Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Drumul Timisoara Lugoj

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
In 2002 ma intorceam de la mare pe drumul ala si era in constructie! In 2005 cind m-am dus la Tg. Mures m-am dus prin Arad de groaza acelui drum!
Uite ca suntem in 2008 si nu l-au terminat si nici nu il vor termina in timp scurt!

Poate ca ar trebui sa ingropam cite un politician in asfaltul fiecarui drum! Probabil asa vor tine drumurile si la noi si vor fi reparate mai repede!

#38
dog_tractoras

dog_tractoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 10.03.2008

View Postdr4qul4, on Mar 28 2008, 11:31, said:

drajna- slobozia este un drum foarte important, o fi el doar national dar pe acolo se face legatura intre a2- si european.  decat sa iesi prin colentina si sa mergi prin toate localitatile mai bine faci un ocol de 20 km.

viteza maxima pe acei 20 km este de 60. dar sunt portiuni (de 2-3 km) unde nu poti merge cu mai mult de 10-20 la ora.  

iar dupa ce treci de slobozia, chiar inainte de iazu sa nu incercati sa depasiti. era sa o patesc grav acolo. liber in fata, ma bag si cand aveam 120 la ora in fata (eram pe contrasens) imi apare o graopa de 1m pe 1 si adanca de 20 cm in unele locuri, noroc ca am franat la timp si am tras pe stanga (am intrat pe portiunea unde se va lati drumul). craterul acela vine dupa vreo 10 km de drum destul de bun unde esti tentat sa-i dai macar 100, este denivelat si au inceput sa se vada crapaturile dar inca nu s-au facut gropi.
cunosc drumul :)) era sa imi fac masina praf pe acolo si doar ce o cumparasem(veneam de la satu mare) iar despre pozele cu gropile alea stai linistita ca e o nimica toata.veneam de la tara (drumul dintre botosani si iasi) si credeti-ma ca am facut 30 de km in aproape 2 ore :)) ...mai mult de viteza a 2 a nu puteam sa ii dau desi era mult si a 2 a.deci concluzia mea sa strangem bani sa ne luam avioane :))

#39
mst

mst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 14.02.2005
ieri am venit iarasi pe buzias. doamne ce e si acolo. pe la padure la buzias sunt niste capcane, unul care ma depasea fix acolo era gata sa isi dea, nu mai avea mult pana pierdea controlul volanului. era cu un 206 de firma, ori nu i-a pasat de masina ori nu a stiut ce gropi sunt.

dar cine a mers mai departe de caransebes stie ce dezastru e si acolo. nu imi inchipui cum de e posibil asa ceva, cei care fac asa lucrari ar trebui arestati, fara nici o exagerare.

#40
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003
Buzias - Lugoj! Am facut pana dubla intrand in groapa cu pricina! Sunt sute, mai ales in padure!
Attached File  groapa1.jpg   45.88K   96 downloads
Attached File  groapa2.jpg   43.03K   64 downloads

#41
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Si a dracu, Timișoara - Reșița e fenomenal de bun, dupa ce iesi din DN 59 (ala spre Stamora Moravita).

#42
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 25.06.2007

View PostBursul, on Apr 17 2008, 19:10, said:

Buzias - Lugoj! Am facut pana dubla intrand in groapa cu pricina! Sunt sute, mai ales in padure!
Drumul ala e ca sa-ti antrenezi reflexele de evitat in timp scurt la viteza mare  :D

#43
Fefeleaga

Fefeleaga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 11.04.2008
Timisoara - Lugoj e intr-adevar infect (acu' 3 saptamani am fost ultima data, fac frecvent Buc. - Tm). Da' e inca mic copil pe langa alte drumuri nationale (nu vorbesc aici de judetene si din astea  :rolleyes: ) care-l bat la fund pe Timisoara - Lugoj.
"Topul" meu personal (si credeti-ma ca umblu frecvent prin tara - job-ul...) arata in felul urmator:
1. Dr. Tr. Severin - Orsova - Resita (pana in Caransebes) - daca va plangeti de gropi, mergeti pe acolo sa vedeti drum forestier cu pretentii de DN  :mellow:
2. Satu Mare - Carei - Oradea (e drept ca pe acolo n-am mai fost de vreun an si ceva, da' nu pot sa-l uit  B) ), poate intre timp s-a mai miscat ceva
3. Drajna  - Slobozia (da' macar e scurt) si aprox. la egalitate Vatra Dornei - Bistrita prin pasu' Tihuta parca (la fel, intr-o vreme lucrau, nu mai stiu ce s-a ales de el)

Tot timpu' ma mir cand merg cu masina la revizii dupa drumuri de genu' asta si-mi spun la service ca n-am nimic de schimbat pe la articulatii, mai ales ca nu-i o masina recunoscuta pentru fiabilitate.

Mergeti incet si cascati ochii... ;)

#44
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007

View PostAlexIP, on Apr 17 2008, 19:27, said:

Si a dracu, Timișoara - Reșița e fenomenal de bun, dupa ce iesi din DN 59 (ala spre Stamora Moravita).

Pai da Alex, doar a venit ditamai dom ministru sa il inaugureze, bage dracu paie in capul lor!

#45
devs.java

devs.java

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006

View PostBursul, on Apr 17 2008, 19:10, said:

Buzias - Lugoj! Am facut pana dubla intrand in groapa cu pricina! Sunt sute, mai ales in padure!
Attachment groapa1.jpg
Attachment groapa2.jpg

Una similara. Am facut si eu pana dubla in 16 Aprilie seara in Lancram (Sebes)... Stiu ca n-are legatura cu Timisoara - Lugoj, dar ma surpinde cat de similar arata cele doua gropi si cat de inofensive par.



Attached File  CIMG0347_small.jpg   114.45K   75 downloads Attached File  CIMG0358_small.jpg   80.1K   82 downloads Attached File  CIMG0355_small.jpg   107.04K   72 downloads

Edited by devs.java, 19 April 2008 - 20:16.


#46
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 19.11.2006
Hai ca se misca lucrurile pe Timisoara - Lugoj. Umbla vb in targ ca anul asta il termina. Sper sa fie asa.
Dupa ce ca anul trecut faceam 2h pe 15 km din cauza semafoarelor acum se merge mai lejer. Pe multe portiuni trebuie turnat doar stratul final de asfalt.

Va urez drumuri linistite si fara gropi.

#47
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006

View PostZuy, on May 22 2009, 10:29, said:

Hai ca se misca lucrurile pe Timisoara - Lugoj. Umbla vb in targ ca anul asta il termina. Sper sa fie asa.
Intre timp s-a facut praf Lugoj-Caransebes. Pana o sa fie si ala gata o sa se strice deja Caransebes-Severin care inca nu e terminat in totalitate, deja au aparut ceva gropi in asfaltul nou turnat. Pana o sa se repare la loc o sa fie varza Timisoara-Lugoj din nou. Drum bun Timisoara-Severin nu cred ca o sa fie vreodata.

#48
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006

View Postsaxx, on May 22 2009, 10:45, said:

Intre timp s-a facut praf Lugoj-Caransebes. Pana o sa fie si ala gata o sa se strice deja Caransebes-Severin care inca nu e terminat in totalitate, deja au aparut ceva gropi in asfaltul nou turnat. Pana o sa se repare la loc o sa fie varza Timisoara-Lugoj din nou. Drum bun Timisoara-Severin nu cred ca o sa fie vreodata.


TM -> Resita -> Anina -> Bozovici -> Herculane -> Orsova -> Severin
varianta cu vreo 40-50km mai lunga, drum excelent pana la Orasova , cu mentiunea ca inainte de Herculane e o zona unde se mai lucreaza, si de la Orsova la Severin n-aveti ce face, mergeti incet si injurati, ca de ocolit ruta asta nu aveti cum, decat cu barca pe Dunare. Ca idee TM-> Herculane pe ruta asta o poti face in 3-3.5 ore.

#49
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007

View PostZuy, on May 22 2009, 10:29, said:

Hai ca se misca lucrurile pe Timisoara - Lugoj. Umbla vb in targ ca anul asta il termina. Sper sa fie asa.

Optimistule !

Eu nu cred ca il vor termina vreodata !

#50
soaie

soaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.04.2007
Ba il termina , au termen pina la sfarsitul anului .... mai au de terminat si centura Lugoj-ului.

#51
acker

acker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 25.07.2003
Vreau s-a ajung și eu acasă (Sebeș) și m-am cam săturat de denivelările de pe Timișoara-Buziaș-Lugoj.

Au mai făcut ceva la Timișoara-Lugoj? Are rost să mă risc? Ultima dată când am fost mergeam vreo 4 într-o singură direcție, fiecare pe traiectoria sa, mi s-a părut că suntem pe câmp. Timișoara-Lipova cum e? Anul ăsta prin martie mi s-a părut ok.

#52
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postacker, on 27th August 2009, 01:15, said:

Vreau s-a ajung și eu acasă (Sebeș) și m-am cam săturat de denivelările de pe Timișoara-Buziaș-Lugoj.

Au mai făcut ceva la Timișoara-Lugoj? Are rost să mă risc? Ultima dată când am fost mergeam vreo 4 într-o singură direcție, fiecare pe traiectoria sa, mi s-a părut că suntem pe câmp. Timișoara-Lipova cum e? Anul ăsta prin martie mi s-a părut ok.

scria cineva pe forumul agenda ca se circula bine, drumul e aproape gata si nu mai sint decit... cred 3 semafoare...

#53
acker

acker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 25.07.2003
Mersi. Am găsit comentariul, o să văd mâine ce înseamnă fluent pentru el.

#54
acker

acker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 25.07.2003
E bun drumul. Exista diferente de nivel si am stat vreo 8 minute la semafoarele manuale (joia, ora 15-16, deci nu o fi nici asa mult trafic), dar e mai bine decat sa iau toate denivelarile de pe Buzias.

Nu sunt trasate nici liniile pe asfalt.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate