Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

MASINA SH intre 13.000-14.500 EURO

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
nexus_3

nexus_3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 16.01.2007
la 15000 gasesti lejer un Audi A4 din 2004-2005 1.9TDI cu DPF si Euro 4

eu am dat 15500 acum 9 luni pe unul ca cel de mai sus cu tot cu taxa de prima inmatriculare, inscriere  si adus.

#20
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,784
  • Înscris: 01.12.2007

View Postdean, on Mar 9 2008, 10:13, said:

teoretic suna frumos,practic insa economia poate fi si mai mica..oricum ca sa ,,te scoti,, cum zice romanu' tre' sa parcurgi minim 100k km cu un diesel si asta fara reparatii scumpe (turbina,injectoare,pompa,debitmetru) !
cea mai buna economie de carburant este sa eviti km inutili si sa mergi cu masina doar atunci cand este absolut necesar! :P

de unde 100k km?
http://www.automobil.../calculator.php -calculator motorina vs benzina

iar la sh diferenta este de 500-1000e(dif pe care o mai recuperzi si la revanzare)
iar in oras intre un 1.9tdi 105cp si 1.6fsi 115cp dif reala e cam de 4% si 2.5% ex.urban

#21
Acacia

Acacia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2008

View Postdeliquente_alin, on Mar 8 2008, 11:59, said:

Salut!

Sfatul meu este ... daca spui ca nu iti place passat-ul sa iei un A4 de prin 2002-2003! Gasesti la banii astia si in ro un 1.9 tdi de 131 cp cu dotari mai mult decat suficiente!
Daca vrei benzinar mergi sper 1.8 T iar daca vrei diesel cu motor mai  mare, go for A6 2.5 TDI.


Bafta la achizitie!  :)

Si eu tot pe un diselache as merge.

#22
blue-blood

blue-blood

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.03.2007
deci tre sa faci in jur de 100.000 de km ..sa amortizezi banii

#23
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,784
  • Înscris: 01.12.2007

View Postblue-blood, on Mar 10 2008, 14:44, said:

deci tre sa faci in jur de 100.000 de km ..sa amortizezi banii

la sh daca faci 25-30k km in oras ti-ai scos banii

#24
dean

dean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.09.2005
off topic:
sincer n-am chef sa intru in polemici infinite gen motorina versus benzina..
ce vreau sa spun insa este ca multi vor de la o masina sa consume cat mai putin,desi uneori arunca degeaba cu bani in plus cumparand masina X sau Y care da bine in ochii altora!
ar trebui luat in calcul si confortul unei benzinare rafinate fata de oracaitul dieselului greoi..sau linistea ,,sufletelului,, nostru nu conteaza??e satisfacut doar ca are A4 sau cine stie ce BMW diesel pe care il vezi la fiecare colt de strada?
on topic:
am vazut pe autovit o Honda Accord din 2007 cu 21.000km in bord la 16.500 eur :rolleyes:

Edited by dean, 10 March 2008 - 21:50.


#25
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,986
  • Înscris: 06.04.2007
Hai man, mai putin si-ti iei un A8  :lol:  Vad ca ti se recomanda chiar A6 cu incredere...mai un pic, turbo chestii..alea alea  :D

La 15-16000 chiar mi-as lua o masina noua  :)  Dar neh...n-ai sa mai fii sef in parcare

#26
clodius

clodius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 25.05.2006
Iti ofer eu un Peugeot 407 (vezi topicul meu de vanzare) :)

Si ca sa fiu on topic trebuie sa-ti stabilesti foarte clar ce fel de masina vrei, ce asteptari ai de la ea samd. Opreste-te asupra a 2-3 modele si apoi sa incepi sa cauti, sa te documentezi despre plusurile si minusurile masinilor respective, preferabil de pe forumurile auto specializate. Ai grija ca pe forumul Toyota moderatorii steg post-urile cu pareri negative si probleme (daca va puteti imagina asa ceva).
Daca te hotarasti asupra unei masini din grupul VAG iti recomand cu caldura vwforum unde o sa gasesti cam toate informatiile de care ai nevoie.

#27
blue-blood

blue-blood

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.03.2007

View Postclodius, on Mar 13 2008, 10:23, said:

Iti ofer eu un Peugeot 407 (vezi topicul meu de vanzare) :)

Si ca sa fiu on topic trebuie sa-ti stabilesti foarte clar ce fel de masina vrei, ce asteptari ai de la ea samd. Opreste-te asupra a 2-3 modele si apoi sa incepi sa cauti, sa te documentezi despre plusurile si minusurile masinilor respective, preferabil de pe forumurile auto specializate. Ai grija ca pe forumul Toyota moderatorii steg post-urile cu pareri negative si probleme (daca va puteti imagina asa ceva).
Daca te hotarasti asupra unei masini din grupul VAG iti recomand cu caldura vwforum unde o sa gasesti cam toate informatiile de care ai nevoie.
407 .. >> exterior excelent , confort excelent .>>la RESTUL am dubii
Ce asteptari sa am de la ea?   parca tu nu ai stii ! :)  fiabila ..costuri de intretinere acceptabile , confort .
Ma gandesc la Mazda 6 , toyota Avensis , Passat.

#28
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Pe la 15.000 gasesti Subaru Forester 2.0/158CP, din 2005 si sub 50.000km. Nu e o masina frumoasa, dar e sanatoasa, ai garda mare la sol, stabilitate buna, 4x4 permanent, siguranta, motor aspirat deci nu turbine si alte alea. Ca idee!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate