Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

EXTINDEREA NATO, PUTIN ataca: e o AMENINTARE la adresa RUSIEI

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

#127
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si ce parere ai despre rusi, despre cecenia, despre drepturile omului in rusia, despre jurnalistii asasinati, despre faptul ca nu prea exista televiziuni care sa nu fie de acord cu putin & gang?

#128
warpguy

warpguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 16.06.2007

View Postromaximusro, on Apr 13 2008, 11:22, said:

si ce parere ai despre rusi, despre cecenia, despre drepturile omului in rusia, despre jurnalistii asasinati, despre faptul ca nu prea exista televiziuni care sa nu fie de acord cu putin & gang?

Parerea mea e parerea tuturor persoanelor de bun simt si adica ca Rusia trebuie sa devina o DEMOCRATIE si e cea ce doresc si RUSII, cetatenii Rusiei. Stii cine e Maija Plisetskaia ? Eu am vazut-o in 1975 la Scala din Milano ... De cand nu asculti (admis ca ai ascultat vreodata) Ceaikovski, sau ai citit Tolstoi ale carui "amintiri din copilarie" la Krasnaya Polyana sunt la fel de frumoase ca si "Micul prinþ" de Antoine de Saint-Exupery ... asta e Rusia care-mi plce, o ador !!!

in Cecenia ... ai vazut ultimele fotografii? ... se vede ca "americanii" erau prea ocupati in Kosovo si Tibet  :D cu ce sunt ocupatiiiiii ? Uauuuu ... cu "drepturile" omului !!!

Quote

Bush Aware of Advisers' Interrogation Talks
President Says He Knew His Senior Advisers Discussed Tough Interrogation Methods

By JAN CRAWFORD GREENBURG, HOWARD L. ROSENBERG and ARIANE de VOGUE
April 11, 2008
http://abcnews.go.co...s...5175&page=1

Lynndie England
"Rumsfeld knew"

18 mar 2008 ... "And I really do still think that Rumsfeld knew what was going on. ... But the world did look at Lynndie England -- as she was holding a ...
http://www.stern.de/...6.html?nv=ct_cb
http://www.upi.com/I...feld_knew/4626/


Edited by warpguy, 13 April 2008 - 11:50.


#129
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
lol si in cate sute de milenii crezi ca rusia o sa devina o democratie? :lol:

#130
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007

View Postromaximusro, on Apr 13 2008, 13:04, said:

lol si in cate sute de milenii crezi ca rusia o sa devina o democratie? :lol:

Lasa-l sa spere. La o adica nici rusii astia mai vestici care se numesc acum ucrainieni nu vor sa treaca la capitalism.

#131
warpguy

warpguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 16.06.2007

View Postromaximusro, on Apr 13 2008, 12:04, said:

lol si in cate sute de milenii crezi ca rusia o sa devina o democratie? :lol:

cine greseste plateste si Ei, rusii, pana si cei nevinovati AU PLATIT . Sper, pentru tine ... vazand cat esti de ostinat si paranoic, ca NU pretinzi ca vor trebui sa plateasca inca "milenii" de acum inainte (???) ... e asta ce pretinzi tu cu ura ta chioara ... si gresit indreptata ... repet, cauta acasa la tine, acolo sunt vinovatii pe care ii cauti ... admis ca ii cauti, eu nu cred ... cred ca esti in cautare de scuze ca sa nu-ti asumi responsabilitatile ... cele de ASTAZI, iar nu pe cele de ieri care oricum e si ramane IERI: nu se plange pe laptele varsat !!!

Nu uita ca Putin e cu adevarat prieten cu Bush si, Bush recunoaste ca Putin are CURAJUL sa spuna ce GANDESTE ... rar, poate singurul care isi permite sa o faca !!!


Edited by warpguy, 13 April 2008 - 12:36.


#132
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ce zic eu si ce intelegi tu. rusii nu vor avea prea curand democratie, mai ales cand vad ce se intampla pe acolo. nu de alta dar am inteles ca acolo puterile institutiilor in stat se schimba astfel incat sa ofera maximul de putere unui anume tar , aka putin :)

#133
warpguy

warpguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 16.06.2007

View Postromaximusro, on Apr 13 2008, 12:32, said:

ce zic eu si ce intelegi tu

ma guarda questo, E vina mea ca TU ESTI OBTUZ ?! si asa natura nu a fost foarte generoasa cu noi (vezi cazul cand nu "vezi" ochelarii cand ii ai sub nas .. e suicida sa te distrugi de unul singur ... cu obsesii prostesti!)

. rusii nu vor avea prea curand democratie, mai ales cand vad ce se intampla pe acolo. nu de alta dar am inteles ca acolo puterile institutiilor in stat se schimba astfel incat sa ofera maximul de putere unui anume tar , aka putin :)

cine greseste plateste si Ei, rusii, pana si cei nevinovati AU PLATIT . Sper, pentru tine ... vazand cat esti de ostinat si paranoic, ca NU pretinzi ca vor trebui sa plateasca inca "milenii" de acum inainte (???) ... e asta ce pretinzi tu cu ura ta chioara ... si gresit indreptata ... repet, cauta acasa la tine, acolo sunt vinovatii pe care ii cauti ... admis ca ii cauti, eu nu cred ... cred ca esti in cautare de scuze ca sa nu-ti asumi responsabilitatile ... cele de ASTAZI, iar nu pe cele de ieri care oricum e si ramane IERI: nu se plange pe laptele varsat !!!

Nu uita ca Putin e cu adevarat prieten cu Bush si, Bush recunoaste ca Putin are CURAJUL sa spuna ce GANDESTE ... rar, poate singurul care isi permite sa o faca !!!


Edited by warpguy, 13 April 2008 - 12:43.


#134
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Un (fost) securist frustrat... Interesant ce poti gasi pe SP!  :lol:

#135
warpguy

warpguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 16.06.2007

View Postalalaltu, on Apr 13 2008, 14:13, said:

Un (fost) securist frustrat... Interesant ce poti gasi pe SP!  :lol:

:coolspeak: Ala estu TU si familia ta

Attachment in_galerrra.jpg ce te poti astepta de la unul care viseaza sa negustoreasca in gaze lacrimogene  :D

Attached Files


Edited by warpguy, 13 April 2008 - 14:30.


#136
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
warpguy pana la urma eu constatam realitatea. rusia nu o sa aiba prea curand democratie. nu de alta dar te uita cum se schimba puterile in stat ca sa iasa cum trebuie cui trebuie , odata ce nu mai e presedinte :)

#137
warpguy

warpguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 16.06.2007

Putin Proposes Broader Cooperation on Missile Defense
He Offers Broader Cooperation, but Key Concerns Remain Unresolved
By Peter Baker
Washington Post Staff Writer
Tuesday, July 3, 2007
http://www.washingto...7070200131.html
Attached File  kennebunkportia7.jpg   9.39K   3 downloadsAttached File  sociym6.jpg   12.88K   3 downloads

Putin, center, rides with the two Bushes on Fidelity III, the president's fishing boat, off the resort town of Kennebunkport Sunday.
(Stephan Savoia - AP)

Bush, Putin and the sunset over the Black Sea
(AP)

THE WORLD FROM BERLIN
Lame Duck Bush with Lame Duck Putin on the Black Sea
US President Bush met with his Russian counterpart Putin at the Black Sea resort of Sochi over the weekend. The two went out of their way to be nice to each other. But as German commentators point out, plenty of problems remain.
April 7, 2008
http://www.spiegel.d...,545824,00.html


View Postromaximusro, on Apr 13 2008, 14:43, said:

warpguy pana la urma eu constatam realitatea. rusia nu o sa aiba prea curand democratie. nu de alta dar te uita cum se schimba puterile in stat ca sa iasa cum trebuie cui trebuie , odata ce nu mai e presedinte :)

Am spus eu ... contrariul?! O sa aiba cand o sa aiba , depinde de ei si, nu de mine sau de tine ... de ce nu te uiti acasa la tine ?!

si, cum "educatia" ta lasa mult de dorit iti spun de acum... ca e ultima data ca-ti mai rasund.


Edited by warpguy, 13 April 2008 - 15:22.


#138
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai mai uit si constat ca totusi e buna directia catre vest. tocmai pentru ca rusii vor avea la anul si la multi ani democratie

#139
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
O intrebare ptr acest warpguy filorus si antiamerican ar fi de ce nu se muta in Rusia daca o admira asa de mult.

#140
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Fiindca-i bine-mersi in Italia. Profita zilnic de pe urma bunastarii oferite de "dusmanul de clasa" si in timpul liber se vaita  ce rau e la vestici. Daca ar trai la rusi in timpul liber probabil ar fura lemne ca sa nu moara de frig.

Edited by alalaltu, 13 April 2008 - 17:00.


#141
warpguy

warpguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 16.06.2007

View Postalalaltu, on Apr 13 2008, 17:00, said:

Fiindca-i bine-mersi in Italia. Profita zilnic de pe urma bunastarii oferite de "dusmanul de clasa" si in timpul liber se vaita  ce rau e la vestici. Daca ar trai la rusi in timpul liber probabil ar fura lemne ca sa nu moara de frig.

:coolspeak: acu le duci de grija la "dusmanii" ... ?!

Attachment senato.thumbnail.jpg  Uitasem ca pentru voi, in occident, umbla cainii cu covrigii in coda !

"fiecare doarme cum isi asterne"

si inceteaza cu expresiile astea de "membru" al Partidului Comunist in cautare de investitori straini!

aia vor LINISTE si STABILITATE iar NU scandalagii ca voi !

Attached Files


Edited by warpguy, 13 April 2008 - 17:49.


#142
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007
Sincer nu stiu cine e scandalagiul adevarat. Vad ca nu esti in stare sa porti o discutie matura bazata pe argument-contrargument,  recurgi la injurii, la tot felul de expresii in italiana si in cele din urma te superi si da-i ignore la greu

#143
warpguy

warpguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 16.06.2007

View PostMolnjer, on Apr 13 2008, 17:56, said:

Sincer nu stiu cine e scandalagiul adevarat. Vad ca nu esti in stare sa porti o discutie matura bazata pe argument-contrargument,  recurgi la injurii, la tot felul de expresii in italiana si in cele din urma te superi si da-i ignore la greu

:coolspeak: nu vorbi de FUNIE in casa SPANZURATULUI !


Edited by warpguy, 13 April 2008 - 18:13.


#144
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006

Quote

si inceteaza cu expresiile astea de "membru" al Partidului Comunist in cautare de investitori straini!

    aia vor LINISTE si STABILITATE iar NU scandalagii ca voi !

"Investitorii"...mda. Cred ca ai avea mai mult succes pe un forum din Transnistria...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate