Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

Pallady Towers

- - - - -
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#433
super-banners

super-banners

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.05.2006

View PostBlair26, on 22nd April 2012, 19:06, said:

Nici o noutate. Toate bune si frumoase, dar asta se stia deja ...


salut, am vazut pe anuntul.ro ca se vand in acest complex apartamente cu 2 camere (60 mp) la 58 000E, oare se merita la acest pret?

#434
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,824
  • Înscris: 13.08.2008

View Post_dafin_, on 4th December 2011, 14:37, said:

Pentru că tot veni vorba despre falimentul dezvoltatorului complexului Pallady Towers, m-am uitat pe o lista de preţuri, cerute de dezvoltator, la începutul anului 2008. Şi iată ce scrie în lista dezvoltatorului: 87.374 EURO (fără TVA) adică 103.975 EURO (cu TVA 19% inclus) pentru o garsonieră. Staţi liniştiţi la locurili voastre, actele nu minţeşte: 103.975 EURO, pentru o pârlită de garsonieră, la marginea Bucureştiului. Cum mama dracului să nu dea ăştia faliment?! Acum, după ce au luat-o pe coaje şi au lăsat totul de izbelişte, s-ar mulţumi şi cu mai puţin de 50.000 EURO, numai că nu-şi mai bagă nici dracu' pielea în saramură acolo.
Ce s-a mai intamplat ?

View Postfinisorul, on 14th December 2011, 19:45, said:

Vand garsoniera parter in acest proiect. 39.000 Euro.
Daca este cineva interesat trimite-ti un PM.
S-a vandut ?

View Postionescudana1, on 21st November 2011, 16:50, said:

Da, se pare ca am avut dreptate astea sunt niste tampenii. Evident ca vreau sa cumpar ca altfel nu as fi ajuns pe forumul asta.De obicei nu imi pierd timpul citind aberatiile unuia si ale altuia pe nu stiu ce forumuri.Am fost acolo am vorbit cu oamenii de acolo si se pare ca lucrurile nu sunt chiar atat de nasoale pe cat sunt expuse aici.
Faptul ca sunt in insolventa si ca au datorii asta o spun ei nu trebuie sa semnezi un antecontract ca sa realizezi asta.
Rog sa raspunda cei care au semnat CV in ultimele luni cu ei.M-ar interesa sa aflu chestia asta, nu alte aberatii. Iar pentru cei care cred ca se vor duce undeva unde totul e perfect sa imi zica si mie, ca o sa cumpar acolo.
Ati cumparat ceva ?

#435
Blair26

Blair26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.04.2011

View Postsuper-banners, on 22nd May 2012, 04:12, said:

salut, am vazut pe anuntul.ro ca se vand in acest complex apartamente cu 2 camere (60 mp) la 58 000E, oare se merita la acest pret?

Cred ca cea la 60 mp este o garsoniera foarte mare.
Depinde.
Ideea e ca se negociaza cu dezvoltatorul, cei 58 pot deveni 54 de mii ...sau loc de parcare inclus ..
Eu zic ca se merita, acum nu putem sa cerem 30.000 sau 10.000, sau chiar sa ne dea gratis, pentru o casa. Totusi nu e o masina, care sa se devalorizeze in secunda doi dupa ce ai cumparat-o.

#436
super-banners

super-banners

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.05.2006

View PostBlair26, on 27th May 2012, 20:56, said:

Cred ca cea la 60 mp este o garsoniera foarte mare.
Depinde.
Ideea e ca se negociaza cu dezvoltatorul, cei 58 pot deveni 54 de mii ...sau loc de parcare inclus ..
Eu zic ca se merita, acum nu putem sa cerem 30.000 sau 10.000, sau chiar sa ne dea gratis, pentru o casa. Totusi nu e o masina, care sa se devalorizeze in secunda doi dupa ce ai cumparat-o.

mersi pentru raspuns,
comparand cu pretul altor ansambluri rezidentiale din punctul de vedere al suprafetei si al zonei si eu sunt de parere ca se merita, dar din punct de vedere al problemelor care se discuta aici pe forum? (nu poti sa revinzi apartamentul sau nu poti face credit ipotecar) ce parere aveti?

#437
Blair26

Blair26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.04.2011

View Postsuper-banners, on 28th May 2012, 00:31, said:

mersi pentru raspuns,
comparand cu pretul altor ansambluri rezidentiale din punctul de vedere al suprafetei si al zonei si eu sunt de parere ca se merita, dar din punct de vedere al problemelor care se discuta aici pe forum? (nu poti sa revinzi apartamentul sau nu poti face credit ipotecar) ce parere aveti?


Nu poti sa il revinzi in primii 5 ani, cu Prima Casa, ca peste tot...
Poti face ce credit vrei ...

#438
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Stie cineva care mai sunt preturile aici? N-am gasit nimic pe site-ul lor.

#439
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,824
  • Înscris: 13.08.2008

View Postbreadband, on 17th June 2012, 11:23, said:

Stie cineva care mai sunt preturile aici? N-am gasit nimic pe site-ul lor.
Nu au date de contact ?

#440
Blair26

Blair26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.04.2011

View Postvacantamijlocie, on 17th June 2012, 13:26, said:

Nu au date de contact ?

Cine mai sta prin complex ?
Lumea nu prea saluta pe holuri asa ca ...macar aici ..

#441
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
Care mai sunt preturile ?

#442
ahyle-blue

ahyle-blue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 29.10.2005
Salut.

In ultima vreme si noi ne-am saturat sa stam cu chirie asa ca ne orientam spre un apartament cu 3 camere.
Stie cineva care mai sunt preturile la Pallady Towers pentru apartamentele cu 3 camere si ce suprafata utila au?

Multumesc,
Cristi

Edited by ahyle-blue, 27 February 2013 - 11:56.


#443
voldenuit

voldenuit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.11.2010
Buna ziua,

Nimeni nu mai spune nimic legat de Pallady Towers?
A luat cineva vreun apartament de aici prin Prima casa?
Mai sunt probleme legate de cotele acelea?
Cam cat mai e intretinerea?

Multumesc si sper sa raspundeti!

Edited by voldenuit, 07 June 2013 - 14:54.


#444
dymm

dymm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.03.2014
Buna!

Doresc sa achizitionez un apartament cu 3 camere in Pallady Towers, insa, dupa ce am gasit acest forum, m-am cam speriat.

Cum mai stau lucrurile prin complex? S-au rezolvat problemele sesizate pe forum? As dori foarte mult sa vorbesc cu un proprietar care locuieste aici, pentru a pune mai multe intrebari.
Ma poate ajuta unul din voi?

Multumesc.

#445
optzeci

optzeci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 10.08.2010
Salutare,

Daca are cineva garsoniera sau apartament de inchiriat intr-unul dintre cele doua blocuri, il rog sa ma contacteze prin mesaj privat. Am nevoie sa fie mobilat/a(chiar daca minimalist) si utilat/a.

Multumesc!

#446
gForce

gForce

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.11.2004
Am omis sa ma mai loghez pe softpedia de prin 2001, intre timp am devenit proprietar si prin Pallady Towers, la un pret exagerat pentru o garsoniera, dar am achizitionat-o in 2008 ca si promisiune, pe vremea cand "ploua" cu bani... le-am platit in avans in doua transe integral contravaloarea, cu un TVA de 24% pana mi-am dat seama la predare-primire ca ma incadrez in programul prima casa si TVA-ul trebuia sa fie mult mai mic (nu o sa dau sume), dar din 2011 de la predare-primire pana in prezent am un proces cu ei (si cei care i-au preluat, Credit Europe Bank) din care astazi am aflat cu stupoare ca m-au exclus pe motiv ca nu au cum sa ma plateasca.

Asa ca si sfat: aveti grija ce bani le puneti in mana, si nu platiti nici in ruptul capului pentru promisiuni, mai bine dati foc banilor, e mai safe.

#447
Maeriusz

Maeriusz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.06.2015
Salutare

Planuiesc sa achizitionez, prin credit Prima Casa, un apartament in Pallady Towers. Am citit cam tot pe acest topic, si am vazut ca spiritele s-au calmat de cativa ani pe acest subiect intens discutat. As dori sa stiu daca mai exista ceva probleme in complex...daca se poate, as dori sa vorbesc cate ceva cu un proprietar cu ceva vechime in "turn". Nu as vrea sa stau la coltul blocului sa pandesc oameni cu intrebari...

Multumesc,
Marius

Edited by Maeriusz, 26 June 2015 - 10:40.


#448
DENISIonita

DENISIonita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2015
Cică au rezolvat problema.Proprietar este crediteurope bank.preturile sunt ok dar au rigips pe interior.am fost.mi-a plăcut.dar cam pustiu

#449
ablazica

ablazica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.07.2008
Buna ziua,

Mai exista proprietari care urmaresc acest subiect? Persoane care au 10 minute disponibile pentru cateva detalii utile din "interior"? Mersi anticipat

#450
PDPDPD

PDPDPD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 02.09.2003
Salutare!
O ruda apropiata doreste sa cumpere o garsoniera in aceste blocuri, direct de la Credit Europe Bank. In 2-3 zile se semneaza actele. Va rog mult sa imi spuneti care ar fi problemele. Nu cred ca voi avea timp sa citesc toate paginile.

Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate