Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 

Cum Se Face Propriul Anturaj...?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#55
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
-----------
Diferenta dintre mine si ceilalti contestatari este ca eu primesc sfaturi si invataminte cu toata inima, nu caut sa gasesc defecte celui care ma corecteaza.
-----------
si eu la fel. parca am fi niste frati gemeni despartiti de soarta la nastere  :kisstogether:

-----------
Asa agramat cum spui tu ca sint, am cele mai putine greseli de pe forum, iar daca ar fi sa fac o comparatie cu tine... n-as putea.
-----------
io am mai putine. un pariu, ceva?  :D

#56
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
N-are nici o importanta daca poti sau nu poti sa faci comparatie cu mine! De altfel nu prea ma gidila aspectu'. Da daca dai eshplicatii cu atita aroganta parca nu-i pacat sa frinezi castana cu fatzau'. Oricum o diferenta intre noi doi exista clar: eu nu dau sfaturi (a)gramaticale ca tine in totala necunostinta de cauza.

La treaba de mai sus esti corigent oricum o sucim! Esti de acord?

#57
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Da, sint de acord.

Numai ca n-a fost un sfat, era vorba de altceva, si vad ca tu esti printre putinii care n-au inteles...

Oricum, din toata treaba am tras concluzia ca nu e bine sa fiu subtil cu anumiti oameni de pe forum...

Insa, la partea cu corigenta, per ansamblu, voi sinteti corigenti...

Cel putin din punct de vedere al moralului si al caracterului, eu, asa agramat cum spuneti voi ca sint, am fost singurul care am ajutat un user, asa cum fac cu toti ceilalti care imi cer ajutorul.

Eu n-am facut niciodata misto de userii care imi cer un sfat, si sint mii de asemenea useri, in schimb, am mai aruncat o vorba de "duh" sau o "ironie" la userii ca tine... si sint doar citiva, maxim 10-20...

Sper sa inteleaga ceilalti, nu voi, cum e treaba cu corigenta...

Edited by burvi2001, 20 October 2004 - 10:36.


#58
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
EEEEEEEEE si iata ca am ajuns la miezul problemeeeeei! Sintem subtili! Adica Tili e deasupra si noi stam sub el/ea.

Singurul lucru pozitiv este ca daca din intimplare mai apar viteji dispusi sa dea lectii plebei vor reflecta de doua ori daca e cazu sau nu. E ca un dus rece: nu e comod dar te trezeste!
Ar fi bine sa fii corect si sa n-o intorci ca la Buzau! Ai dat perla cu seninatate si-a cazut cu zgomot! Nu-mi faci mie clar ca era intentionat ca nu te cred!

#59
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Daca nu ma crezi, inseamna ca nu ma consideri capabil, daca nu ma consideri capabil, inseamna ca tu judeci oamenii crezind ca sint la fel ca tine.

Dar daca o sa ai curiozitatea sa ma citesti citeva din cele peste 3900 de posturi ale mele, scrise cu sudoarea fruntii si in care am pus suflet, vei observa ca am mai facut chestii d-astea "subtile"...

#60
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
OK se accepta! Din secunda asta te declar subtil si promit sa-mi scot pe imprimanta cele peste 3900 de posturi ale tale si sa alerg prin piata cu ele in mina cum faceau chinezii pe vremea lu Mao.
Am o singura nelamurire tehnica: de ce apare la numarul de posts cifra 3465? Sau sa mai astept pina se pun de 3900? Astept sugestii!

Aaaa si inca o treaba: ai impartit sudoarea fruntii si sufletu in mod egal la fiecare post?

(hai mai descreteste-ti fruntea ca glumesc! N-ai observat?)

#61
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
--------
am o singura nelamurire tehnica: de ce apare la numarul de posts cifra 3465?
--------
restul erau la fun, sper ca esti lamurit


--------
Singurul lucru pozitiv este ca daca din intimplare mai apar viteji dispusi sa dea lectii plebei vor reflecta de doua ori daca e cazu sau nu.
---------
nu e vorba de dat lectii si nu e cazul sa se bata apa-n piua pina in 2007 despre o greseala  amarita

#62
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Apare 3900 pentru ca eu ma gindesc si la viitor.

Cind o sa citeasca noii useri, copiii de la gradinita unde am donat 10 calculatoare, care isi vor face conturi pe Softpedia in curind, voi avea 3900 de posturi si va fi ok...

Daca scriam cu ma sfatuiai tu (3465), atunci cind citeau copiii de care vorbeam, ar fi avut de obiectat ca am scris 3465, iar eu am 3900...

Asa ca am ales sa supar un singur user (tu) pentru a nu supara 20-30...

Sudoarea fruntii si sufletul nu le-am impartit egal... la unele am folosit doar sudoare, la altele doar suflet...

#63
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Mosotti daca nu discutam pina in 2007 se termina subiectele repede! Deci nu ne intrerupe te rog.

Burvi nu interpreta gresit! Nu m-am suparat deloc stai tranquillo.
Alat treaba: transpiri cind scrii? De ce?

#64
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
Mai lasati cearta!

on-topic: Oare anturajul se "face"?
Oare nu cumva anturajul este cel care reflecta sistemul de valori al inividului?

Eu cred ca totul se reduce la o selectie naturala in functie de personalitatea individului, preocuparile sale si sistemul sau de valori.(bariera dintre aceste, de multe ori nu e foarte clara)

Totusi, oare ce problema exista in spatele acestei intrebari? Nu vreau sa-mi dau cu presupusul...  Am vazut mai multe intrabari(idei) in primul post, insa multe, sincer sa fiu, nu le inteleg. Oricum, cu ultimul "bloc"de fraze sunt perfect de acord.
Mediul(anturajul) conteaza destul de mult, insa asta depine de personalitatea individului.
Eu as spune ca in primul rand fiecare trebuie sa stie ce vrea de la viata(pt. unii mai tineri poate fi mai dificil), sa inteleaga la ce se raporteaza(adica sa inteleaga raportul dintre sistemul sau de valori si al celorlalti) si sa invete sa se respecte pe sine si sa gandesca pentru sine, fara a se baza pe altii in luarea deciziilor.
Daca pana la urma nu sunt prea multi care sa-ti impartseasca ideile, nu cred ca e necesar sa faci prea multe compromisuri doar pt. a avea "prieteni".

Nu stiu... poate nu spune mai nimic acest post,poate suna prea teoretic,  insa mereu vad tineri care nu stiu sa se respecte, nu stiu ce vor, au un anturaj ce duce mai mult a "mahala" si  gandesc in grup(de parca s-ar putea asa ceva, dar poate se subintelege ce vreau sa spun  :D ).

Edited by gtk, 21 October 2004 - 02:09.


#65
subso

subso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.03.2005
:worthy:  Cred ca anturaj-ul este cel mai important lucru din viata cuiva. Un alt site este anturaj.ro cu anunturi de la baieti pentru fete si de la fete pentru baieti, prietenii, amici.

Dragos

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate