Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

legea 10/2001

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
antwerp

antwerp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 23.08.2006
Datele spetei:

1.bunicul meu a avut un teren de 200 mp in colentina, care acum este ocupat de o benzinarie ;

2.bunicul meu este decedat in 1999, parintii mei au decedat , mai am un unchi si o matusa (copii buncilui meu) ;

3.eu si fratele meu am fost plecati din tara si am gasit o copie dupa o notificare inregistrata la un executor judecatoresc pe 19.10.2001 dupa ce  a expirat termenul legal de 6 luni conform legii 10/2001, insa nu stiu daca executorul judecatoresc a inaintat-o spre primarie sau nu, si daca a a juns la primarie , s-a admis sau nu ;
prin notificare unchiul meu a afirmat ca el si matusa mea sunt unici mostenitori ai bunicului

4. nu s-a facut succesiunea dupa bunicul nostru

Intrebari:

1. mai exista vreo  sansa sa fac uz de dreptul de proprietate proportional cu cota mea indiviza  si  sa revendic dupa legea 10/2001 ? din ce am inteles,  jurisprudenta a prelungit termenul de depunere  a cererilor de revendicare mult dupa termenul de 6 luni prevazut in legea 10/2001, chiar pina in noiembrie-decembrie 2005.

2. cum pot afla daca unchiul meu a primit sau are de primit despagubiri conform legii 10/2001 ?

3. e posibil ca unchiul si matusa (care i-a facut procura sa o reprezinte) sa fie despagubiti integral pentru terenul bunicului meu (inclusiv pentru cota mea si a fratelui meu), avind in vedere ca  nu s-a facut succesiunea dupa bunicul nostru si nestiindu-se asfel cota lor ideala din mostenire ?

mentionez ca adresez aceste intrebari pentru ca unchiul meu este de rea credinta si probabil nu voi putea obtine informatii corecte de la el.

imi cer scuze ca am am dezvolata ait subiectul, insa am dorit sa fiu cit mai explicit .
  

va multumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate