Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

Abonamente clicknet 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
1340 replies to this topic

#1315
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 17.05.2004

View Postdannek, on Dec 9 2008, 11:24, said:

Sigur  :lol:

Am sunat la celebrul 930(care a raspuns dupa circa 15 min) si m-au anuntat ca nu pot beneficia de oferta cu laptopul decit de cea cu abonamentul gratis pe 6 luni, datorita acestui fapt am reziliat contractul si cred ca nu o sa imi para rau

#1316
kid0ro

kid0ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 12.12.2006

View Postdannek, on Dec 30 2008, 14:30, said:

Am sunat la celebrul 930(care a raspuns dupa circa 15 min) si m-au anuntat ca nu pot beneficia de oferta cu laptopul decit de cea cu abonamentul gratis pe 6 luni, datorita acestui fapt am reziliat contractul si cred ca nu o sa imi para rau
Nasoala situatie....Oricum probabil ca nu vreau prea multi clienti cu oferta cu laptop ca altfel o lasau pentru toti.De exemplu varianta cu desktop era pentru toata lumea(atat timp cat nu esti in per min contractuala)

#1317
ionescu34

ionescu34

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.12.2008
Eu chiar nu va inteleg de ce nu luati fix nelimitat+8Mbps + Dolce la 14 euro. Pentru 65 lei aveti toate serviciile, sigur asta daca locuiti in anumite zone si doamnele de la magazin vor sa va faca oferta.

View Postkid0ro, on Dec 30 2008, 13:39, said:

Nasoala situatie....Oricum probabil ca nu vreau prea multi clienti cu oferta cu laptop ca altfel o lasau pentru toti.De exemplu varianta cu desktop era pentru toata lumea(atat timp cat nu esti in per min contractuala)

Pai daca a plecat omul fix dupa ce s-a terminat contractul se prind si ei ca este vanator de oferte.

#1318
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Inițial la 930 se răspundea instant, alt atuu al lor care se pierde :(

Edited by jafpefata, 30 December 2008 - 15:46.


#1319
ionescu34

ionescu34

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.12.2008
La mine au raspuns mereu in maxim 10 secunde.

#1320
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Păi la Flavia cred și eu.. :D

Edited by jafpefata, 30 December 2008 - 16:02.


#1321
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 17.10.2004

View Postionescu34, on Dec 30 2008, 13:42, said:

Pai daca a plecat omul fix dupa ce s-a terminat contractul se prind si ei ca este vanator de oferte.
si care-i problema?

#1322
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 17.05.2004

View Postionescu34, on Dec 30 2008, 13:42, said:

Eu chiar nu va inteleg de ce nu luati fix nelimitat+8Mbps + Dolce la 14 euro. Pentru 65 lei aveti toate serviciile, sigur asta daca locuiti in anumite zone si doamnele de la magazin vor sa va faca oferta.



Pai daca a plecat omul fix dupa ce s-a terminat contractul se prind si ei ca este vanator de oferte.
pai daca este criza nu trebuie sa profitam de tarifele cele mai mici si de oferte atunci dece mai sunt, ce preferi sa pierzi clienti vechi si, sa iti faci clienti noi sau, si una si alta ca doar contractul era pe 3 ani

Edited by dannek, 30 December 2008 - 17:35.


#1323
villy_83

villy_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.11.2008
Am ales si eu serviciile celor de la RTC si sincer sunt cat de cat multumit,spun cat de cat deoarece eu pentru un ab.de 2mb la internet si tel fix cu optiunea voce seara+wekeend platesc cam asa 7,8 pt telefon si 7,5 pt internet total 15,3Euro dupa parerea mea e cam mult dar in lipsa de alte optiuni accept.

  Inca o chestie:un prieten si-a facut si el abonament si sa vezi ce oferta i-au facut cei de la RTC ab internet 4mb+tel fix (nu stiu ce optiune are) 10,6 Euro :mellow:  ,deci se poate mai bine, eu mi-am luat cam teapa.

Edited by villy_83, 10 January 2009 - 18:24.


#1324
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

View Postionescu34, on Dec 30 2008, 13:42, said:

Eu chiar nu va inteleg de ce nu luati fix nelimitat+8Mbps + Dolce la 14 euro. Pentru 65 lei aveti toate serviciile, sigur asta daca locuiti in anumite zone si doamnele de la magazin vor sa va faca oferta.



Pai daca a plecat omul fix dupa ce s-a terminat contractul se prind si ei ca este vanator de oferte.
da nesimtitii care calculau factura in august la cursul euro din anul precedent ce sint?????????pai tovarasa flavia,in capitalism te axezi pe oferta mai avantajoasa,daca nu stiai!

#1325
vasy959

vasy959

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.02.2008

View Postvilly_83, on Jan 10 2009, 19:23, said:

Am ales si eu serviciile celor de la RTC si sincer sunt cat de cat multumit,spun cat de cat deoarece eu pentru un ab..........

Din punct de vedere Tehnic,am o singura problema de reprosat serviciului romtelecom, si anume Cicknet Port forwalding-ul,care da probleme consumatorilor care vor mai mult decit navigare pe Internet.
   Din punct de vedere comercial-marketing,se comporta ca o companie oriental/maffiot/tiganesc/,a carui scop principal este stoarcerea clientilor de valori mobile si imobile.Atentie!!! Sunt sunati oamenii in virsta si l-i se prezinta niste lucruri,prin care ei,cred ca beneficieaza de avataje materiale.Mai ales celor care au tarif social.Ca sa va dati seama de marlanie,va dau un exemplu:-de ce este contactat un client cu 400Ron pensie ,pentru a schimba tariful in multe minute in alte retele si retele mobile si internationale , cind acel client in decurs de 2 ani nu a initiat un astfel de apel?De ce se ia o masura unilateral,ca fiind legal,o convorbire telefonica?
----Va specific:o femeie singura cu o pensie de 450 Ron,client Romtelecom,abonat social, a primit din partea acesei institutii,o scrisoare la data de 09.ianuarie2009,in care se specifica ca in urma convorbirii prin telefon (initiat de catre un serviciu a lor,si nicidecum din partea batinei) din 16 DECEMBRIE,provincie, avind dreptul de modificare pina la data de 31.12.2008(anul trecut!!! . Factura,si instintarea este facuta de firma ......SRL). Persoana din cauza la data primirii scrisorii,nu-si amintea nimic,ea fiind bolnava pshihic/nervos.In acea scrisoare a fost mentionat ca dupa acea convorbira telefonica,contractul este modificat pe 24 de luni la un abonament de 7,8 E+TVA ,si la renuntarea la acest serviciu inainte de termen o costa  24 de euro +TVA pe luna. Culmea este ca nimeni nu a semnat nimic pe hartie,si totusi acesti nemernici au curajul sa considere ca o convorbire telefonica este legala!!!!!!!.ATENTIE MARE CU RRROM-TELECOM!!!!   Oare nu putem  pierde casa,sau averea acumulata o viata, cu aceste smecherii,fiindca pun eu intrebarea :-daca in scrisoarea cu pricina ar fi fost specificat,ca renuntarea la acest serviciu o costa casa ....,sau ca in urma discutiei din data cutare a fost deacord sa cedeze locuinta...Cum poate  ea sa se apere?

Edited by vasy959, 10 January 2009 - 23:20.


#1326
Amedio_67

Amedio_67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 10.02.2002

View Postvasy959, on Jan 10 2009, 22:55, said:

Din punct de vedere Tehnic,am o singura problema de reprosat serviciului romtelecom, si anume Cicknet Port forwalding-ul,care da probleme consumatorilor care vor mai mult decit navigare pe Internet.
Din punct de vedere comercial-marketing,se comporta ca o companie oriental/maffiot/tiganesc/,a carui scop principal este stoarcerea clientilor de valori mobile si imobile.Atentie!!! Sunt sunati oamenii in virsta si l-i se prezinta niste lucruri,prin care ei,cred ca beneficieaza de avataje materiale.Mai ales celor care au tarif social.Ca sa va dati seama de marlanie,va dau un exemplu:-de ce este contactat un client cu 400Ron pensie ,pentru a schimba tariful in multe minute in alte retele si retele mobile si internationale , cind acel client in decurs de 2 ani nu a initiat un astfel de apel?De ce se ia o masura unilateral,ca fiind legal,o convorbire telefonica?
----Va specific:o femeie singura cu o pensie de 450 Ron,client Romtelecom,abonat social, a primit din partea acesei institutii,o scrisoare la data de 09.ianuarie2009,in care se specifica ca in urma convorbirii prin telefon (initiat de catre un serviciu a lor,si nicidecum din partea batinei) din 16 DECEMBRIE,provincie, avind dreptul de modificare pina la data de 31.12.2008(anul trecut!!! . Factura,si instintarea este facuta de firma ......SRL). Persoana din cauza la data primirii scrisorii,nu-si amintea nimic,ea fiind bolnava pshihic/nervos.In acea scrisoare a fost mentionat ca dupa acea convorbira telefonica,contractul este modificat pe 24 de luni la un abonament de 7,8 E+TVA ,si la renuntarea la acest serviciu inainte de termen o costa 24 de euro +TVA pe luna. Culmea este ca nimeni nu a semnat nimic pe hartie,si totusi acesti nemernici au curajul sa considere ca o convorbire telefonica este legala!!!!!!!.ATENTIE MARE CU RRROM-TELECOM!!!! Oare nu putem pierde casa,sau averea acumulata o viata, cu aceste smecherii,fiindca pun eu intrebarea :-daca in scrisoarea cu pricina ar fi fost specificat,ca renuntarea la acest serviciu o costa casa ....,sau ca in urma discutiei din data cutare a fost deacord sa cedeze locuinta...Cum poate ea sa se apere?


Du-te cu ea la cel mai apropiat magazin RTC si lamuresti problema. Probabil a fost sunata intrucat nu mai indeplineste conditiile pentru abonamentul Voce Social, care se acorda numai celor cu venit mai mic de 220RON/luna. Vezi aici: http://www.romteleco...tii.html#detail

#1327
torp11

torp11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 20.09.2004

View Postvilly_83, on Jan 10 2009, 18:23, said:

Am ales si eu serviciile celor de la RTC si sincer sunt cat de cat multumit,spun cat de cat deoarece eu pentru un ab.de 2mb la internet si tel fix cu optiunea voce seara+wekeend platesc cam asa 7,8 pt telefon si 7,5 pt internet total 15,3Euro dupa parerea mea e cam mult dar in lipsa de alte optiuni accept.

  Inca o chestie:un prieten si-a facut si el abonament si sa vezi ce oferta i-au facut cei de la RTC ab internet 4mb+tel fix (nu stiu ce optiune are) 10,6 Euro :mellow:  ,deci se poate mai bine, eu mi-am luat cam teapa.

Da, exista oferta asta (Internet 4Mb + tel. voce seara+wekeend la 10.6 Euro + TVA) cam din noiembrie este o oferta nationala, pana atunci a fost numai oferta regionala.

#1328
villy_83

villy_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.11.2008
torp11-si ai idee cumva ca sa beneficiezi de aceasta oferta trebuie sa indeplinesti ceva criterii?

  Mentionez ca aici la mine nu era linie de la RTC dar au tras, ca am fost vreo 12 familii care au bagat tel+internet.
  La noi au venit direct cu contractele facute,si zic ei ca asta ar fi cea mai avantajoasa solutie.Pe mine nu ma interesat fixul si am vrut un ab cat mai ieftin,dar daca nu se poate net fara fix asta e, acceptam in lipsa de alte optiuni.

#1329
riseof

riseof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 05.02.2007

View Posttorp11, on Jan 12 2009, 09:23, said:

Da, exista oferta asta (Internet 4Mb + tel. voce seara+wekeend la 10.6 Euro + TVA) cam din noiembrie este o oferta nationala, pana atunci a fost numai oferta regionala.

ATENTIE !!!!!! Oferta este valabila DOAR daca nu ai internet sau nu ai telefon si internet. Pentru cei care au cele 2 servicii (cu toate ca este expirata perioada minima de contract) nu o sa o primeasca. Nu le da voie softul. Stiu din proprie experienta. O saptamana m-am certat cu 1930 si cu magazine Romtelecom din 2 judete ( la inceput spuneau ca se poate si dupa ce nu le dadea softul voie o intorceau , ca la Ploiesti). Probabil ar fi fost mai rentabil sa renunt si sa ma reabonez.  :confuzzled:

#1330
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Problema: tocmai a sunat un prieten la 1930 dorind sa se aboneze la tel si internet. I-au facut oferta de mai sus (10.6 euro, internet 4 mega + tel) insa i-au spus ca in cazul acestui abonament nu mai primeste nici telefon fix gratuit, nici modem pentru clicknet, si ar trebui sa le achizitioneze la preturile de lista. In acest caz ar trebui sa plateasca, de exemplu, 59 euro pentru modemul cu 1 ETH. Mie mi se pare o aberatie, iesi mai avantajos daca contractezi cele doua servicii separat... Voi ce ziceti?

#1331
riseof

riseof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 05.02.2007
Pentru ce perioada de contract?
Ca pentru 2 ani scrie clar in oferta ca cel pe usb si cel cu o iesire e gratis?
La fel si taxa de conectare.

#1332
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Pentru 2 ani. Dar oferta de pe site este pentru clicknet separat, nu inclus in oferta aceasta de 10.6 euro. Iar operatoarea asta i-a spus, ca pentru ACEST abonament (clicknet 4 mega + tel) nu se ofera gratuitati... Dar, repet, decat sa dai 60 de euro pe modem si inca nu-stiu-cat pe telefon, mai bine te abonezi separat la telefonie si la net, ai 6 luni gratis, telefon gratis, modem gratis...Adica nu inteleg ce rost ar mai avea aceasta "oferta" de 10.6 euro...

Mda... A sunat din nou si a vorbit cu alta operatoare... cica modemul ar fi gratuit, totusi. Cum ar fi si normal, dealtfel.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate