Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Abonamente clicknet 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
1340 replies to this topic

#1333
dsi

dsi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.10.2006

View Postriseof, on Jan 12 2009, 14:14, said:

ATENTIE !!!!!! Oferta este valabila DOAR daca nu ai internet sau nu ai telefon si internet. Pentru cei care au cele 2 servicii (cu toate ca este expirata perioada minima de contract) nu o sa o primeasca. Nu le da voie softul. Stiu din proprie experienta. O saptamana m-am certat cu 1930 si cu magazine Romtelecom din 2 judete ( la inceput spuneau ca se poate si dupa ce nu le dadea softul voie o intorceau , ca la Ploiesti). Probabil ar fi fost mai rentabil sa renunt si sa ma reabonez.  :confuzzled:

Eu am reziliat abonamentul la internet, si m-am reabonat. Nu fara peripetii, dar pana la urma s-a rezolvat. N-am avut net o zi, dar a meritat.

Detalii:
http://forum.softped...p;#entry5552248

#1334
torp11

torp11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 20.09.2004

View Posthoria.popescu, on Jan 12 2009, 14:29, said:

Problema: tocmai a sunat un prieten la 1930 dorind sa se aboneze la tel si internet. I-au facut oferta de mai sus (10.6 euro, internet 4 mega + tel) insa i-au spus ca in cazul acestui abonament nu mai primeste nici telefon fix gratuit, nici modem pentru clicknet, si ar trebui sa le achizitioneze la preturile de lista. In acest caz ar trebui sa plateasca, de exemplu, 59 euro pentru modemul cu 1 ETH. Mie mi se pare o aberatie, iesi mai avantajos daca contractezi cele doua servicii separat... Voi ce ziceti?

Nu se poate!
Daca faci pe doi ani se da si modemul si un telefon Dect gratis. (La noi in zona mai multi au facut contract din asta si toti au primit)
si daca ai deja linia tel. sau si internet si nu mai esti in perioada contractuala, poti alege aceasta oferta. Numai ca trebuie sa reziliezi internetul si sa faci un nou contract (asa au facut multi cand eram eu la mag.).

#1335
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostRadioServ, on Mar 17 2008, 19:23, said:

ITU G.992.5 Annex M ADSL2+M 24 Mbit/s 3.5 Mbit/s



    3Mbs             down --- 512 up
    6Mbs             down --- 1.3 up
    8Mbs             down --- 1.3 up (fostul 4Mbs)
  12Mbs             down --- 1.3  up


vrei sa zici la 6Mbs     down---510up din start
cine te informat ..tea informat gresit iti spun sincer am de 14 luni ab la click si tot asa e niciodata nu sa ridicat la mai mult :lol:

#1336
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005
In acel post nu se vorbea de oferta Romtelecom actuala, ci de un standard ADSL care permite un upload mai mare. Mai multe detalii pe wikipedia.

Edited by soft0811, 17 January 2009 - 09:56.


#1337
dragon_sam

dragon_sam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 09.08.2007
Anul acesta nu stiti se mai fac mariri de viteze la clicknet?

Edited by dragon_sam, 24 January 2009 - 20:52.


#1338
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Anul asta se va face pasul spre VDSL. Daca stai intr-un oras mare la bloc ....esti norocos.
Cu VDSL vor ataca direct RDS Fiberlink.

Sa auzim de bine !

#1339
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postalinmihaimarian, on Jan 24 2009, 22:01, said:

Anul asta se va face pasul spre VDSL. Daca stai intr-un oras mare la bloc ....esti norocos.
Cu VDSL vor ataca direct RDS Fiberlink.

Sa auzim de bine !
Zau ca daca aud de la cineva cu o credibilitate mai buna te cred, dar asa.. praf in ochi la fel ca si cu IPTV: topic din 2005, spusele tale din 2007 aici
psss.. fl are 100mbs ;)

#1340
alinmihaimarian

alinmihaimarian

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 338
  • Înscris: 17.01.2009
Si VDSL 2 cat are ?

#1341
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006

View Postalinmihaimarian, on Jan 24 2009, 22:27, said:

Si VDSL 2 cat are ?

VDSL2 deteriorates quickly from a theoretical maximum of 250 Mbit/s at 'source' to 100 Mbit/s at 0.5 km (1640 ft) and 50 Mbit/s at 1 km (3280 ft), but degrades at a much slower rate from there, and still outperforms VDSL. Starting from 1.6 km (1 mile) its performance is equal to ADSL2+.

eu stau la 2.5 Km de centrala...
in prezent am Clicknet 8 Mbps... merge ok dar nu am avut sanse sa trec la 20 Mbps... datorita distantei, fireste DAR
mai am si injoy de 20 Mbpssi cu 100 Mbps metro si...;) nu conteaza distanta.

PS: Repet. Imi place cum merge rtc dar cel putin la mine in oras (Severin) nu s-au incumetat sa puna nici dulapuri broadband pt ADSL2+... ce sa mai zic de VDSL  (ma sincronizez pe ADSL2+ dar e distanta prea mare)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate