Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

gene si sprancene

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
gio_bari

gio_bari

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 246
  • Înscris: 27.12.2007
Am 16 ani si ma confrunt cu o problema destul de ciudata.Imi cad zilnic 1 geana sau un fir de la spranceana.Ma cam enerveaza sa gasesc patu plin de gene.
Trebuie sa spun ca am genele lungi si dese pt un baiat si ma cam enerveaza asta.  <_<
Am incercat si cu ulei de ricin.Dar daca dau pe sprancene se formeaza o crusta parca ar fi matreata.
Va rog ! sfatuiti-ma fetelor !
Ah...si inca o precizare mi-am inceput viata sexuala de vreo 6 luni.

#2
infinnity

infinnity

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.11.2005

 gio_bari, on Mar 18 2008, 15:54, said:

Ah...si inca o precizare mi-am inceput viata sexuala de vreo 6 luni.


Crezi ca e vreo legatura? :huh:
Probabil ca iti cad genele datorita unui rimel , sau pe fond nervos  :mellow:

Iti sugerez sa consulti un medic dermatolog  :bouncey:

#3
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

Quote

Probabil ca iti cad genele datorita unui rimel
Eu din asta

Quote

Trebuie sa spun ca am genele lungi si dese pt un baiat
inteleg ca e baiat, nu? Deci nu e de la rimel. Sau...

#4
costamaya

costamaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 26.02.2008

 diorama, on Mar 21 2008, 10:01, said:

inteleg ca e baiat, nu? Deci nu e de la rimel. Sau...

O fi "fetit" :P


Nu e aiurea sa iti cada "cate un fir zilnic", la majoritatea ni se intampla asa, numai ca nu stam sa ne numaram firele cazute.
Si daca tot te deranjeaza ca sunt prea lungi si dese pentru un baiat, why bother. :)

#5
gio_bari

gio_bari

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 246
  • Înscris: 27.12.2007

 costamaya, on Mar 21 2008, 10:57, said:

O fi "fetit" :P


Nu e aiurea sa iti cada "cate un fir zilnic", la majoritatea ni se intampla asa, numai ca nu stam sa ne numaram firele cazute.
Si daca tot te deranjeaza ca sunt prea lungi si dese pentru un baiat, why bother. :)
Sunt in primul rand baiat.M-am saturat sa-mi cada zilnic 1 maxim 2 gene sau fire din spranceana.Eu nu cred ca e normal.Prietena mea zice ca ii cad si ei dar ea foloseste rimel.
oare o fii normal sa cada?
In curand ma voi duce la medic,ca mi s-a pus pe suflet.

Pe fond nervos este foarte probabil.Sunt de felul meu o fire cam agitata. :angry:

#6
costamaya

costamaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 26.02.2008

 gio_bari, on Mar 21 2008, 15:51, said:

Sunt in primul rand baiat.M-am saturat sa-mi cada zilnic 1 maxim 2 gene sau fire din spranceana.Eu nu cred ca e normal.Prietena mea zice ca ii cad si ei dar ea foloseste rimel.
oare o fii normal sa cada?
In curand ma voi duce la medic,ca mi s-a pus pe suflet.

Pe fond nervos este foarte probabil.Sunt de felul meu o fire cam agitata. :angry:

Pai atunci daca nici uleiul de ricin nu da rezultate, du-te la medic, normal. ;)

#7
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006
din cate stiu , nu e deloc normal sa -ti cada cate o geana /spranceana zilnic . mie -mi cadea cate una -doua gene pe zi atunci cand foloseam rimel . din cauza asta , eu nu mai folosesc rimel deloc . se intampla destul de rar sa o fac , poate  o data la o luna , doua .si atunci , cand ma demachiez , nici nu ma mai mira ca-mi cad , pentru ca stiu deja .
cu siguranta e o problema in interior , daca persoana in cauza nu foloseste rimel si totusi ii cad . un medic ar fi cea mai buna solutie.

p.s. : nu se pune problema ca as fi folosit un rimel ieftin , ci doar de la firme foarte mari , gen chanel , yves saint laureant , clinique .

#8
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
eu zic ca este normal ..nu e cazul sa te ingrijorezi .. :rolleyes:
a..si sa stii ca un baiat cu genele lungi este foarte senzual.. nu toti au norocul sa aiba genele lungi ..

#9
costamaya

costamaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 26.02.2008

 berlinish, on Mar 21 2008, 16:52, said:

p.s. : nu se pune problema ca as fi folosit un rimel ieftin , ci doar de la firme foarte mari , gen chanel , yves saint laureant , clinique .

Orice rimel expira dupa cca 3 luni de la desigilare, pt ca se aduna bacterii periculoase ce pot irita zona sensibila a ochilor. Poate de aia ti-au cazut genele.

#10
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006

 costamaya, on Mar 21 2008, 17:13, said:

Orice rimel expira dupa cca 3 luni de la desigilare, pt ca se aduna bacterii periculoase ce pot irita zona sensibila a ochilor. Poate de aia ti-au cazut genele.

genele imi cadeau si imediat dupa prima folosire a rimelului dupa ce fusese desigilat .

#11
gio_bari

gio_bari

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 246
  • Înscris: 27.12.2007
Unii zic ca e normal altii ca nu e normal.Totusi depinde si de fiecare organism.Pe cat cad de repede pe atat de repede cresc. :mellow:


 gio_bari, on Mar 21 2008, 17:05, said:

Unii zic ca e normal altii ca nu e normal.Totusi depinde si de fiecare organism.Pe cat cad de repede pe atat de repede cresc. :mellow:
Si de aia nu se prea observa diferenta.

#12
infinnity

infinnity

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.11.2005
gio_bari imi cer scuze, nu am citit cu atentie  :ciocan:

#13
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007

 berlinish, on Mar 21 2008, 17:55, said:

genele imi cadeau si imediat dupa prima folosire a rimelului dupa ce fusese desigilat .
Reacție alergică... mi s-a întâmplat și mie+inroșirea ochilor.

gio-bari ,genele si sprâncenele se mai și regenerează, de aia mai cade câte un fir-două.

#14
kisss

kisss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 28.04.2006
Faceti caterinca sau mi se pare :huh: ? ce va faceti atatea probleme ca va cade o geana pe zi  :eek: ? ganditi-va ca e posibil sa mai si naparliti din cand in cand  :lol: ... omul dpdv fizic e tot un animal... sunt lucruri mai importante in viata la care ar trebui sa va ganditi....





P.S: uleiul de ricin iti face sa-ti creasca genele mai lungi... daca nu le vrei asa de lungi de ce te dai cu el :huh: ?

#15
Madork

Madork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.01.2007
aoleuuu...la mine e si mai grav.. am pierdut un pariu si mi-am taiat sprancenele cu forfecuta..(beat fiind).. Stie cineva in cat timp imi cresc ca inainte? (ma dau cu ulei din ala de ricin.. - poate or creste mai rpd..)

#16
gio_bari

gio_bari

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 246
  • Înscris: 27.12.2007

 Madork, on Apr 13 2008, 15:39, said:

aoleuuu...la mine e si mai grav.. am pierdut un pariu si mi-am taiat sprancenele cu forfecuta..(beat fiind).. Stie cineva in cat timp imi cresc ca inainte? (ma dau cu ulei din ala de ricin.. - poate or creste mai rpd..)
ce pariu tampit ai facut...mai bine faceam pariu pe 100 de lei decat asa ceva :deadtongue:  :death:
depinde daca ti le-ai ras de tot,in mod normal in vreo 2 luni cam asa ar trebui sa-ti creasca ,nu bag mana in foc pentru asta

#17
Madork

Madork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.01.2007
nu  :nonobad:

#18
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
am avut si eu probleme grave cu genele, cadeau in nestire si deja se rarisera...la momentul respectiv eram in spania si se pare ca era din cauza stresului, a alimentatiei diferite si a scolii (eram la fac). mi-au spus ca asa a reactionat organismul meu...ca unora le cade parul din cap, altora li se rup unghiile...mie imi cadeau genele si orice mi-au dat acolo (majoritatea pe baza de ricin) nu au ajutat deloc...plangeam de nervi!

in tara am fost si la colentina la dermato, si la oftalmo, nimic...toti ziceau ca e normal...si m-am enervat si am cautat in farmacii si mi-am luat un rimel de ingrijire de la foltene. nu ma asteptam la mari minuni (cred ca produsele lor sunt extreme de slabe), dar m-am impacat super cu chestia aia, o aplicam seara pe gene, nu se vede deloc...au incetat sa cada incet incet....

bineinteles ca nu au devenit gene de poveste :rolleyes: , dar macar nu mai cadeau...si in 3 luni si-au revenit la normal
acum mai am probleme uneori cand sunt obosita cu munca dar dau cu ala cand imi mai amintesc seara si e ok, rar gasesc gene pe buretelul demachiant...nu stiu daca chiar e bun, pur si simplu mie mi-a fost de folos, chiar daca nimic altceva de la foltene nu-mi place si nu-mi prieste

aaaa, sa nu uit, dau cu el si pe sprancene dar nu des ca mi le face batoase si lucioase, ca atunci cand pui gel in par :P

Edited by adrianatoma, 15 April 2008 - 19:51.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate