Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

Romanian Cable Sistems

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
edy_tiger21

edy_tiger21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 06.09.2007
La Pitesti acum o saptamana Kiss Tv pe stereo se auzea foarte nasol

#2
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,883
  • Înscris: 11.01.2006
SUGESTII;REINTRODUCEREA canalelor :MTV TWO,M6,MCM TOP pe RCs CRAIOVA si introducerea in premiera pe RCS a canalului MTV DANCE!
RETRANSMITEREa la RCs CRAIOVA a canalului Vh1 stereo!

#3
And87Rey

And87Rey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 04.02.2008
SPORT1  si nik mai mult

#4
rremus

rremus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.10.2006
Daca tot s-a dat drumu' la porumbei, ma gindeam ca ARTE si TCM 24/24 ar fi chiar ok de bagat in grila.

rremus

#5
nicky28tm

nicky28tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.01.2008
TCM 24/24
Eurosport 2 a disparut din grila analogica, functioneaza doar in varianta STB - Timisoara

#6
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
La Iasi merge Eurosport 2

#7
nicky28tm

nicky28tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.01.2008
A revenit si in grila analogica Eurosport 2 dupa doua zile, se pare ca au avut niste probleme.

#8
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,544
  • Înscris: 16.12.2006
era si logic sa apara , nu avea cum sa fie in toate retelele rcs , iar in timisoara sa fie doar pe digital :)

#9
edy_tiger21

edy_tiger21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 06.09.2007
am si eu o nelamurire. Doresc sa sistez contractul cu rcs si sa ma trec pe digi cablu sau antena, datorita facpului ca numai asa pot beneficia de pachetul EXTRA. As doei sa stiu daca atunci cand trec pe cablu la digi , serviciul de telefonie si internet imi va fii sistat?

#10
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,544
  • Înscris: 16.12.2006

View Postedy_tiger21, on Apr 21 2008, 19:59, said:

am si eu o nelamurire. Doresc sa sistez contractul cu rcs si sa ma trec pe digi cablu sau antena, datorita facpului ca numai asa pot beneficia de pachetul EXTRA. As doei sa stiu daca atunci cand trec pe cablu la digi , serviciul de telefonie si internet imi va fii sistat?
nu iti afecteaza cu nimic daca te treci pe digitv prin cablu ; de sistat nu sistezi contractu daca treci pe digital prin cablu , decat daca vrei sa bagi prin satelit !

#11
HarryHaller

HarryHaller

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.04.2008
eu am doar internet de la RDS . Dar as vrea o oferta cu internet+cabluTV+Telefon. Stie cineva vreo oferta mai buna la RDS?

#12
edy_tiger21

edy_tiger21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 06.09.2007
Probleme cu sunetul la SPORTKLUB la rcs Pitesti

#13
redwhite78

redwhite78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.09.2007
Am observat acest nou topic, intitulat "Romanian Cable Sistems", dar daca va referiti la compania RCS, numele acesteia se scrie corect: ROMANIA CABLE SYSTEMS. Ar fi bine sa corectati pentru ca se pot creea confuzii!

#14
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 16.04.2006
Azi m-au conectat la CATV RDS.Din pacate,majoritatea canalelor se vad slab,ca si cand le-ai prinde cu antena de camera.Infrastructura:fibra optica.Oras :Timisoara,in zona anterior "monopolizata" de UPC.

#15
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Un cadou nesperat dat de cei de la RCS Pitesti. O miscare surprinzatoare. Au scos The Money Chanell si Euronews :cursing:.
Misto. Cred ca se pregatesc sa scoata si Protv-ul ca ii incurca noul canal de manele Mynele Tv si se cam inghesuie pe-acolo.
Penibili! Penibili! Penibili! Inteleg The Monkey Chanel dar cu Euronews-ul ce pu*a mea au avut. :thumbdown:

#16
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
Am o problema.

Aveam un TV CRT la care semnalul TV ii venea printr-un DVD Recorder. De fiecare data cand opream Recorderul dupa ce vizionam un material video, intr-un interval de 10 sec., semnalul TV scadea in "putere", culoarea imaginii disparea, "puricii" deveneau din ce in ce mai multi si mai mari, pana cand puteam spune ca semnalul TV disparea, dar tot atunci isi revenea total.
Marea problema e ca aceleasi simptome apareau fix din ora in ora indiferent de ora cand opream Recorderul (statea in stand by).
La fiecare "si 11 minute" ale fiecarei ore se repeta istoria.
Acum am luat un LCD performant dar degeaba. Totul e al fel.
Toate "sculele" apartin aceluiasi brand, Sony. Si CRT-ul tot Sony era.

Acum am dedus ca totul vine de la RDS.
Care e explicatia si ce s-ar putea face ? As apela la ei si o sa apelez, dar inainte as vrea sa stiu cu ce se mananca toata treaba ca sa nu fiu trimis la plimbare.

Mai am o problema.
TV-ul e HD Ready 1080p, adica HD doar ca nu are tuner TV HD terestru incorporat.
Dupa ce a scanat tot ce-i vine pe cablu a gasit programele analogice, care merg fara probleme.
A gasit toata programele si pe scanarea digitala, plus cateva programe care nu erau in grila de programe a RDS (plus cateva posturi de radio). Problema e ca pe digital ecranul ramane negru la fiecare program desi pe banerul albastru de sus scrie numele postului, emisiunea care ruleaza in acel moment si cea care o sa urmeze, fiecare cu intervalul ei de timp.
Ce se poate face ?

Merci.

#17
Magnum1

Magnum1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 17.12.2003

View Postredwhite78, on Apr 30 2008, 09:23, said:

Am observat acest nou topic, intitulat "Romanian Cable Sistems", dar daca va referiti la compania RCS, numele acesteia se scrie corect: ROMANIA CABLE SYSTEMS. Ar fi bine sa corectati pentru ca se pot creea confuzii!


Bine ca te-au conectat macar, eu am semnat contractul pt. CATV in 14 aprilie si am sunat aproape in fiecare zi la ei...pauza! Nici acum nu e cablat blocul. Culmea e ca ma suna in 22 aprilie o tipa de la RCS care ma anunta ca in ziua urmatoare va trece o echipa sa ma cableze in interior !!! Baietii au venit si au constatat cu stupoare ca blocul nu e nici macar cablat (stau in Calea Sagului, in unul din blocurile turn de la PROFI).....ce sa mai spun halal servicii...si de atunci sun non-stop la ei....am vb. si cu un director de acolo si nimeni nu intelege de ce nu au venit sa cableze blocul....nu mai stiu cum sa mai procedez....mai e putin pana incepe campionatul....poate raman fara meciuri :((

View Postoptimus prime, on May 5 2008, 17:03, said:

Azi m-au conectat la CATV RDS.Din pacate,majoritatea canalelor se vad slab,ca si cand le-ai prinde cu antena de camera.Infrastructura:fibra optica.Oras :Timisoara,in zona anterior "monopolizata" de UPC.

Bine ca te-au conectat macar, eu am semnat contractul pt. CATV in 14 aprilie si am sunat aproape in fiecare zi la ei...pauza! Nici acum nu e cablat blocul. Culmea e ca ma suna in 22 aprilie o tipa de la RCS care ma anunta ca in ziua urmatoare va trece o echipa sa ma cableze in interior !!! Baietii au venit si au constatat cu stupoare ca blocul nu e nici macar cablat (stau in Calea Sagului, in unul din blocurile turn de la PROFI).....ce sa mai spun halal servicii...si de atunci sun non-stop la ei....am vb. si cu un director de acolo si nimeni nu intelege de ce nu au venit sa cableze blocul....nu mai stiu cum sa mai procedez....mai e putin pana incepe campionatul....poate raman fara meciuri sad.gif(


Scuze...am dat gresit reply

#18
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 06.03.2005

View PostMagnum1, on Jul 7 2008, 11:06, said:

...mai e putin pana incepe campionatul....poate raman fara meciuri sad.gif(
Daca ai posibilitatea sa-ti instalezi antena satelit, incearca Digi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate