Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Decupare Video

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
27 răspunsuri în acest subiect

#1
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Cum fac sa decupez un video in centru cam ca o poza cu ce programe se realizeaza operatiunea cu virtualdub o merge ? iar videoul ala sa se vada numai in centru in parti sus stanga dreapta si jos sa decupez ???
Am vaz si pe youtube ca unii dintre ei au decupat daca era sigla tv in stanga au decupat-o si nu numai in stanga si dreapta cum am mai zis ?

#2
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Nu poti sa dai un exemplu? de pe youtube

#3
GabrielCol

GabrielCol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 63
  • Înscris: 04.07.2006
cred ca se refera la crop  :P
http://www.virtualdu...processing.html

Editat de GabrielCol, 19 martie 2008 - 14:24.


#4
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Da Crop exact ca la o poza cand vrei sa decupezi doar ce e in centru pozei. Existga vreun filtru pentru VirtualDub ??

#5
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 16.079
  • Înscris: 26.11.2005
Da, exista. Citeste mesajul chiar dinaintea intrebarii tale !!!!!! Deja ti s-a raspuns !!!

#6
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Da vad ca exista vreun filtru dar ce nume are sa stiu si eu sa-l iau ?

#7
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.068
  • Înscris: 28.10.2006
E inglobat in program. Doar trebuie sa-l accesezi si sa setezi exact ce vrei. Cauta in meniu dupa Filters!

#8
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Da de adaugat partile alea negre sus si jos cum le adaug alea de facut wide 16:9 artea de sus neagra si cea de jos ???
Si daca mai stie cineva de unde pot lua si eu niste tutoriale pt virtualdub virtualdub ?

Editat de DiSk, 19 martie 2008 - 22:27.


#9
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 16.079
  • Înscris: 26.11.2005
incarci film > apesi CTRL+f > add... > resize > bifezi: letterbox/crop to size > pui marimea dorita (orizontal identica, verticala mai mare cu cit vrei sa fie dungile negre) > ok > ok....
Tutoriale gramada: http://www.google.co...&...-8&oe=utf-8

#10
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Eu tot n-am inteles chetia asta de ce tre sa indrodcuc o rezolutie acolo dupa ce dau  latterbox crop to size cum aleg dungilea alea negre cat sa aiba marimea aici ma cam incurc  :lol:

#11
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 16.079
  • Înscris: 26.11.2005
Pai, si de unde ai vrea programul sa ghiceaza cit de mari sa puna dungile alea?! Ai incercat ce ti-am zis eu? Am fost destul de explicit ! Unde, mai precis, te-ai blocat?!
Uite si o poza, poate asa intelegi mai bine:
[ http://img228.imageshack.us/img228/5894/image1xr5.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Sa te iau altfel ce inseamna 640 x 320 ce reprezinta 640 si ce reprezinta 320 in aprtile alea negre de mai sus ???
cum fac sa pun prima parte de sus cea neagra putin spre mijlocul clipului in jos ???

Editat de DiSk, 20 martie 2008 - 17:38.


#13
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 03.08.2007
De ce are erori virtualdub asta ? cand aleg aia acolo la resize si dau preview si apo hide si iar preview im da eroare sai daca dau don't send sau cum e acolo imi iese din program n-am mai vazut asa ceva m-am si mirat . :lol:

#14
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 487
  • Înscris: 06.09.2006
E grele rau astea...

Editat de Tractoristu', 20 martie 2008 - 23:10.


#15
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.852
  • Înscris: 05.06.2007
Off off...am intalnit oameni care nu vor sa li se arate. Vor sa li se spuna, in cuvinte...nu cu desene.
...Si da, au reusit sa-mi scoata primul fir de par alb in cap...
DiSk, am pierdut sirul intrebarii, cumva dupa "?" este o singura propozitie??? Incearca un pic mai rar sa intelegem si noi ce spui. Doar asa putem sa te ajutam.

#16
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 03.08.2007
cand aleg chestiile alea la filter ->resize-> latterbox/crop to size si cand dau show sa vad cat mis-au facut dungile alea negre nu stiu cum sa le spun da nu asta e important banuiesc ca clipul e wide iar cand dau hide si schimb valorile alea la rezolutie langa latterbox  imi da eroare si trebuie sa dau don't send si imi iese din virtualdub
ce nu suporta sa imi arate  ? trebuie neaparat sa nu schinb rezolutia aia si in acelasi timp sa dau hide ?

#17
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 933
  • Înscris: 03.08.2007
scuzele mele defapt dau exit program si imi iese din virtualdub nu don't send ma gandeam la altceva cand am zis don't send.

#18
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 612
  • Înscris: 22.09.2006
Ceva de genul asta ma interesa si pe mine,sa fac crop sus si jos,la un fisier mpeg2 tras printr-un tv-tunner de pe o caseta video vhs (jos in special, cam 1cm se vede aiurea-pe mine nu ma intereseaza insa sa se vada 16/9),in rest e bine,stiam ca este o varianta de virtual dub care lucreaza si cu mpeg-uri,sau mai sunt si alte programe? Bine ideea e sa nu stau 10 ore sa faca asta cum am vazut ca sta womble.Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate