Poate mai au dosite pe undeva, sau macar te poate indruma. Eu de exemplu am fost la cea de la Unirea sa intreb de un cablu de date pt. 6310i. Cand a auzit ce caut, agariciul care te intampina la usa mi-a zis ca ei nu vand asa ceva. Norocul meu a fost ca trecea pe acolo managerul (sau directorul de magazin sau care i-o fi titulatura), m-a poftit pe un scaun, s-a dus in spate si a venit cu cablul + garantia Nokia, si mi-a dat si factura. Am platit 650.000, in conditiile in care la GlobalNet (actualul Internity) era 1.400.000. Asta s-a intamplat anul trecut.

#13
sersoft

sersoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.07.2004
Am gasit la oferta pe Vegastel. Ei zic ca ar avea noi !

#14
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
Deci, pana la urma unde gasesc in Romania asta un  6310i tipla cu factura si garantie oficiala?
Gasesc sau nu mai gasesc?  :ack:

#15
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Rex, te-ai intalnit cu Rubens Tiroid? Are 6310i sau nu?

#16
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

don_dannielo, on Oct 29 2004, 19:31, said:

Rex, te-ai intalnit cu Rubens Tiroid? Are 6310i sau nu?

<{POST_SNAPBACK}>


nu. ca mai am si serviciu si mai tb sa ma duc si pe la un master din cand in cand. poate prin week-end, dar doar sa il vad si daca imi convine il iau. ca nu ma arunc cu banii asa iute.

#17
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003

diesel, on Oct 29 2004, 17:18, said:

Deci, pana la urma unde gasesc in Romania asta un  6310i tipla cu factura si garantie oficiala?
Gasesc sau nu mai gasesc?  :ack:

<{POST_SNAPBACK}>

diesel,
daca nu gasesti nou iti dau eu unu recarosat , merge bine tine 5 zile dar pe mine nu prea ma aranjeaza ca am fost invata cu tel mici , gen 8310.
Pre 4,5 mil
telefonul e luat tot de pe softpedia de la popemi.
Bafta

#18
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
ce parere aveti de www.vegastel.ro? ca pret e cam mare, dar daca sunt absolut noi, ar merita.am mai gasit undeva prin centru noi, dar trecea de 12-13 milioane.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate