Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 

DivX Player Elite PV-4000 USB

- - - - -
  • Please log in to reply
445 replies to this topic

#433
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Trebuie sa respecti niste pasi.1Te documentezi despre cum se face update.2Gasesti binul corect pentru playerul tau.3Scrii cum trebuie cdul de update.La tine nu ai scris cum trebuie cdul.Daca il faci data-cd bifezi track at once.Daca il recunoaste playerul iti afiseaza un mesaj in care te intreaba faci update sau nu ?Ii dai play sau enter.Verifica cu atentie cei 3 pasi inainte de a face update.

Edited by taranu, 22 November 2009 - 16:02.


#434
razvan_florin2002

razvan_florin2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.03.2009
M-a intrebat daca sa continui sa apas tasta pentru redare ... Era scris cu Track at once ...

#435
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Pai?Si nu vrei sa continui?Normal ca vrei,apesi tasta de redare,astepti sa-si faca update se deschide singur sertarul,scoti cdul si astepti,nu apesi nici un buton la player sau pe telecomanda dupa citeva minute sertarul se inchide singur si asta este.

#436
razvan_florin2002

razvan_florin2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.03.2009
Cum sa nu vreau sa continui?
Am facut chestia asta de 2 ori si nimic ... A ramas cu sertarul deschis 20-25 minute si nu s-a intamplat absolut NIMIC. Se plimba pe ecran elipsa cu DVD VIDEO si cam atat ...

#437
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Pune binul arhivat aici sa-l vedem.Ce mesaje iti da playerul dupa ce ii dai sa scrie fisierul?

Edited by taranu, 22 November 2009 - 19:36.


#438
razvan_florin2002

razvan_florin2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.03.2009
Bin-urile sunt exact ultimele 2 postate: aici si aici .
Dupa ce apas tasta Play, dispare mesajul, se aude cum citeste de pe CD, imaginea este neagra in continuare, apare imaginea normala de background de la Elite, se deschide ertarul si gata ... Asa ramane.

#439
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Nu am mai pomenit asa ceva.Daca ai facut totul corect o fi ceva din player sau din softul de pe el.Normal iti da citeva mesaje de exemplu: stergere->scriere...Scuza-ma te rog tu ai dezarhivat fisierul?

Edited by taranu, 22 November 2009 - 20:20.


#440
razvan_florin2002

razvan_florin2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.03.2009
Pai pe CD am pus MTK.BIN ...

#441
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Dupa cum ai descris ca se manifesta chiar daca apesi tasta enter sau play el considera ca refuzi sa-i faci update,din cauza asta scoate sertarul si nu face nimic.Sincer imi pare rau nu stiu ce sa mai zic.Ca ultima idee sa verifici daca ai scris fara multisesiune,daca ai dat finalizare,si parca daca nu ma insel tipul de cd, cd-rw.

Edited by taranu, 22 November 2009 - 20:58.


#442
razvan_florin2002

razvan_florin2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.03.2009
Se pare ca singura solutie ar fi garantia ...

#443
MifTy

MifTy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.04.2007
ieri seară am cumpărat un elite pv-100usb... interex constanța, 99,99 lei :D

versiune:         07.01.03.08
subversiune:    00.03.47.20
8032:              07.01.03.08
servo:             07.23.00.00
risc:                07.01.03.08
dsp:                10.09.00.51
code region:          0

nu are ieșire audio separată, dar cred că-l pot "minți" cu video prin scart și audio prin rca-uri... oricum, mă lasă rece bancul cu 999.1!!! 2.0 fără mârâieli să dea, la volum rezonabil, și e ok.

acum pe nevastă-mea a pocnit-o dragostea de televizor, și nu-i mai arde de dvd, chit că ea voia așa ceva... deci cam din părți teste, și cum e în garanție, ciuciu firmware!!! :)

deocamdată, câteva concluzii:
- browserul ăla e așa urât, că IE2 pare supereyecandy!!!!
- și icoanele la fel... îmi vine tremurici de la stomac când văd alea... cred că tipu' care le-a stabilit era daltonist sau acromat, altfel nu-mi explic...
- nu are idee de mkv, nici de flv, și se pare că nici de flac!!!  :bigwhitegrin: bine, nici nu mă așteptam realmente să le citească, dar așa, de kiki...
- limită de caractere în browser... una aleatoare. mai scriu niște reinscriptibile mâine-poimâine, și mai văd eu...
- dacă-i bag dvd video în mațe, n-are treabă. cu dvd audio n-am testat încă... probleme apar la .avi și la .mp4... s-ar zice că suportă numai anumite codecuri, din vre-o trenșpe folosibile, și care "scot" fișiere tot cu extensie .avi sau .mp4...
- am senzația că nu vrea să citească .sub și .srt deloc, dar ia .txt fără probleme...
- usb-ul e ok. nu e superb, dar e ok...
- ne mai auzim...

#444
Valigow

Valigow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 09.07.2007
Esti sigur ca merg fisiere mp4 ? La mine nu merg, nici in cartea tehnica nu sunt trecute !
Eu am intampinat alta problema, unele fisiere AVI, nu vrea sa le deschida deloc. O data sau de 2 ori a spus ca sunt MP4 si atat, uneori se si bloca de trebuia sa-l scot din priza. Fisierele AVI erau bune mergeau pe calculator si pe un alt DVD Sony. De exemplu la un film "luat" din acelasi loc, care avea 2 CD-uri, primul spune cai MP4 sau se blocheaza, iar al doilea fisier (cu CD2) merge perfect. Alta problema pe care am mai avut-o la 2 filme (AVI) mergea pana la cca 3 sferturi apoi se oprea ca si cum s-ar termina filmul. La fel pe pe calculator si pe un alt DVD Sony, merg perfect.

#445
Valigow

Valigow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 09.07.2007
Mi-am luat alt DVD (marca NEO), cam la acelasi pret, tot cu DVIX si USB.
Sunt mai multumit !  :)
Clar este mai bun decat Elite PV100.

#446
Maverick99

Maverick99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.04.2008
Am nevoie de ajutor. Am desfacut Elite PV-100USB si vreau sa extrag firmware dar nu stiu unde sa conectez cablul serial.
Multumesc anticipat.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate